Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 83

Wątek: Mazda 6 SportKombi 2.0 Skyactiv-G SkyEnergy

Awatar manager
    Auto
    Fiesta/Rifter/reszta na sprzedaż

Domyślnie

U mnie pojawiło się czerwone kombi, dosłownie kilka dni po polskiej prezentacji. Jest piękne

Cytat Zamieszczone przez karol383 Zobacz posta
    piękne auto efekt popsuły przyciemniane szyby
    Właśnie, nie wiem kto wymyślił przyciemniane szyby w sedanie ;/ to folia, czy piecowe ?

Auto
    Corolla E12, mazda 323f bj, Mazda 6 GJ 2012

Domyślnie

Accord nie wygląda ani na zewnątrz ani w środku, jest nieudany. Ta ewolucja Mazdy może już rywalizować z czołówka klasy- wygląd, klasa, wrażenie, wykonanie, prowadzenie jest naprawdę na dobrym poziomie.
    Czasami czytam te forum i jak widzę jak jakieś trolle piszą że na pewno będzie się psuć silnik bo ma bezpośredni wtrysk to wydaje mi się że kogoś rodzice nie kochali. Auto mam w wersji 4d z benzyniakiem 2.0 i ręczną skrzynią. Auto pali mało przy normalnej jeździe w trasie 6-6,5 litra, da się mniej. Oczywistym jest że wolnossący silnik nagle nie zacznie jeździć jak turbo benzyna, golf 1.4 140KM jest znacznie "szybszy". Ale np. widziałem przyspieszenia 80-120km/h na 6-biegu w maździe 2.0 i manual i passat 2.0tdi i manual i wiecie co mazda zbiera się szybciej czyli o czymś to świadczy, optymalny dobór przełożeń i dobry rozkład mocy. We wnętrzu są niedoróbki ergonomiczne ale to nie jest forum do tego. Auto jest świetne i tyle.
    Ktoś napisał że poprzedni model jest tańszy o 20 tys. zł, i po co kupować nowy. Tak to pisać mogą tylko ci którzy nie mają pojęcia co to znaczy nowy samochód, po pierwsze wyposażenie znacznie lepsze, silnik, osiągi, spalanie. Po drugie przy sprzedaży powiedzmy po 5 latach auto będzie jeszcze w produkcji a ten stary który wszedł na rynek 12 lat wcześniej będzie już reliktem dla kupującego. I ta ogromna różnica oszczędności ulotni się przy sprzedaży tak jak to jest np. z 323F i 3. A silnik wyje po odpaleniu przez parę sekund ponieważ związane jest to z poprawnym oczyszczaniem spalin przez katalizator, w instrukcji o tym wspominają.
    Ostatnio edytowane przez hamakarol ; 26-05-2013 o 15:31 Powód: zmiana

Auto
    OOOO

Domyślnie

Witam wszystkich . Mam prosbę ,Czy ktos z obecnych tu forumowicz mógł by mi troche przybliżyc , automat w omawianym tu modelu. Byłem na jezdzie testowej tego modelu w wersji 175 disel automat , i jak dla mnie jest ok , tylko boje sie jak jest z awaryjnośćią tego automatu w stosunku do multitronica w audi . Dzieki za informacje.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hamakarol Zobacz posta
    Ale np. widziałem przyspieszenia 80-120km/h na 6-biegu w maździe 2.0 i manual i passat 2.0tdi i manual i wiecie co mazda zbiera się szybciej czyli o czymś to świadczy, optymalny dobór przełożeń i dobry rozkład mocy.
    Mazda by musiała być turbiona albo pasek ciągnąć camping. Jeździłem trochę paskiem i nie uwierzę, że wolnossąca benzyna będzie tak przyspieszać. Akurat te prędkości przypadają na max moment a "stare" tedei co by nie mówić w okolicach 2kprm ma odejście. Co innego jeśli mówisz o nowym bluemotion - ten rzeczywiście jest zmulony.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

6 bieg przy 80km/h. Co będzie wskazywał obrotomierz? Przy przyspieszeniach przy minimalnych wartościach obrotowych zawsze silnik wolnossący się lepiej zbierze od wciśnięcia pedału przyspieszenia niż turbo.

BTW często przytaczany jest materiał z "Automaniaka" w sprawie belki skrętnej, chodzi o test porównawczy Civic vs Focus vs chyba Giulietta, gdzie belka rozłożyła wielowahacz na łopatki. Civic miał wolnossący motor, a pozostałe turbobenzyny i zrobiono test przyspieszenia z ostatniego biegu przy jakiejś niskiej prędkości i Civic bardzo wyraźnie odjechał. Inna sprawa- kto tak jeździ, od czegoś ta wajcha jest.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez wojcian Zobacz posta
    Witam wszystkich . Mam prosbę ,Czy ktos z obecnych tu forumowicz mógł by mi troche przybliżyc , automat w omawianym tu modelu. Byłem na jezdzie testowej tego modelu w wersji 175 disel automat , i jak dla mnie jest ok , tylko boje sie jak jest z awaryjnośćią tego automatu w stosunku do multitronica w audi . Dzieki za informacje.
    O ile mi wiadomo, akurat multitronic nie cieszy się jakąś rewelacyjną opinią, więc podejrzewam, że jeśli odpowiednio serwisowany, klasyczny automat w Maździe powinien służyć bezproblemowo dłużej. Chyba, że o czymś nie wiem ...

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Mazda by musiała być turbiona albo pasek ciągnąć camping. Jeździłem trochę paskiem i nie uwierzę, że wolnossąca benzyna będzie tak przyspieszać. Akurat te prędkości przypadają na max moment a "stare" tedei co by nie mówić w okolicach 2kprm ma odejście. Co innego jeśli mówisz o nowym bluemotion - ten rzeczywiście jest zmulony.
    Dokładnie. Hamakarol 'trochę' przesadził :-)

Auto
    Corolla E12, mazda 323f bj, Mazda 6 GJ 2012

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szymon1984 Zobacz posta
    Dokładnie. Hamakarol 'trochę' przesadził :-)
    Nie chciałem się ludzie z wami użerać ale udowodnię swoje tezy. Panie maciek-m a kto jeździ w12 z LPG, no właśnie. A ja sobie przyspieszam od 60-120 na 6-biegu bo mi wolno i jestem leniwy czasami. Dodam że w innej gazecie widziałem też jak M6 z 2.0 przyspiesza 80-120 na 6-biegu (manual) w 15 sekund. Jak widać przyspieszenia w takich wartościach mazdy w benzynie i paska w dieslu są porównywalne w przedziale 60-100 i 80-120 na tych samych biegach. Niestety znalazłem tylko to, pierwsza tabelka jest z auto świat a druga z motoru.
    [IMG]https://thumbs.rapidshare.com/thumbs/1024/E7F/B1CFD6B37BEE12714B7EFB555E6FC.jpg[/IMG]

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Mówiłem, że musi tak być, skoro to ostatni bieg. Zanim turbo się obudzi nic się nie dzieje, a wolnossak zawsze się wygrzebie z dołu. Szczególnie japoński. A tutaj przewaga jest tak duża, że trudno uwierzyć.

Auto
    Lexus

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Wstęp: niezły pocisk :-). Trochę rozczarowują osiągi. Lekka buda, cuda na kiju a "tylko" 10sekund przy 165KM rzeczywiście ten automat musi być kiepski. Możliwe, że z manualem jest jak nalezy
    Najgorzej to sugerowac sie tabelkami.........To samo(!)auto mialo robione pomiary na autokult.Setke robi w 8.8s Rowniez automat tam akurat chwalili-jak widac opinie subiektywne moga byc rozne.

http://www.autokult.pl/2013/05/17/ma...techniczne/top

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów