Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Migiem o... Ford Kuga

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Migiem o... Ford Kuga

Migiem o... Ford Kuga pt. W nowym ciele zdrowy duch

"Jeśli ktoś uparcie twierdzi, że kompaktowe SUV-y i crossovery pod względem właściwości jezdnych w niczym nie ustępują klasycznym hatchbackom, nie ma racji. Chyba, że ma na myśli modele z metką 'Premium' kosztujące fortunę lub Forda Kugę." - Piotr Migas

Fotogaleria: 26 zdjęć

Awatar Chlastuś97
    Auto
    Peugeot 307 5d 1.6 Oxygo

Domyślnie

Szczerze to już przekonuję się do nowej Kugi tak samo jak do poprzedniej,chociaż w poprzedniej chyba obsługa przyrządów była bardziej.....normalna??

Auto
    2003 Mitsubishi Carisma 1.9 DID Comfort / 2003 Mazda 6 1.8

Domyślnie

Tekst dobry, bardzo fajnie się czytało. Tylko zastanawia mnie jedno, dlaczego nie mam porównania tych świetnych właściwości jezdnych do np. mazdy cx-5, która też ponąć prowadzi się świetnie. Jak autor porównałby te dwa auta?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Chlastuś97 Zobacz posta
    Szczerze to już przekonuję się do nowej Kugi tak samo jak do poprzedniej,chociaż w poprzedniej chyba obsługa przyrządów była bardziej.....normalna??
    Wystarczy usiąść w nowej Kudze i dosłownie kilka minut pobawić się obsługą - wszystko jest wygodnie rozlokowane i banalne w użyciu
    #drivetastefully

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Na drodze prezentuje się raczej średnio. Z tyłu ma podobny problem, co przyszły crossover Forda segmentu B, jest jakiś taki zbyt nabudowany, jak wieża.

Auto
    440i

Domyślnie

Wyglada ze wyszło im bardzo udane auto, z krótkiej przejażdżki mk1 pamietam mocno turbodziure i fatalne materiały wykonczeniowe

Zbanowany
    Auto
    czterokołowe

Domyślnie

Za to mk1 mógł się pochwalić udaną stylistyką nadwozia, dzięki czemu prezentował się znacznie bardziej harmonijnie od modelu drugiej generacji.

Auto
    Astra GTC

Domyślnie

Przepraszam, jak należy rozumieć sformułowanie " zdalnie zaparkuje rónolegle " ?

Redaktor działu Migiem o... Awatar migas
    Auto
    AUDI "A coś tam;)"

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wojas Zobacz posta
    Tekst dobry, bardzo fajnie się czytało. Tylko zastanawia mnie jedno, dlaczego nie mam porównania tych świetnych właściwości jezdnych do np. mazdy cx-5, która też ponąć prowadzi się świetnie. Jak autor porównałby te dwa auta?

Trzeba pamiętac że są to dwa inne auta i z góry mówię że nie należy ich traktować jako klony. Miałem okazję pojeździć CX-5 w benzynowej wersji z automatem. To nie jest fajna kompilacja ale głównie ze względu na okropny tryb automatyczny (szarpie, niepotrzebnie "ciągnie" w górę obroty) na szczęście co potwierdziło się zresztą w nowej Maździe 6 (też z automatem) tryb ręczny ratuje nieco sytuacje, wręcz jest jedynym wyjściem jeśli chcemy mieć nad czymkolwiek kontrolę w kwestii ingerencji w pracę przekładni która lubi sobie żyć własnym życiem.

Co do jazdy: CX-5 jest autem mniejszym i głośniejszym od Forda (nawet porównując Kugę diesel z benzynową Zoom-Zoom Ma również wyważony układ kierowniczy ale już gorsze hamulce. Poza tym nie jest tak stabilna przy wysokich prędkościach, choć CX-5 bardzo chętnie przyśpiesza (w manualnym trybie) powyżej prędkości autostradowych. Niestety w okolicach 180-200 km/h maska wpada w wibrację (jak we Wranglerze jadącym powyżej 100 km/h) a hałas i spalanie nie nastraja optymistycznie aby kierować ofertę Mazdy do osób szukających auta nie tylko na miasto czy bulwar, ale również jako szybki i bezstresowy rodzinny transporter autostradowy. No i cena CX-5...

Niefajnie wygląda też sprawa jakości niektórych elementów wnętrza Mazdy - np. obudowa dźwigni biegów z połyskującego plastiku była mocno porysowana w aucie mającym niecałe 6 tys kilometrów, co gorsza nie jest to wyjątek bo w prawie nowej Maździe 6 było to samo.
    Po prostu spodziewałem się po tej marce lepszej jakości nie tylko w temacie układu jezdnego..

Także gdybym miał wybierać między Kugą a CX-5 wybieram Forda, między CX-5 a Mazdą 6 Kombi biorę kombiaka tak jak mając wybór: obecne Mondeo i Mazda 6.

Auto
    Astra GTC

Domyślnie

Przepraszam, zgubiłem się. Wybiera Pan Mazdę 6 Kombi, a nie CX - 5, oraz wybiera Pan Mondeo, które aktualnie można w Polsce kupić, a nie nową Mazdę 6 ? Nadążyłem ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów