Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Auto na codzien.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie Auto na codzien.

Witam najlepszy kumpel ojca wreszcie pozbyl sie swojego wozidla(E39 98r)
    i poszukuje auta do jazdy na codzien(8-10kkm rocznie)2-3X trasa po 500-1000km.
    Raczej nowka chociaż musu niema.Moze byc kompakt albo klasa srednia.
    Co do wyposazenia to szczegolnych wymagan nie ma.Solidna podstawa.
    Co jeszcze auto na 10-15lat.Do wydania max 85k.
    Narazie myslal o Mondeo.Oczywiscie benzyna.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Ja pierwsze o czym bym pomyślał to BMW E60 520 benzyna (lub 525 benzyna) gdzieś bliżej końca produkcji. Za 85 tysięcy to już powinien być prawdziwy wypas.

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Jak z nowych to moim zdaniem Mondeo to obecnie jedna z lepszych propozycji - po ostatnich rabatach w zakładanym budżecie można dostać 1.6 EB w najbogatszej wersji Titanium. A jak coś mniejszego wystarczy to może Focus w takiej samej konfiguracji, plus zostanie jeszcze 10tyś na dodatkowe wyposażenie. Ponadto rozważyłbym Golfa VII 1,4 Tsi Highline oraz Octavie 1,4 TSi Elegance. Chociaż przesiadka z klasy wyższej średniej na compact może nie być zbyt przyjemna.

Natomiast z używanych moim faworytem byłoby A4 B8 1,8 TSi.

P.s. A E60 nie chce? Dla mnie to byłaby naturalna ewolucja i na pewno nie będzie zawiedziony w kwestii komfortu czy prowadzenia, co w przypadku aut niższej klasy nie jest jest już takie pewne. Z drugiej strony jak planuje zakup na tak długi okres to może faktycznie nie jest to już taki dobry pomysł.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Nowy to Avensis, na początku roku dawali rabaty można było kupic fajnego Avensisa za 85 koła, teraz nie wiem. Z używanych stawiałbym jw. na Audi - A4 lub jednak większe A6, chociaż przy tak małym przebiegu A4 w zupełności wystarczy.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Typuje jak Lorenzo Audi A4 1,8 TSI. Jest wyraznie wieksze od poprzednika, za te pieniadze mozna znalezc niezly egzemplarz. Na A6 to troche za malo, mozna by pewnie cos znalezc, ale osobiscie wolalbym mlodsze i lepiej wyposazone A4.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jak na 15 lat, to bym brał bez turbo, najlepiej Japońca, może Suzuki Kizashi?

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Też bym chyba brał wolnossący silnik na tak długi okres czasu. Moja propozycja to Honda Accord. Można znaleźć jeszcze fabrycznie nowe roczniki 2012 za niespełna 85 tys. zł :http://otomoto.pl/honda-accord-C28855879.html (oferta przykładowa). Ewentualnie używany w lepszej wersji.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Ja jakoś bałbym się brać silnika TSI na 10 lat.

Awatar Lorenzo
    Auto
    Audi A4 B6

Domyślnie

Niby tak, ale zwróć uwagę jak małe przebiegi będzie robił właściciel - nawet jak miał nim jeździć te 15 lat (w co szczerzę wątpię, bo jakoś nie chce mi się wierzyć że nie będzie chciał zmienić na coś nowszego, w końcu to szmat czasu), to zrobi nim maks 150 tys. Natomiast w budżecie, który podano spokojnie kupi się a4 z przebiegiem 50tys. a nawet mniejszym; czyli nawet jak dobije do tych 200tys. to myślę, że silnik powinien być jeszcze w przyzwoitej kondycji.

Przykładowy link:
    http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-...11&tabNumber=1

Jednak jeśli turbo odpada to podobnie jak rowerek proponowałbym Accorda.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

No wiec tak na obecna chwile z uzywek mysli o E60 525i,530i.
    A z nowych Mondeo i podoba sie tez C5.Wlasnie powiedzcie cos o tym modelu silniki,awarje itd.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów