Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: [Do 85 tys. zł) C-Max Grand vs C4 Picasso vs 5008 a moze Carens

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie [Do 85 tys. zł) C-Max Grand vs C4 Picasso vs 5008 a moze Carens

Witam

powiększa mi się rodzina (w końcu ) i trzeba zmienić pojazd - ilość rzeczy otaczająca pociechę jest ... przygniatająca . W każdym razie 3-drzwiowy pojazd, którym jeździ partnerka musi zostać zmienione na coś większego. Na początku rozważaliśmy kombi (najbardziej Suberb... ale ta cena ) ale wraz z nabywaniem łóżeczek turystycznych, stoliczków do jedzenia, playground'ów wózków itp... zaczęliśmy rozważać minivany jako bardziej odpowiednie. Zaczęło się od wizyty w Citroenie gdzie stał C4 Grand z 2009 roku ale po obejrzeniu okazało się, że w środku buszowało już kilka pociech, których wielką ambicją było znaczenie terenu za pomocą różnych narzędzi (niektóre ślady przypominały potraktowanie kątówką ). Doszliśmy do wniosku, że może warto rozważyć auto nowe (używane wciąż pozostaje w sferze zainteresowań, ale musiałby być zadbane, mało jeżdżone, oszczędne, z polskiego salonu, mało awaryjne - jednym słowem jednorożec - niby ktoś tam widział ale...). I tak dochodzimy do sedna:
    co szanowni Forumowicze doradziliby w takiej kwesti - budżet płynny ale nie przekraczający na pewno 80 - 85 tyś PLN (chętnie coś w okolicach 60 ale zdaje sobie sprawę, że to znów jednorożec...). co auto powinno mieć:
    1. duży bagażnik
    2. praktyczne wnętrze
    3. spalanie w okolicach 8l (może być zarówno diesel jak i benzyna - samochód 90 % czasu będzie sie poruszał po mieście)
    4. moc - zależna od masy ale min. 130 - 140 KM
    5. wyposażenie raczej z wyższych półek ("golasy" nie wchodza w grę)
    6. niskie koszty serwisu (miałem kilka aut z kraju kwitnącej wiśni i stąd ich brak w typach...)
    mile widziany szklany dach (u znajomych z dziećmi dosyć skutecznie wyeliminował konieczność montażu DVD )
    Jako że forma zewnętrzna dla mnie jest mniej istotna (jeżdżę w środku) podoba mi się C-Max Grand (suwane drzwi) i C4 Picasso (zwłaszcza Grand jakoś do mnie "gada"). Niestety nie mam zacięcia majsterkowicza (przynajmniej jeśli chodzi o samochody) więc samochód powinien być niezawodny (kolega ma Grand Voyagera i owszem - duży, komfortowy ale autko preferuje stacjonowanie w serwisie niz podróże po szosie...)
    Poproszę zatem o rady i sugestie (najchętniej od użytkowników i testujących) - "merytorycznych" opinii, że nie kupujemy aut na "F" już się nasłuchałem .
    z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam
    Lotnik

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Dla trójki nie potrzebny jest van. Kompaktowe kombi będzie wystarczające. No chyba, że planujecie rodzeństwo
    Jazda w mieście nie do końca służy dieslom a spalanie benzyn tej mocy w vanach w mieście nie będzie niższe niż 9. Z reszta diesel paliłby pewnie z 8.
    W ogóle duże auta mimo swoich zalet w mieście sprawiają więcej problemów. Gorzej się to parkuje itp Ale jak zalezy Ci na przestrzeni to chyba nie mam co dyskutować.

Jeśli nowe, to C4 Picaso nie jest gupi, bo ma wyjść zaraz następca. Może z tego powodu dealerzy będą wyprzedawać ostatnie sztuki. Problem z silnikami. Nie ma dużego wyboru:/

Rozważałeś Chevroleta Orlando? Za te pieniądze można wyrwać wysoką wersję. Silnik 1,8 benzyna lubi spalić, ale jest idealny pod LPG. W mieście chyba sprawdzi się najlepiej. Jest tez dostępny 1,4 turbo z Opla. Tez nie jest najoszczedniejszy
    Wada to relatywnie niewielkie bagażniki, ale za to 7 miejsc. Jakość wykonania mim zdaniem wysoka. Bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.
    Warto tez spojrzeć na Cruze'a kombi. Naprawde duże auto.

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Też bym skierował się do salonu chevroleta. Dobrze się czuję w tych autach, a model orlando zbiera naprawdę dobre recenzje.
    Ostatnio edytowane przez genesis ; 08-05-2013 o 14:20
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Auto
    2003 Mitsubishi Carisma 1.9 DID Comfort / 2003 Mazda 6 1.8

Domyślnie

Tak jak napisał kolega wyżej najlepszym wyjściem jest benzyna. Ja proponowałbym jeśli miałby być Ford Grand C-max to z bardzo dobrym 1.6 Ecoobostem w wersji titanium plus jakieś dodatki typu szklany dach zmieści się w 85 tys. Ponadto może warto się rzeczywiście zastanowić nad nowym Carensem? W tej cenie to albo 1.6 GDI w wersji L plus dodatki, albo 2.0 GDI też L ale już raczej bez opcji. Oba auta mają bogate wyposażenie, są komfortowe i ze zmieszczeniem wszystkiego nie byłoby problemu.

Ja zrobiłbym tak jeśli miałby być użytkowany w mieście zamiast 3 drzwiowego auta, którym jeździłaby tylko partnerka to lepiej wziąść Carensa i cieszyć się z teoretycznie trwalszego silnika i gwarancji na 7 lat. Natomiast jeśli miałbyś nim jeździć często Ty i czerpiesz przyjemność z prowadzenia weź C-Maxa
    Pzdr

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

dziękuję za info - faktycznie Cruza brałem wstępnie pod uwagę... ale primo za mniej więcej 2 lata planujemy rodzeństwo (wtedy dwa foteliki) secundo - wstyd mi ale zapomniałem o ważnym członku rodziny - czworonożnym, który praktycznie wszędzie podróżuje z nami - do tej pory była królową tylnej kanapy ale to się zmieni i potrzebujemy dla niej miejsca w bagażniku. Zatem obecnie rodzinka to 2 + 1,5 a za chwilę 2 + 2,5 . Co do Carensa - cena nie jest jakoś specjalnie powalająca zwłaszcza, że ciężko o rabat (swego czasu próbowałem nabyć Venge - w salonach w 3mieście było tragicznie porównujac np do Citroena gdzie na dzień dobry dostajemy naście %). Druga sprawa to silniki benzynowe - średnio elastyczne i relatywnie paliwożerne (opinie posiadaczy Soula i Vengi - duuużooo pija).

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ja mam znajomego który ma 1,6 MPi w Pro Ceedzie. W mieście pali mu 8/100. Tyle palił mu 206 z silnikiem 1,4 który ja mam u siebie. Mi po mieście pali 7,5-8. Wiec jeździ że tak po wiem normalnie.

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Wiele dopowiedzenia co prawda nie mam , bo C4 Picasso ani C- Maxem nie miałem przyjemności jeździć natomiast przez tydzień czasu miałem Peugeota 5008. Auto było z wypożyczalni i jeździłem nim w kwietniu będąc na tygodniowym wyjeździe w Barcelonie i okolicach. Autko było dość dobrze wyposażone, ponieważ była nawigacja GPS, Bluetooth, czujnik deszczu, cofania. Na plus zaskoczył mnie bez wątpienia silnik HDI, który w porównaniu do silnika 2.0 dCi który mam w Koleosie jest przede wszystkim cichszy i jednak bardziej kulturalny. Spalanie w trasie przy bardzo spokojnej jeździe coś koło 6l w samj Barcelonie z 10 litrów. Nie napiszę dokładnie, bo zwyczajnie nie interesowało mnie to specjalnie. Dynamika jak na te chyba 150 koni dobra, piszę chyba bo nie mam informacji ile miał. Duży plus za komfort jazdy. Jak wcześniej pisałem, czyli cisza, duży komfort foteli, wydajna klimatyzacja, duża przestrzeń dla 5 pasażerów. Zestrojenie zawieszenia niestety na wzór niemiecki. Piszę niestety, bo ja od vana który nie ma pod maską z 240 koni nie oczekuję sztywności, a coś na wzór np. Koleosa. Minus jeszcze za brak tego czegoś do podtrzymania napojów z przodu (zapomniałem słowa jak to się nazywa :lol: ) Było tylko jedno miejsce w miejscu podłokietnika jakoś tak z tyłu, więc rozwiązanie do d***. Podsumowując auto jednak na duży plus i gdybym musiał takie auto kupić na pewno skierowałbym się także do salonu Peugeota.

Dwa czy trzy lata temu miałem jeszcze Scenica, ale w wersji krótkiej i z sinikiem TCe 130KM. Auto w porządku, jednakże jak dla mnie zbyt przeszklone auto (nie lubię tego), zawieszenie bardziej komfortowe, dużo schowków. Spalanie jest mi nieznane.

Auto
    różne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lotnik1976 Zobacz posta
    dziękuję za info - faktycznie Cruza brałem wstępnie pod uwagę... ale primo za mniej więcej 2 lata planujemy rodzeństwo (wtedy dwa foteliki)
    Jesteś pewien, że będzie drugie? Znam kilka osób, które też chciały mieć zaraz drugie dziecko ale po pierwszym im przeszło i to nie tylko przez finanse. Często na drugie decydują sie ludzie dopiero po kilku ładnych latach. Każdy oczywiście indywidulanie podchodzi do sprawy ale bym to przemyślał, szczególnie żona może mieć za jakiś czas trochę odmienne zdanie co do kolejnego potomka
    Jeśli okazałoby się, że jednak będzie dłuższa przerwa pomiędzy potomstwem to może się okazać, że Van nie będzie potrzebny a lepsze będzie kombi.

Auto
    Porsche Cayenne

Domyślnie

http://allegro.pl/ford-s-max-2-0tdci...218771859.html

Tylko S-Max, za lekka uzywke placisz tyle co za kompakta.
    Znajomy kupil uzywke dwa lata temu, nic sie nie dzieje, przebieg aktualnie 170 kkm.
    Auto tanie w eksploatacji, bardzo dobry silnik PSA.
    Takie auto raczej tylko w automacie, bardzo przejemnie sie jezdzi.
    .

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Dla rodziny 2+1,5 - 2-2,5 poleciłbym jednak kompaktowe kombi lub minivana zbudowanego na platformie segmentu C. Do miasta koniecznie z silnikiem benzynowym. Wszystkie powyższe uważam za dobre propozycję - wątpliwości mam tylko odnośnie c4 grand - dostępna jest chyba tylko słaba benzyna 1.6 ale do miasta powinna być wystarczająca. 5008 jest z fajnym 1.6 thp. W budżecie 85k pln można przebierać w ofertach.

Kris: różne są decyzję odnośnie rodziny (piszę to jako ojciec rodziny 2+3 :-)

TCE: dla takiego układu rodziny nie proponowałbym jednak s-maxa - szczególnie jeżeli auto ma być używane głównie w mieście. A jeżeli już to za 85k można mieć nowego 1.6 EB z lakierem metalizowanym, elektryką, 2strefową klimatyzacją itp. (wiem bo sam zamówiłem
    Do tego byłbym bardzo, bardzo ostrożny w polecaniu tego typu ofert osobie, której nie znasz. Zobacz ile kosztuje taki samochód (z takim wyposażeniem, przebiegiem itp.) na mobile.de i okaże się że handlarz dokłada do interesu... :>

Lotnik1976: pamiętaj, że kupujesz auto a nie rabat - dobrze patrzeć przez pryzmat ceny (jeżeli jest priorytetem) a nie % rabatu, który dostajesz.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów