Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: jakie wybrac auto do 35tys?

Domyślnie jakie wybrac auto do 35tys?

Witam,

Ze względu na fakt, że zupełnie nie znam się na samochodach, a wokół mam takich doradców, którzy jedynie krytykują moje wybory nie podsuwając alternatyw (no dobra, jedną dali Polo, ale ja nie chcę) proszę Was o pomoc

Szukam auta w przedziale cenowym 30-35tys zł. Oczywiście wymagania główne jak u większości miejskich koneserów motoryzacji bezpieczny, nisko-awaryjny, z rozsądnym spalaniem, łatwy w ewentualnym serwisowaniu.
    Najchętniej 4/5drzwiowe. Na 100% musi mieć moc, nie zniosę ociężałego, bez przyspieszenia, ponieważ chociaż 75% jazdy jest po mieście, to bywa, że dłuższe trasy też pokonuję.

Od 4 lat jeżdżę BMW E39, 520i – ale auto jest już zdecydowanie za duże na moje potrzeby i planuję go sprzedać.
    Stawiam na auta nieduże (chociaż jeszcze nie wiem jak zniosę przesiadkę z mojej ‘limuzyny’) - oglądałam Nissana Note (strasznie głośny+słabo wyposażony. Roczny NOTE jest gorzej wyposażony niż moje auto z ‘97r), Mazdę 2 (ciężko z taką kasą), Hondę Jazz (mało ich jest – przez co zastanawiam się nad serwisem).

Może coś polecicie?

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

A wiek jaki?

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Za 35 tys dostaniesz roczne/dwuletnie w idealnym stanie i bardzo małym przebiegiem Renault Clio III. Tak wiem polecam swoje auto Ale IMHO naprawdę warto. Silnik 1.2 16v albo 1.2 TCE w mieście zmieści się w 8 litrach ze spalaniem -przy sporej ilości korków. Jak na segment B komfortowe zawieszenie i fotele, auto będzie bardzo młode więc i bezproblemowe przez kilka lat. Tylko wymieniać olej i jeździć

Jeżeli nie Clio to można by dołożyć ze kilka tys złotych tysiące i kupić fabrycznie nowe Twingo?

Można by również rozważyć jakiegoś kompakta, żeby przesiadka z dużej limuzyny nie byłą aż tak dużym szokiem

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

To może Polo...? ;-)
    A tak serio, przesiadka z 5-er do supermini będzie trochę bolesna, skoro trochę będzie tras (których segment B nie znosi), to może chociaż kompakt?
    Na ile lat to ma być auto, i jak stare może być podczas zakupu?
    Musi mieć moc, ale być oszczędne i też proste w naprawach - jednym zdaniem, szukasz auta idealnego :-)

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Opel Astra 1,6 lub Skoda Octavia tour 1,6

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Octavia 1.6 to na pewno nie jest demon prędkości. Ale będzie super tania w utrzymaniu.

Wg mnie idealna byłaby Honda Civic UFO 1.8 Vtec:
    1) dopracowany wolnossący silnik z wtryskiem wielopunktowym = brak turbiny i dwumasy
    2) jest zdecydowanie dynamiczna, po mieście porusza się bardzo żwawo, w trasie do 120 km/h też ładnie się zbiera
    3) 5 gwiazdek Euro NCAP
    4) jest niewielka - tylko 4250 cm w wersji pięciodrzwiowej
    5) prosta konstrukcja zawieszenia = tanie naprawy
    6) bardzo przyjemne prowadzenie i przyzwoity komfort
    7) bagażnik 500 litrów (!)
    8.) jest dość ekonomiczna
    9) jest w PL popularna więc nie ma problemu ze znalezieniem zadbanego egzemplarza za 30 000 PLN a reszta na pakiet startowy (opony, płyny itd.). Nie będzie też problemów z ewentualnymi naprawami

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    ....to może chociaż kompakt?
    Na ile lat to ma być auto, i jak stare może być podczas zakupu?
    Musi mieć moc, ale być oszczędne i też proste w naprawach - jednym zdaniem, szukasz auta idealnego :-)
    Pewnie są marki, których zupełnie nie brałam pod uwagę, bo akurat o istnieniu innych aut dowiaduję się od 2 tygodni w sensie, że na co dzień przeszkadzają mi blachy na kołach kiedy stoję w korku a od niedawna zaczęłam sprawdzać co mi drogę toruje
    A tak serio, to ma jeździć i być wygodne + bezpieczne a nie wyglądać.
    Z tym spalaniem przy obecnych 13l/100 w mieście to każde poniżej 10l będzie dla mnie rewelacją

Nie nastawiam się, że auto ma być wieczne, chociaż jak będzie mi się wygodnie jeździło to chętnie na dłużej (obecne miało być na rok, a tu zaraz 5 nam razem stuknie).
    Tylko tym razem wolałabym coś w miarę młodego - do 5lat.

----- Poprzedni post napisany o 22:05 -----

Popatrze na Civic UFO.

A co sądzicie o Leonie? (nikt z moich znajomych nigdy nie miał seata, jakoś trudno mi zebrać info wśród najbliższego grona)

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ok, to już wiadomo więcej.
    A więc, skoro jesteś przyzwyczajona do benzynowego silnika bez turbo, to najlepiej przy takim pozostać, bo ma mniej potencjału na awarię.
    Proponuję rozejrzeć się za modelami:
    Honda Civic 1.8
    Mazda 3 1.6
    Seat Leon 1.6 MPI
    Autka nacechowane delikatnie sportowo, bezproblemowe. Niestety tylko ten pierwszy ma dobre osiągi, reszta raczej średnie.

Auto
    zamówione, produkuje się

Domyślnie

W czerwcu będę miał Civica 1.8 140KM Executive z 2008r., krajowy i zadbany - za ok. 35000zł.
    Jakbyś była zainteresowana, to pisz na skrzynkę

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

jaki przebieg tego Civica?
    Biorąc pod uwagę Twoje doświadczenia - to taka Honda wygląda na dobry wybór - jeżeli tylko trafia w Twój gust

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów