Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 11 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 102

Wątek: Chrysler PT Cruiser 2.4 AT

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie Chrysler PT Cruiser 2.4 AT

Nadszedł czas żeby przedstawić pimpowóz v2
    Przybliżę trochę historię tego konkretnego egzemplarza, jest to wyprodukowany w roku 2000 PT Cruiser z silnikiem o pojemności 2429cm^3 połączony z automatyczną 4-biegową skrzynią biegów:
    Samochód kupiony od znajomego ojca który sprowadził go dla siebie ze stanów za czasów dolara kosztującego 2 złote, ~5 lat temu, w jednym kawałku.
    Nie byłem zdecydowany na PT Cruisera, szukałem głównie wśród 300M i jego braci czyli Concorde'a i Interpida, chciałem przestronny i wygodny samochód z napędem na przód, silnikiem benzynowym, dobrym zabezpieczeniem antykorozyjnym, automatem i klimatyzacją, byłem umówiony na oględziny Concorde'a z Łodzi ale jak już pisałem jego właściciel odwlekał, wynajdywał coraz to nowe powody na przesuwanie terminu oględzin aż w końcu przestał odbierać telefony i maile więc odpuściłem sobie a w międzyczasie ojciec zapytał się znajomego czy nie chciałby sprzedać, początkowo nie był zbyt chętny bo dopiero co kupił nowe opony i akumulator ale po paru dniach jednak się zdecydował, samochód mi znany, nie przygotowywany do sprzedaży i to jego duży plus.
    Wiedząc, że drugiego tak dobrze zachowanego i uczciwego egzemplarza raczej nie trafię wystawiłem pimpowóz do sprzedaży, poszedł w niecałe 24 godziny więc jeszcze tego samego dnia odbyła się jazda próbna Pitkiem która przekonała do jego zakupu mimo jego zaawansowanego wieku. Samochód wizualnie nie jest idealny, ma ślady na przednim zderzaku po spotkaniu z sarną sprzed paru lat, ma wiele drobnych rys, niektóre nawet do podkładu ale za to mimo tego, że stał cały czas pod "chmurką" przez te lata nie ma rdzy a to dla mnie bardzo ważne, sama stylistyka mi osobiście bardzo się podoba, jest oryginalna ale ta oryginalność nie jest kosztem praktyczności czy przestronności, jak na niecałe 4.3 metra jest naprawdę imponująca, pewnie głównie z powodu tego, że siedzi się wysoko udało się wygospodarować sporo miejsca na nogi i jeszcze więcej na bagaż, ponad 500 litrowy bagażnik ma bardzo niski próg załadunkowy i bardzo foremne kształty.
    Mechanicznie jest dużo lepiej niż wizualnie, samochód w momencie zakupu miał przebieg 87 000 mil z niewielkim haczykiem, przez tydzień zrobił u mnie już prawie 1000 mil, był to drugi a przez jakiś czas trzeci samochód w 3 osobowej rodzinie gdzie dwie osoby miały prawo jazdy także nie jeździł dużo i podczas jazdy czuć to, że samochód wciąż jest sztywny i zwarty, nawet dość tandetne wykończenie jeszcze nie hałasuje tutaj dodać jednak trzeba, że elementy wnętrza z którymi ma się kontakt są przyjemne w dotyku, kierownica skórzana i miękka, podobnie podłokietniki z dwóch stron, pokrętła i przełączniki po prostu działają, nie ma jednak mowy o przyjemnym klikaniu czy szczególnej precyzji.
    To najbogatsza wersja Limited z dołożonym praktycznie wszystkim co było dostępne, posiada 4 poduszki powietrzne, ABS(w wersjach USA nie było go w standardzie), kontrolę trakcji, skórzaną tapicerkę , klimatyzację(bardzo wydajną), elektrycznie regulowany fotel kierowcy, elektryczny szyberdach, system audio Infinity który naprawdę nieźle gra, 4 elektryczne szyby i fabryczny pakiet spojlerów( o ile tylni się często spotyka w limited tak przeglądając allegro i forum PT nie znalazłem drugiego z przednią blendą), do mnie bardzo też przemawia zestawienie kolorystyczne bordowego "Inferno red" z jasnym wnętrzem z elementami w kolorze bordo(bez tego pimpowóz obejść się nie może.
    Silnik to wolnossące 2.4 112KW-152KM sprzęgnięte z 4 biegowym automatem, o ile moc w kompakcie który waży 1580 kg(a niektórzy narzekają, że nowe Ople mają nadwagę) nie powala tak spory bo wynoszący 224NM moment obrotowy pozwala na sprawną jazdę, zresztą nim i tak nie da się szybko jeździć ale o tym później.
    Zawieszenie typowe dla tej klasy, jedynym udziwnieniem są drążki Watta przy tylnej osi.
    Jeździ dość nietypowo jak na swoją wielkość, jest bardzo miękko zestrojony, nierówności wybiera gładko a samo podwozie jest dobrze wytłumione co w rezultacie daje wrażenie, że w Polsce B które po zimie w dużej części się "stopiły" razem ze śniegami, nie są w sumie takie złe, jest bardziej komfortowy niż W202, jednak coś za coś, miękkie zawieszenie i wysokie nadwozie powodują, że ten samochód zdecydowanie nie nadaje się do szaleństw.
    Co prawda pewnie trzyma się drogi jednak mocno się przechyla i powyżej prędkości dozwolonych na drogach ekspresowych szumy opływającego powietrza stają się wyraźnie słyszalne, jeździe z prędkościami autostradowymi nie sprzyja też skrzynia biegów która jak to amerykańskie wersje nie posiada chłodnicy więc dłuższa podróż z prędkościami bliskimi maksymalnej może skończyć się dla niej tragicznie, wiem, że są to wady dla wielu nie do zaakceptowania i stąd chyba tak wiele krytycznych opinii nt. tego jak ten samochód jeździ, jednak mnie jako osobie jeżdżącej przepisowo bądź bardzo blisko przepisów to nie przeszkadza bo ten samochód oferuje coś w zamian.
    Nazwa nie kłamie, do " kruzingu" ten samochód nadaje się bardzo dobrze, miękkie i komfortowe zawieszenie, wysoka pozycja za kierownicą, wygodne i obszerne fotele, elastyczny i cichy silnik oraz automat który płynnie zmienia biegi(przy spokojnej jeździe praktycznie niewyczuwalnie, im bardziej agresywnie tym bardziej się gubi) do tego bardzo przyjemnie grające powodują, że aż chce się nim jeździć w trasie(co zresztą widać po tym ile kilometrów nim nabiłem ), a ja jeżdżę w 90% w trasie, jazdy po mieście nie polecam ze względu na ograniczoną widoczność i promień skrętu na poziomie ciężarówki
    W zeszłym tygodniu założyłem w nim sekwencyjną instalację gazową, póki co spalanie w cyklu mieszanym to ~12 litrów LPG, w trasie 10 litrów LPG czyli biorąc pod uwagę mało opływowe kształty(CX na poziomie 0.39), automat i sporą masę jest według mnie przyzwoitym wynikiem, przy obecnej cenie gazu to wciąż niecałe 30 zł na 100 kilometrów.
    Teraz parę zdjęć, niestety kiepskie i robione przez brata ale dają pogląd na to jak się prezentuje, podczas weekendu majowego mam nadzieję, że uda mi się zrobić lepsze:
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 29-04-2013 o 14:46

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Reflektory mocno zmatowione. Ale ogólnie nie jest źle z zewnatrz. Mi się Pitki podobają. Mesia sprzedałes?

Domyślnie

Pisałem już wcześniej - napiszę i tu - gratuluję ciekawego auta. Fajnie wygląda jasne wnętrze z wstawką pod kolor nadwozia. Jak wyszedł koncept tego auta - Pronto Cruizer Concept - bardzo mi się podobał, taka współczesna interpretacja hotroda. Seria wyszła już słabsza, ale PiTi dalej ma charakter i może się podobać. Ten przedni daszek w Twoim egzemplarzu to też niezła ciekawostka - oryginalnie to wygląda.

Niech Ci służy bezawaryjnie!

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Dzięki
    Co do daszku to mam mieszane uczucia bo rzeczywiście fajnie to wygląda i można jeździć bez okularów przeciwsłonecznych bo słońce nie oślepia ale też jak stoję pierwszy na światłach to jeśli nie ma sygnalizatora przy przejściu muszę je oglądać przez szyberdach no i powyżej ~110 km zaczyna hałasować.

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Gratuluje nowego nabytku i odwagi by go kupić. PiTi dalej trzyma oryginalność wnętrza mercedesa . Gdzie zniknęło przednie logo .
    NIech Ci służy bezawaryjnie i chętnie oglądnę go kiedyś na żywo w Krakowie

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Nie mam pojęcia, aczkolwiek żadnych mocowań na znaczek tam nie ma, z tyłu też poza logiem którym otwiera się bagażnik nie mam żadnych oznaczeń.
    Oby oby choć poziomu bezawaryjności Mercedesa raczej się po nim nie spodziewam

Auto
    Lanos

Domyślnie

Gratuluje zakupu, oryginalne auto rzadko spotykane jedno co mi się nie podoba to ta kierownica.... (jak od traktora) ale to jest moje zdanie

Bezawaryjności życzę.

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

co to k.... jest?

a tak serio to gratuluje, no i jazda na dyskoteki z tymi kolorami dziewczyny sie ucieszą
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Awatar szymonn
    Auto
    328i

Domyślnie

Znaczek na przod by sie przydal w sumie, odswiezyc reflektory i kółka fajne i troche dopiescic lakier itd i jest miodzio, gratki

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów