Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: 2013 Porsche 911 Turbo/S

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Bardzo lubię GT-Ra, nie jestem też jakimś mega-fanem Porsche. Ale nie ma co przekłamywać rzeczywistości. Nissan nie uzyskuje w żadnych testach 2,8 do setki, jeśli nie liczyć tych przeprowadzonych przez ludzi z samego Nissana. Raczej ciut powyżej 3, co i tak jest świetnym wynikiem. Do 200km/h Porsche jest górą. Polecam np. zestawienia ze strony ZePerfs. Na torze, faktycznie, sprawa wygląda inaczej.

Zresztą, gdyby nawet GT-R był do setki szybszy o 0,4s... według jakich kryteriów to jest "przepaść"? Nie chcę nikogo obrażać, ale chyba tylko wg kryteriów ludzi zapatrzonych w papier, którzy nigdy nie mieli sposobności odczuć podobnych przyśpieszeń. Nie ma w ogóle mowy, byś to odczuł.

I sprawa ostatnia, prestiż. Nissan prestiżowy? Przecież w tym samochodzie w ogóle nie idzie o prestiż, o klasę. Chodzi wyłącznie o osiągi, o techniczne dopracowanie. I rzeczywiście to dostajemy, za pół ceny 911 Turbo. To jest ogromna zaleta Nissana. Ale jeśli chcemy prestiżu musimy poszukać zupełnie gdzie indziej... I raczej niekoniecznie (choć już prędzej) w Porsche, bo w tym samochodzie też nie do końca o to chodzi. Faktem też jest, że zdecydowana większość posiadaczy 911-ek, z którymi mam do czynienia to ludzie, o których skądinąd mam nie najlepsze zdanie. Innymi słowy, jest coś na rzeczy, gdy mówią, że Porsche to samochód dla pozerów. Co nie zmienia faktu, że jeździ się nim wybornie

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

To masz problem i niefart, jeśli znasz nieodpowiednich ludzi, bo ja też znam kilku właścicieli 911 i dwoma z tych aut (997) mogłem sobie pojeździć i wszyscy z tego grona to wspaniali ludzie- skromni i serdeczni. 911 to zresztą całkiem skromne auto jak na swoją cenę i nie uznaje Garbusa za auto dla pozerów, szczególnie, że chciałbym takie kupić, ale wolnossącą wersją.

A jeśli chodzi o to, czy 911 Turbo(S) jest szybszym autem niż GT-R to jeszcze zobaczysz, że na torze Porsche nie pobije Nissana. Napisałem o prestiżu dla jaj, używając słów "dla mnie", bo bawi mnie to gadanie o prestiżu przy takich autach. Prestiżowy to jest Passat B5 z chromami i z felgami od A8.

Awatar DanielAngel
    Auto
    Brak

Domyślnie

Panowie, przecież nie kupuje się auta ze względu na kilku ludzi, którzy są tacy czy tacy, dajcie z tym spokój Ładnie im ta Turbina wyszła, piękne felgi, wnętrze i modyfikacje nadwozia - kolejny rozdział doskonałości doskonałego samochodu.
    Poproszę Turbo S z porządnym pakietem nauki jazdy

Awatar Pink
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    To masz problem i niefart, jeśli znasz nieodpowiednich ludzi, bo ja też znam kilku właścicieli 911 i dwoma z tych aut (997) mogłem sobie pojeździć i wszyscy z tego grona to wspaniali ludzie- skromni i serdeczni. 911 to zresztą całkiem skromne auto jak na swoją cenę i nie uznaje Garbusa za auto dla pozerów, szczególnie, że chciałbym takie kupić, ale wolnossącą wersją.

A jeśli chodzi o to, czy 911 Turbo(S) jest szybszym autem niż GT-R to jeszcze zobaczysz, że na torze Porsche nie pobije Nissana. Napisałem o prestiżu dla jaj, używając słów "dla mnie", bo bawi mnie to gadanie o prestiżu przy takich autach. Prestiżowy to jest Passat B5 z chromami i z felgami od A8.
    Pewnie masz rację, mam pecha co do właścicieli 911. Ale nie uogólniam - właściciele nie rzutują na jakość samochodu, to oczywiste. Nie interesowałoby mnie, kto jeździ danym samochodem - jeśli by mi się podobał i miałbym środki, nie miałoby to znaczenia.
    Co do osiągów, napisałem, że chodzi o te do 100 i 200 km/h, czyli o prostą, nie o tor, bo tam pewnie GT-R będzie górą.

Natomiast odnośnie prestiżu, nie kontynuuję dyskusji, bo najwidoczniej nie łapię dowcipu

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Awatar Cutter72
    Auto
    VW Passat B4 Kombi 1.8 Benzi

Auto
    440i

Domyślnie

juz niedlugo wersje "turbo" nie beda jedynymi benzynowymi wersjami z turbosprezarka: Panamera S juz dzis ma silnik v6 turbo zamiast v8 wiec predzej czy pozniej podobna sytuacja bedzie w lineupie 911.
    3.2s do setki to juz piekielny poziom, ciekawe czy GT2 przebije 3s, raczej watpie..

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez reaver Zobacz posta
    3.2s do setki to juz piekielny poziom, ciekawe czy GT2 przebije 3s, raczej watpie..
    Z racji tego, że GT2 jest RWD, to raczej nawet trudno, żeby Turbo pobiło...

Awatar Pink
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez reaver Zobacz posta
    juz niedlugo wersje "turbo" nie beda jedynymi benzynowymi wersjami z turbosprezarka: Panamera S juz dzis ma silnik v6 turbo zamiast v8 wiec predzej czy pozniej podobna sytuacja bedzie w lineupie 911.
    Szczerze wątpię. Panamera ogólnie ma zupełnie inne silniki - w układzie V. 911-tki to boksery, więc jedyna możliwa zmiana to ewentualnie H6 wolnossące na H4 z turbo. Oby nie!

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Od H4 turbo jest Subaru, Porsche niech zostanie przy swoich fenomenalnych wolnossących H6.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów