Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: jaki samochód - coś doradźcie 20-25 tys.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

dzisiaj oglądałem kilka samochodów
    takie 2 ciekawe oferty:
    http://roczne.otomoto.pl/seat-ibiza-...C28925127.html
    http://roczne.otomoto.pl/fiat-punto-...C25933044.html

do tego byłem jeszcze w M&M Cars w Katowicach i stoi tam np. coś takiego
    http://mmcars.pl/samochody-uzywane/a...B-sk2841x.html

Jak widzicie budżet chyba jednak skoczy do nieco ponad 30 tys.

Za Seatem - chyba najładniejszy, fajne wyposażenie, najfajniejsza pozycja za kierownicą - najmocniejszy silnik; przeciw - malowana maska (podobna była porysowana), lekkie stuki z deski rozdzielczej (średnio to spasowane jest moim zdaniem), chyba klocki do wymiany (nieco hałasują i przy dohamowaniu lekko drga kierownica).
    Za Fiatem - cichszy niż Seat, lepsze wykonanie w środku, przeciw - gorsza pozycja za kierownicą, słabszy silnik
    Za oplem - w sumie mam z Corsą największe doświadczenie i za wiele złego powiedzieć nie mogę, z zaufanego źródła, przeciw - słaby silnik, brak regulacji wysokości fotela

Ostatecznie nie ja wybieram - ale z 3 wymienionych powyżej póki co najbardziej trafia Seat.

Jakie macie doświadczenia z ibizą i punto? Jak sprawują się te silniki (1,4)? Jak z usterkowością?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

A moze Aveo? http://mmcars.pl/samochody-uzywane/a...B-sk680ac.html

Jedyna wada. W wersji LS+ chyba nie ma komputera, ale mamy tempomat, ESP, dużo poduszek. Wg mnie lepsza oferta od Corsy, mimo, że auta do siebie zbliżone.

Auto

Domyślnie

to nie jest auto dla mnie - ale osobiście wolę jednak Corsę niż Aveo - nie pasuje mi choćby te wskaźniki w Aveo - ale faktycznie lepsze wyposażenie
    masz może jakieś doświadczenia z Aveo?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Szwagierce właśnie pomogłem w wyborze. Ma odebrać na dniach LT+. Mogę tylko powiedzieć co o tym aucie sądzę. Oglądaliśmy nowe auta i wyszło na to, że Aveo jest naprawdę niezłe jesli chodzi o prowadzenie, odbiór wnętrza. Oczywiście duży wpływ na wybór miała cena, ale przynajmniej pozycja za kierownica i wyposażenie jest nie do pobicia. Tutaj ważne było tez to ile auto ma poduszek, czy ma ESP i takie tam. Mi to do szczęścia nie jest potrzebne ale szwagierce tak. W związku z tym na wstępie odpadła Corsa, (cena była trochę wyższa od AVEO, wyposażenie znacznie gorsze). Swift był faworytem dopóki nie sprawdziliśmy bagażnika. Punto odpadło, bo się wizualnie przejadło co łatwo zrozumieć. Braliśmy tez pod uwagę używki, ale w sumie cena była niewiele niższa (ok. 30 tys), auta bez gwarancji, wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa żadne (z reguły 2, ew. 4 poduchy i t wszystko) Przy leasingu korzystniej wyszło nowe auto.

Osobiście bym tego auta jako używki nie wykluczał, bo zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, ale wybór jest duży, szczególnie do 30 tys. Jeśli komuś zależy na mocy to warto poszukać czegoś z silnikiem 1,4 co najmniej i niekoniecznie tym z Fiata Jeśli miałbym kupić dupowóz, poważnie zastanowiłbym się także nad Fabią.
    A patrząc na segment wyżej szukałbym głównie francuzów i może Astr III

Auto

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

To dość paliwożerny silnik, spalanie w mieście rzędu 8-9 litrów to IMO gruba przesada przy braku osiągów.
    Clio III jak najbardziej, według mnie zdecydowanie przyjemniej się nim jeździ niż Corsą i GP z uwagi na zawieszenie które zaskakująco dobrze tłumi nierówności i wygodne fotele.
    A może MiTo zamiast GP?
    http://allegro.pl/alfa-romeo-mito-sa...226073682.html

Auto
    mazda 3

Domyślnie

Witam,
    Proponuje np. Seat Leon 1.6 - bardzo przyjemny samochód.
    Akurat mam taki do sprzedania. Rok 2006.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Wujek miał, nie narzekał. Demon prędkości z niego nie jest, ale dla trzyosobowej rodziny wystarczał.

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez donantonio Zobacz posta
    Witam,
    Proponuje np. Seat Leon 1.6 - bardzo przyjemny samochód.
    Akurat mam taki do sprzedania. Rok 2006.
    napisz coś więcej - choć raczej staramy się celować w młodsze roczniki

Auto
    mazda 3

Domyślnie

Tutaj link do ogłoszenia :
    http://moto.gratka.pl/tresc/seat-leo...e3312d2ad637,3
    Samochód kupiłem we Francji i sprowadziłem do Polski. Przejechałem nim ok 3000km i sprawuję się bez zarzutu.
    Spalanie w trasie przy 130 - 140km/h jakie zanotowałem to 8 litrów.
    Auto jest bezwypadkowe, wszystkie szyby oryginalne/znakowane.
    Jedyny zarzut jaki można mieć to karoseria na której jest trochę rys.
    Polerowanie powinno załatwić sprawę dlatego cena do negocjacji ze względu na stan lakieru.

Jeszcze mogę polecić Mazdę 3 - sam taką jeżdzę od 2 lat i jedyna rzecz jaka odmówiła posłuszeństwa to żarówka, a przejechałem nią już 45tys km.
    Auto prowadzi sie rewelacyjnie, jest w miare pojemne i najwazniejsze nie psuje się - produkowany w Japonii. Gdybym kupował drugi raz to auto to z pewnoscią z silnikiem 2.0
    Myśle że spokojnie w podanej kwocie można znaleźć auto 5-6 letnie.

Namawiałbym raczej na samochód klasy kompakt ze względu na zdecydowanie lepszy komfort jazdy niż autami klasy B.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów