Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 95

Wątek: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 KM LPG Distinctive

Domyślnie Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 KM LPG Distinctive

Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 KM LPG Distinctive - Nie tylko dla wtajemniczonych

"Niektóre marki, nawet jeśli sprzedają się świetnie, nie mają rzeszy fanatyków, którzy traktowaliby je w wyjątkowy sposób - zwykle są jedynie narzędziami do przemieszczania się. Jest jednak kilku producentów, których klienci to wierni wyznawcy - na przykład Alfisti" - Marcin Bochenek

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem klimat na zdjęciach - >4000km? To się nazywa test.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Zdjęcia robione w pobliżu fabryki Lindta w Szwajcarii. Ach, ten zapach (no i smak, nie oszukujmy się - nie ma mocnych na takie smakołyki ) czekolady i wszechobecne wielkanocne zajączki

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ta skóra w Giuleccie wygląda fatalnie. Na pewno jest prawdzia? W ogóle wnętrze na mnie nie robi dobrego wrażenia. Z zewnątrz auto trzyma fason.
    Silnikowo natomiast dziwnie. 1,4 turbo 120 KM brzmi wystarczająco, acz nie sportowo. Nie wiem czy można tu mówić o emocjach No i LPG? Chyba mija się to z celem w takim aucie. Na benzynie dużo nie pali. Kosztuje ta instalacja krocie. Chyba darowałbym sobie.

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Tak, skóra na pewno jest prawdziwa. Może zdjęcia wnętrza tego nie oddają, nie wiem, ale na mnie zrobiła świetne wrażenie wizualne.
    Co do silnika - rzeczywiście 120 KM nie brzmi bojowo, ale niesamowicie dawał radę i nie brakowało mocy. Może testówka lekko zczipowana? Ciężko powiedzieć, ale była frajda
    LPG rzeczywiście drogie. Ale jak ktoś dużo jeździ po mieście... benzyna przecież nie tanieje.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ale żeby odrobić te 10 tys to trzeba by z 3-4 lata jeździć i to niemało. Ile wachy się spala raz z LPG przy tej instalacji?

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Nie wiadomo :P

Auto
    Volvo S60

Domyślnie

Po cenie domyślam się, że była to V generacja LPG (wtrysk fazy ciekłej) - poza ASO kosztuje 4500-5000zł, czyli znacznie mniej, niż krzyczy producent.

Samochód, cóż. Ma charakter.

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Ile wachy się spala raz z LPG przy tej instalacji?
    Przecież ten silnik nie ma wtrysku bezpośredniego benzyny, więc nie jest potrzebne dawkowanie co jakiś czas bezołowiówki w celu schłodzenia i smarowania wtryskiwaczy, jak ma to miejsce w montowanych do TSI instalacjach gazowych.
    Multiair wykorzystuje już wtrysk bezpośredni, więc tam nikt nie eksperymentował z fabryczną instalacją, a TB, to klasyczne 16v Fiata z dołożonym turbo.

Wizerunkowo nie do końca pasuje mi oferowanie benzynowych wersji Alfy z fabryczną instalacją LPG, no ale może dzięki temu w skali roku sprzedadzą kilka sztuk więcej ku uciesze zarządu koncernu

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

O Giuliettcie juz duzo dobrego bylo pisane, ja podtrzymuje, ze statycznie bardzo mi sie to auto podoba, jedno z ciekawszych w klasie. Ale ta wersja z gazem wydaje sie bezsensowna, instalacja droga trzeba by duzo jezdzic zeby sie zwrocila no i zawsze to jakies utrudnienie w eksploatacji. Giulietta tak, ale na benzyne.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów