Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: jaki samochód - coś doradźcie 20-25 tys.

Auto
    .

Domyślnie

Ja przy podobnym dylemacie wybrałem Corse D - w autach tej klasy to uczucie, że wsiadasz do środka i czujesz się cudownie jest bezcenne, a chyba tylko Corsa je u mnie wywołała ( i auta o 10k droższe). Auto z zewnątrz jest bardzo ładne i świeże, wnętrze sprawia dobre wrażenie, wygodne fotele z mocnymi boczkami, dość dobra jakość materiałów w środku jak na klasę, świetnie się prowadzi (jak na klasę) - dla mnie auto jest poza konkurencją w tej cenie W dodatku w cenie koło 25k można kupić pewne auto z Polski w wieku 2-4 lat. Jedyna wada to to, że polskie egzemplarze zazwyczaj mają słabe silniki i wyposażenie, trzeba się naszukać. Ja się zdecydowałem na zasadzie kompromisu na silnik 1.2 80KM (przed liftem silników) i uważam że jest nieco za słaby, choć jeździć się da i i daje satysfakcję z jazdy, to czasem brakuje mocy. Ale ponoć silniki po lifcie (np. 1.2 85KM) mają odczuwalnie lepszą dynamikę, więc musisz sprawdzić

Ja kupowałem w salonie M&M Cars w Katowicach - mają tam drogie używki, ale masz w miarę pewność że auto jest w dobrym stanie. Co prawda sprzedają czasem lekko "dotknięte" auta, więc koniecznie trzeba brać czujnik lakieru, i ew. negocjować niższą cene - ale nawet wtedy masz pewność że zostało dobrze zrobione, i że aut po większych stłuczkach czy zajechanych tam nie znajdziesz. Ja kupowałem swoje auto 2 lata temu, później poleciłem znajomym i kupiłem 2 kolejne - wszyscy jesteśmy zadowoleni i jeździmy praktycznie bez żadnego wkładu finansowego (u wymienione klocki hamulcowe i tyle).

Z ciekawości przejrzałem obecne oferty M&M i mają teraz dość drogie, młode modele. Te tańsze 3-4 latki wyprzedają się na pniu, ale jeśli jesteś zainteresowany to oglądaj codziennie, bo często coś ciekawego się pojawia.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Corsa jak piszesz "jak na klasę" raczej kiepsko się prowadzi. Do Swifta, Mazdy 2, czy nawet Polo- daleko.

Auto
    .

Domyślnie

Mazda 2 i Polo są sporo droższe jako używane, i/lub trudniejsze do kupienia w używkach z wiarygodnego źródła z sensownym wyposażeniem. A w porównaniu z Fiestą, Clio czy nawet Golfem 3 to Corsa daje radę Choć oczywiście to miejskie auto które jest kompromisem pomiędzy komfortem a jakością prowadzenia.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

Corsą jeżdżę na co dzień - i najbardziej denerwuje mnie to, że to w sumie porządny samochód ale jej po prostu nie lubię
    zawsze przesiadka z Yeti powoduje u mnie gwałtowne pogorszenie nastroju
    ale generalnie to dobry i udany samochód - szczególnie z benz. 1,4
    Jakoś szczególnie nie lubię M&M Cars z Katowic - ale to raczej z racji naszych biznesowych relacji
    z innymi salonami ze Śląska jakoś łatwiej się dogadać

ale jakimś ciekawym linkiem z ogłoszeniem nie pogardzę

PS. Jakiś czas temu kolega z forum podał ciekawego linka do Corsy (który sprzedawał ktoś z rodziny) - oferta odpadła w przedbiegach -link był firmowany ubojnią bydła i koni... Kupujący naprawdę podejmują swoje wybory imając się najprzeróżniejszych pobudek...

EDIT. co myślicie o tej ofercie - wychodzi poza budżet, ale...
    http://ria.otomoto.pl/peugeot-207-1-4-idealny-gwarancja-dealer-o-C26876479.html
    Ostatnio edytowane przez AdamS ; 05-05-2013 o 00:06

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Podrzucę co znalazłem u siebie w mieście, co mnie samego zainteresowało:
    Corsa 1.4 2008 - sprowadzona, ale przez porządnego człowieka, który prowadzi przy okazji salon/serwis Opla
    Punto 1.4 2010 - z gazem, ale nieźle wyposażone i z polskiego salonu.

Auto

Domyślnie

kurcze prawie te same w końcu samochody...a 2 lata młodsze Punto z lepszym wyposażeniem i jeszcze LPG raptem 400zeta droższe
    aż tak się nie ceni GP?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Ceny GP są bardzo niskie. Jako nowy jest wyraźnie tańszy, rzadko spotyka się nieźle/dobrze wyposażone egzemplarze co, tak mi się wydaje, rzutuje na średnią cenę używanych. Spotkałem się już kilkukrotnie z GP z początku produkcji, zupełna bida edyszyn z polskiego salonu za ok. 12-15 tys.

Auto

Domyślnie

tak, hipotetycznie
    co byś z tych dwóch wybrał?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Prawdopodobnie Punto -pewna historia, lepsze wyposażenie, gaz, młodsze.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

To GP fajne warto brac za 24k pewnie pojdzie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów