Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Peugeot 301 1.6 HDi Allure

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Peugeot 301 1.6 HDi Allure

Peugeot 301 1.6 HDi Allure - Samochód doby kryzysu

"Ponoć mamy kryzys światowy i wszyscy musimy oszczędzać. Gospodarka ledwo żyje, nie ma na nic pieniędzy i chyba czeka nas już tylko krach i koniec świata. Producenci też dostrzegają ten trend i zaczęli oferować tańsze i prostsze samochody na takie czasy, dla obywateli mniej zamożnych." - Marcin Napieraj

PS. Zapraszamy do komentowania

Domyślnie

O tym, że samochód faktycznie jest stworzony dla mniej zamożnych ludzi w czasach kryzysu, najlepiej świadczą takie ogłoszenia:
    http://otomoto.pl/peugeot-301-oferta...C28612649.html

Choć moim skromnym zdaniem najlepszą ofertą dla rolnika byłaby odmiana kombi - tu Peugeot na spółkę z Citroenem mogliby dużo wygrać, zwłaszcza w PL, kiedy wciąż nie wiadomo kiedy pojawi się najgroźniejszy rywal - Logan Kombi. Ja generalnie do 301 mam słabość - moim pierwszym autem był wiekowy 305 '84, poza tym przód w Peugeocie wygląda IMHO znacznie lepiej niż w Citroenie. Szukając dziś taniego sedana, wybierałbym właśnie pomiędzy Peugeotem 301 a nową Dacią Logan.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

W 301 o ile dobrze pamiętam jest manualna klima z elektronicznym sterowaniem a nie automat - jak to podano w podpisie pod zdjęciem Zresztą widać brak funkcji auto.

To auto wydaje się być idealną ofertą dla... taksówkarzy. Sensowny bagażnik, prosta konstrukcja, wystarczająco dużo miejsca i oszczędny motor + dobrze skalkulowana cena auta i mamy receptę na nową korporację :lol:
    #drivetastefully

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Już widziałem nieraz 301, Rapida czy C-Elysee. Także u nas jest popyt na takie auta. Ładnie narysowanie, ciekawy sedanik. Chociaż za krótki przód przez co wydaje się z boku być jakiś nieproporcjonalny, ale to drobiazg. Wnętrze też mi się podoba, a jakość materiałów mnie nie dziwi. Gdzieś trzeba przyoszczędzić aby cena była atrakcyjna.

Co do kryzysu. Może w Warszawie go nie widać, ale u mnie na Pomorzu już owszem. Zamykane są placówki, większe firmy redukują zatrudnienie, małe przedsiębiorstwa znikają i ogólnie jest coraz gorzej. W urzędach pracy duży tłok, a ofert pracy jak na lekarstwo. Często jedynym wyjściem jest wyjazd za granicę. Coraz gorzej z naszą gospodarką, a nie ma pomysłów jak ją podźwignąć.
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 22-05-2013 o 11:34

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Ach ta spłaszczona u dołu kierownica. Można się poczuć niczym w R8.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

W teście zabrakło zobrazowania fatalnych moim zdaniem zagłówków tylnej kanapy. Właściwie zabrakło ich w tym samochodzie bo te zalążki to raczej kiepsko się sprawdzają. Nad głową z miejscem tez nie jest najlepiej. Jednak ogólnie wnętrze ujdzie. Da się tym jeździć i jako taksówka, auto flotowe, czy nawet auto rodzinne może się sprawdzić.
    Auto sprawia wrażenie dość dużego. Na pewno nie sedana segmentu B. Aczkolwiek nie nazwałbym go jeszcze kompaktem.
    Szkoda, ze nie ma testu tego Peugeota z silnikiem 1,2. Ciekaw jestem czy wystarczy do tej budy.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Ładny samochodzik im wyszedł. Dobrze wygląda w środku i z zewnątrz. Silniczek 1.6 90KM wg mnie jest bardzo dobry do tego samochodu. Jeżdżę dość często partnerem z takim silnikiem i nie odczuwam braku mocy, szczególnie ze zazwyczaj autko jeździ średnio załadowane. parę razy jechałem nim załadowanym na maxa i nie było tragedii. Dało się wyprzedzić tira bez większych problemów. Ogólnie 301 na plus, materiały jak na tą cenę są ok, do tego spory bagażnik. szkoda tylko słabego wyciszenia oraz ze w ofercie jest tylko sedan. wersja z silnikiem 1.6 benz powinna być bardzo rozsądnym wyborem.

BTW: w tekscie i opisie zdjęcia klik jest błąd. Samochód nie posiada automatycznej klimatyzacji, a jedynie "Klimatyzacje manualna ze sterowaniem elektronicznym".

Awatar okol
    Auto
    mjenki i konfotofy

Domyślnie

W PL praktycznie nie widuje tego Puga jak (i Citroenowego odpowiednika) za to na Słowacji widzialem kilka sztuk... bylo ich ze 2-3 razy wiecej niz Rapidow.
    Dziwne... biorac pod uwage, ze co trzeci samochod tam to Octavia ktorejs generacji

Auto
    Volvo V50

Domyślnie

Testowałem 301 1.6 VTi i przyznam szczerze - rozważam jego zakup.
    Bardzo fajnie zachowuje się na drodze (jest dużo lepszy niż Clio Grandtour), jest naprawdę komfortowy, świetnie wybiera nierówności (ma się poczucie jazdy cięższym autem), układ kierowniczy ma wystarczające "czucie" dla codziennej jazdy. Hałas do 120 km/h jest znośny, a i łatwo dodać extra wygłuszenie boczków drzwi. Silnik nie dawał poczucia tego 9,4 s do setki
    Brakuje tylko automatycznej klimy, 6 biegu, otworu na narty i wspomniany zagłówków z tyłu. Do tego strasznie niewygodny podłokietnik i tylna półka do flokowania bo jest plastikowa.
    Same plastiki nie są jakoś szczególnie gorsze od podstawowych modeli klasy B.
    Auto w konf. Allure 1,6 HDi + max wyposażenie (bez czujników parkowania) udało mi się wytargować (firma) na 55 k minus cena za jaką zostanie sprzedana Laguna.

Auto
    vw

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    O tym, że samochód faktycznie jest stworzony dla mniej zamożnych ludzi w czasach kryzysu, najlepiej świadczą takie ogłoszenia:
    http://otomoto.pl/peugeot-301-oferta...C28612649.html

Choć moim skromnym zdaniem najlepszą ofertą dla rolnika byłaby odmiana kombi - tu Peugeot na spółkę z Citroenem mogliby dużo wygrać, zwłaszcza w PL, kiedy wciąż nie wiadomo kiedy pojawi się najgroźniejszy rywal - Logan Kombi. Ja generalnie do 301 mam słabość - moim pierwszym autem był wiekowy 305 '84, poza tym przód w Peugeocie wygląda IMHO znacznie lepiej niż w Citroenie. Szukając dziś taniego sedana, wybierałbym właśnie pomiędzy Peugeotem 301 a nową Dacią Logan.
    zaradni rolnicy to bujają się drogimi suv'ami i nawet na to nie spojrzą, a niezaradni i tak wezmą passata " prawie nówkę" z zeszłego wieku. Kryzys czyli sytuacja w której większość zaciska pasa, żeby najbogatsi mieli jeszcze więcej co przekłada się na ogromne wzrosty sprzedaży najdroższych luksusowych aut na świecie, auto fajne, można nie zamykać na noc, bo i tak nikt nie ukradnie a w środku ładnie doposażyć i cieszyć się jazdą, a przede wszystkim ma prawdziwe tarcze zegarów i wskazówki, a nie jakieś tam wyświetlacze co będą łapać bad pixel'e na dziurach

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów