Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Wątek: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 KM LPG Distinctive

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Mmm, fragment o Le Poizat wywołał u mnie niemały uśmiech na twarzy. Alfa faktycznie wpasowała się w charakter tej trasy.

Giulietta to naprawdę świetny kompakt - precyzyjny i dający dobre czucie układ kierowniczy, świetna pozycja za kierownicą no i całkiem niezły zawias, o dziwo nawet z dieslem pod maską można było poszaleć Zdjęcia Marcinie bardzo przyjemne dla oka, szczególnie te wykonane nad jeziorem.

A nawigacja i system multimedialny to mała włoska bestia, choć po przebiciu się przez mało intuicyjne menu i pokonaniu kilku chochlików działa bardzo sprawnie.
    Drive tastefully!

Awatar marcin0070
    Auto
    ..dwabylejakie..

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gwoli ścisłości Zobacz posta
    Jedno jest pewne - wygląda lepiej od "skóry" w "prestiżowym" Peugeocie 208, którą tak bardzo się zachwycasz
    Na zdjęciach skóra tej alfy wygląda średnio ale jeszcze bardziej zastanawia mnie czemu boczki w drzwiach są czarne - wg. mnie fatalnie to wygląda :/

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

przy jakich prędkościach to auto na autostradzie pali 12 litrów gazu i 1-2 litry mniej PB (czyli 10-11)?
    toć to jakaś abstrakcja jest :/

PS czy Panowie non stop walczący ze sobą mogą se już dać spokój? Rzygać się chce jak się to czyta - co temat to przerzucacie się błotem i wyzywacie.
    A moderacja zamiast coś z tym zrobić to siedzi cicho, a innych nęka jak SB za czasów swojej "świetności"...

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tniutnia Zobacz posta
    wiec pytam co ty masz takiego w tym focusie I ???
    Może big blocka z podpisu :lol:

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Gdyby ta Alfa miała jakąś w sobie siłę przyciągania to na pewno by się sprzedawała. Nie ma co tutaj dorabiać jakieś teorii o czym marzą Polacy. Założę się, że nie tylko u nas nie sprzedaje się tak dobrze jak niemieccy konkurenci.
    Opinia z przeszłości to raz, a dwa lepsi w marketingu są Niemcy, a nie Włosi. Klientów aby przyciągnąć do salonu trzeba ich czymś zachęcić oprócz zaoferowania dobrego produktu. Częściej w mediach słyszę jednak o VAG, o Mercedesie czy BMW niż o Alfie Romeo. Jedna reklama Giulietty to trochę za mało. Inni producenci robią też nic nieznaczące liftingi tylko po to aby klient czuł, że kupuje coś świeżego. Kompaktowa Alfa Romeo już jest trochę na rynku i klienci uważają to za produkt, który nie jest na czasie. Smutna prawda. Kolejna sprawa, że Giulietta oferowana jest tylko w jednej wersji nadwoziowej. Podobnie jak MiTO. Nie ma wersji kombi, nie ma prawdziwego GTA, nie ma sedana. Oczywiście jest wersja z koniczynką, ale dlaczego nie zrobią dwóch mocnych wersji? GTA byłaby ta najmocniejsza, a z koniczynką taką pośrednią. Chodzi o to aby dać wybór klientowi. Poza tym Giulietta oprócz wyglądu (co jest kwestią subiektywną) i prowadzenia nie wybija się poza konkurencje. Mnie nie dziwi, że tego dużo nie jeździ po ulicach. Gdyby to były tylko stereotypy, ale niestety chyba to nie wszystko.
    Mi kiedyś też nie podobał się przód Giulietty, ale jakoś do tego przywykłem i dzisiaj odwracam się za tym autem. Piękna jest nawet w czarnym kolorze. Przód MiTo jednak do dzisiaj uważam za okropny. W większym aucie już zdecydowanie lepiej się prezentuje. Uważam też, że Alfa ma dar tworzenia ponadczasowych samochodów. Mój sąsiad niedawno kupił 156 Sportwagon po fl i założył do niego felgi z GTA. Po prostu is beautiful. . Dla tego auta czas zatrzymał się w miejscu. Tak samo jest z 159 czy z 147. Podobnie w przyszłości będzie można tak mówić o Giuliecie.
    Pomijając,że jestem przeciwnikiem LPG mimo cen na stacjach paliw to do Alfy Romeo już w ogóle w życiu nie założyłby instalacji gazowej. Świętokradztwo.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    A moderacja zamiast coś z tym zrobić to siedzi cicho
    Przepraszam, że moderacja nie siedzi od 7:00 rano w niedzielę na kompie...

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

DJ nie napisałem, że moderator ma tu siedzieć 24h / dobę.
    A jest prawie 11 a nie 7.
    A poza tym nie widzisz co napisałem? To jest KOLEJNA taka przepychanka, pojawiają się non stop te same osoby.
    Nerwosol moderacja zażywa czy wzrok się popsuł?

Domyślnie

Jak już napisałem na PW - śmietnik posprzątany, autor niekulturalnej odzywki ukarany. Niestety, za głupotę banów ani kartonów nie dajemy.

A żeby więcej nie śmiecić i nieofftopować...
    Cytat Zamieszczone przez Robert_PL Zobacz posta
    Gorąca prośba o wrzucenie paru zdjęć w rozdzielczości tapetowej - oczywiście jeśli istnieje taka możliwość
    Wrzucam tapety 1920 (mam nadzieję, że Marcin nie będzie miał mi za złe ):

Auto
    Alfa Romeo Giulietta 170 km benzyna distinctive+premium

Domyślnie

Coś nerwowo tu w niedzielę, zatem do meritum dla odwrócenia uwagi.
    Mam Giuliettę od pół roku. Mam też swoje lata - jest to mój szósty samochód, trzeci nowy, pierwsza alfa. Na razie mogę napisać tyle: takiej przyjazności dla kierowcy oraz frajdy z jazdy jeszcze nie odczuwałem. System dna naprawdę działa, w co w pewnej mierze wątpiłem, bojąc się, że jest to tylko gadżet. Co z awaryjnością to się okaże w praniu. Mam wersję 170 km, zatem oczywiście bez gazu. Spalanie w mieście - na krótkich odcinkach trudno zejść poniżej 11 litrów. W trasie silnik pokazuje swą różnorodną charakterystykę. Można jechać eko i wtedy uda się spalanie między 6 a 7 litrów. Jazda bez szaleństw na naszych drogach jakie mamy 7-8 litrów. Jazda autostradowa niemiecka 140 km/h i trochę więcej i wracamy do spalania 10 litrów i więcej.
    Uważam, że ten ascetyczny pod względem ilości przycisków kokpit jest bardzo ładny, co do jego wykończenia też nie mam uwag, poza górą boków drzwi, która jest w jakimś twardym niemiłym w dotyku plastiku. Tłumaczę sobie to wrogością konstruktorów alfy do kierowców zwolenników zimnego łokcia.:lol:
    W miarę duży jak na tę klasę i ustawny bagażnik. Wszystko to sprawia, że traktuję ten samochód jako rozsądny kompromis auta dla małej rodziny dającego jednocześnie frajdę kierowcy.
    Martwi oczywiście niezbyt duża sprzedaż, bo firma która nie sprzedaje nie ma szansy na rozwój. Jednak w Europie z tego co czytałem sprzedaż roczna Giulietty wynosiła około 100 tys. egzemplarzy. To nie tak tragicznie źle. W Polsce około 1 tys. czyli byliśmy jednoprocentowym rynkiem. Zatem to u nas sprzedaż jest wyraźnie zaniżona. W Europie alfy bardziej kupują. Mniej boją się awaryjności i stać ich na odrobinę szaleństwa, czego i wszystkim życzę.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    PS czy Panowie non stop walczący ze sobą mogą se już dać spokój? Rzygać się chce jak się to czyta - co temat to przerzucacie się błotem i wyzywacie.
    A moderacja zamiast coś z tym zrobić to siedzi cicho, a innych nęka jak SB za czasów swojej "świetności"...
    Daj spokój moderacji, bo bywam na różnych forach i na żadnym nie dba się o porządek tak jak tutaj

Cytat Zamieszczone przez el_ Zobacz posta
    Może big blocka z podpisu :lol:
    Zawieszenie i deskę rozdzielczą która nikomu się nie podoba (nawet mi :lol.

Wracając do tematu. Szakal dobrze to wszystko ujął. Alfa na słaby marketing. Gdybym kupował nowego kompakta mógłbym nawet przypadkowo zapomnieć że jest taka Alfa na rynku.
    No replacement for displacement

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów