Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Migiem o... Porsche Cayman PDK

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Migiem o... Porsche Cayman PDK

Migiem o... Porsche Cayman PDK pt. O co Ka(j)man?

"Czy to zaskakujące, że nowy Cayman ma większą przyczepność, większą moc, sztywniejsze podwozie i mniejszą wagę, co w efekcie pozwala mu przejechać Północną Pętle Nurburgringu o 11 sekund szybciej od poprzednika? Z pewnością nie tak jak fakt, że to genialnie wyważone, sportowe coupe z centralnie umieszczonym silnikiem, będące w dodatku najtańszym sposobem na posiadanie rasowego Porsche, jest najbardziej niedocenianym modelem w gamie marki!" - Piotr Migas

Fotogaleria: 26 zdjęć

PS. Zapraszamy do lektury i komentarzy

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Znakomita maszyna, nie wiem, czy to nie moje ulubione Porsche. Choć gdybym miał tyle kasy, to chyba wolałbym dołożyć "trochę" i wziąć wersję z "S"
    Teraz wygląda lepiej niż kiedykolwiek, sporo dają np. te drzwi, pierwszy raz dedykowane do tego modelu, a nie wzięte od 911. Jedyne tylne światła niekoniecznie przypadają mi do gustu. To znaczy, nie są złe, ale w Carrerze prezentują się obecnie tak dobrze, że te są nieco... bez wyrazu. To jednak szczegół. Wciąż jest to bardzo atrakcyjna "żabka". Nie jestem wielkim miłośnikiem klimatu wnętrz Porsche (może za mało w nich spędziłem czasu), ale tu też jest coraz ciekawiej, a zresztą nie o to chodzi w tego typu samochodzie. Szkoda, że się tak relatywnie słabo sprzedaje, chciałbym częściej Caymana/Boxstera oglądać na ulicy, a tak, faktycznie, to znacznie większy rarytas niż 911.

Domyślnie

Zrobiłem pare km tym egzemplarzem i czuje pewien niedosyt. Auto co prawda jeździ świetnie, brzmi równie dobrze, ale zdecydowanie zabrakło mi tego czegoś co sprawia, że już na sam widok auta marki Porsche uśmiech rysuje się na twarzy. Przyspieszenie jest fajne, ale auto nie jest jakoś zadzwiająco szybkie (mam na myśli sprinty nie jazdę po torze). Z drugiej strony tam jest tylko 265 KM czyli tyle co w dzisiejszych HH.

IMHO do Caymana idealnie pasują "kolorowe" kolory. W srebrnym sporo traci ze swojej urody.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Bardzo fajne auto, jednak, obniżenie pojemności to był błąd, szczególnie w porównaniu do 3.4 z eSki. Tutaj powinno znaleźć się 3.0, jeżeli auto bez sprężarki ma od dołu dobrze ciągnąć. Mam nadzieję, że już niedługo będzie można zobaczyć gdzieś w necie porównania Caymana i 4C.

Auto
    ---

Domyślnie

Albo w poniedziałek, albo we wtorek widziałam, jak sz. Pan Redaktor stał na rondzie, razem z białym Golfem z parku prasowego Al.Ofiar 11 Września, Łódź.

I tu nasuwa mi się pytanie do redakcji - skoro testowaliście Caymana na tej długiej prostej (z nieprawdopodobnymi ograniczeniami do 70!), to może odkryliście czy światła sygnalizacyjne zmieniają się na czerwone pod wpływem prędkości? Jak jeżdżę tamtędy ok. 70-80 to jest zielona fala, przy ok. 90 często zmienia się na chwilę na czerwone, ale zauważyłam, że podczas grzania zdrowo ponad 120-140 światła... nie reagują

A nowy Cayman naprawdę robi super wrażenie, o najnowszej 911 nie wspomnąc (dziś jedną czerwoną pod Manufakturą oblepiło 10-12 gimbusów ) i to nie jest tylko efekt nowości/egzotyczności, bo dziś wyspotowany czerwony (!) najnowszy SL63AMG nie robi żadnego wrażenia, bo wygląda koślawo:damn:

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Cayman ze standardową 6-stopniową manualną skrzynią biegów jest wystarczająco szybki, by nie wyprzedził go żaden Golf czy Scirocco - nawet z literą "R".
    Golf R z DSG robi setkę w 5,5 sekundy. Chyba, że w domyśle chodziło o porównanie do wersji z manualem lub nie chodziło jedynie o sprint do setki :susp:

Redaktor działu Migiem o... Awatar migas
    Auto
    AUDI "A coś tam;)"

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez eagleowl Zobacz posta
    skoro testowaliście Caymana na tej długiej prostej (z nieprawdopodobnymi ograniczeniami do 70!), to może odkryliście czy światła sygnalizacyjne zmieniają się na czerwone pod wpływem prędkości? Jak jeżdżę tamtędy ok. 70-80 to jest zielona fala, przy ok. 90 często zmienia się na chwilę na czerwone, ale zauważyłam, że podczas grzania zdrowo ponad 120-140 światła... nie reagują
    mamy podobne spostrzeżenia do Twoich co zielonej fali, choć nie grzaliśmy zdrowo ponad..

Pzdr
    P.

----- Poprzedni post napisany o 21:48 -----

nie chodziło

Auto
    Lexus

Domyślnie

Ano prawda z tym prestizem.
    Zdecydowanej wiekszosci nabywcow wcale nie chodzi o lepsze osiagi czy wlasciwosci jezdne a o lans.Inaczej za kase jaka kosztuje podstawowa 911tka mieli by zdecydowanie szybszego GTRa lub Corvette ZR1.
    Kiedys Pazura(mial lub ma Boxtera)nawijal w wywiadzie ze antyfani pisali do niego"co na Carrere braklo"?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Bardzo podoba mi sie ten Cayman. Niestety nie mialem okazji pojezdzic, ale zolta wersja S z manualem bardzo chetnie bym przygarnal.
    Jedyne co to nie do konca przemawia do mnie to design - jak dla mnie jest zbyt malo agresywny. A tylne lampy w ogole nie w moim stylu.

Auto
    440i

Domyślnie

o ile doplata za S w Carrerze wydaja sie fajna opcja, o tyle w Caymanie to raczej wybor miedy pelnoprawnym Porsche, albo jego kastrowana wersja. I nie wazne jest czy istnieje ciut szybszy HH tylko ta slabosc na dole wynikajaca ze skromnego momentu.
    Jak normalnie nie jestem fanem malych silnikow, tutaj 2,5l z malym turbo zrobiloby lepsza robote. No ale kto by wtedy znowu kupowal Ske..

ps. pierwszy Boxster z '96 pamieta ktos? Marne 204KM, w automacie prawie 8s do setki, ale dzisiaj wyglada znacznie lepiej niz bmw z tamtych lat

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów