Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95

Wątek: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 KM LPG Distinctive

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Piękne auto, chyba najładniejsze w klasie, ale to LPG pasuje imo jak wół do karety i w dodatku kosztuje zdecydowanie za dużo.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez lukasz-m Zobacz posta
    Przecież ten silnik nie ma wtrysku bezpośredniego benzyny, więc nie jest potrzebne dawkowanie co jakiś czas bezołowiówki w celu schłodzenia i smarowania wtryskiwaczy, jak ma to miejsce w montowanych do TSI instalacjach gazowych.
    Ale jest to i tak sekwencja więc spala trochę paliwa przy rozruchu. Jeśli silnik się wolno nagrzewa to będzie spalał tej benzyny więcej. Przy jeździe typowo miejskiej i krótkich dystansach ten problem może byc zauważalny. Kwestia wtrysków ma tu mniejsze znaczenie.

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Ale jest to i tak sekwencja więc spala trochę paliwa przy rozruchu. Jeśli silnik się wolno nagrzewa to będzie spalał tej benzyny więcej. Przy jeździe typowo miejskiej i krótkich dystansach ten problem może byc zauważalny. Kwestia wtrysków ma tu mniejsze znaczenie.
    Bardzo szybko przełącza się na gaz, więc nawet przy krótkich trasach nie będzie to problemem, ewentualnie przy bardzo niskich temperaturach.

Auto
    Volvo S60

Domyślnie

Każda instalacja się tym cechuje, nie tylko sekwencja. Ponadto jest to do ustawienia - możesz zmniejszyć temperaturę przełączania na LPG (jeśli nie lubisz swojego silnika :P ).

Zbanowany
    Auto
    czterokołowe

Domyślnie

Ta skóra w Giuleccie wygląda fatalnie. Na pewno jest prawdzia?
    Jedno jest pewne - wygląda lepiej od "skóry" w "prestiżowym" Peugeocie 208, którą tak bardzo się zachwycasz

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Pewna jest tylko śmierć i podatki no i to, że wykorzystasz każdą okazję żeby przyczepić się do francuzów.
    Co do Alfy to najbardziej z tej klasy trafia w moje poczucie estetyki, technikalia i cena też przekonujące więc nie mogę się nadziwić dlaczego tak słabo się sprzedaje? przy tym cenniku jaki mamy u nas warto ją kupić choćby tylko dla wyglądu a przecież pod innymi względami też nie odstaje od konkurencji, tłumaczenie o legendarnej awaryjności do mnie nie trafia bo taką samą ma choćby Meganka która sprzedaje się zdecydowanie lepiej.

Zbanowany
    Auto
    czterokołowe

Domyślnie

Niczego się nie czepiam. Po prostu śmieszy mnie rozpływanie się w zachwytach nad tandetnym skajem w Peugeocie 208 (co ma świadczyć o niezidentyfikowanym "prestiżu" tegoż wozidełka) przy jednoczesnym zarzucaniu tandety tapicerce Alfy.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Mam poważny problem z Giuliettą. Po prostu przykro mi to mówić, ale ... niezbyt mi się podoba ta Alfa. Autor pisze o "intrygującym spojrzeniu", ja bym powiedział o zezowatym. Fikuśny zawijas LEDów, owszem, jest i pozostaje znakiem wyróżniającym, ale wcale uroku to nie dodaje. We wnętrzu ostatnio miałem wreszcie usiąść i też się zbyt dobrze w nim nie czułem. Niby wszystko w porządku, smaczki designerskie znane mi dobrze jeszcze z 156, ale niestety - ani pod względem interioru, ani karoserii nie jest to wg mnie TOP 5 w tym segmencie. No, ale to moje subiektywne odczucia.

Test rzeczywiście "z grubej rury" (4000KM). Co nieco wiem o kulisach tej wycieczki, zazdroszczę
    No, i dzięki temu można było zrobić naprawdę wyróżniające się zdjęcia, których w Polsce nie sposób byłoby wykonać.
    Szkoda tylko, że tekst nieco krótki, jak na taki materiał dowodowy

Czytało się jednak przyjemnie, a i samochód sprawia poprawne wrażenie. Mocy na pewno nie brakuje, chyba że tym, którzy oczekują fajerwerków. Spalanie atrakcyjne, a jeśli przełączanie działa szybko i sprawnie, tym lepiej to świadczy o tym rozwiązaniu.
    No, tylko ta cena...

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Giulietta to bardzo udane auto, faktycznie, lekko zezowate, podobnie jak Mito, czego w żadnym wypadku nie można powiedzieć o 8C.
    Jednakże, ten silnik u nas jest bez sensu, bo nie mamy z tego tytułu żadnych ulg podatkowych, więc lepiej wybrać albo zwykłe TB 120 albo TB 170.
    Ja z kolei nie widzę żadnych nawiązań do 156, co jest niewątpliwie dużym minusem, bo dla mnie 156 to najlepsze wnętrze samochodu jakie kiedykolwiek ujrzało światło dzienne.

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta i MiTo

Domyślnie

Świetny test i zdjęcia, które bardzo trafiły w mój gust. Ciekawe, że testówka ma lakier czerwony pastelowy, a na zdjęciach wyszedł niemal jak czerwień metaliczna

Gorąca prośba o wrzucenie paru zdjęć w rozdzielczości tapetowej - oczywiście jeśli istnieje taka możliwość

"Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki."

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów