Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Wątek: Nowe auto rodzinne - Peugeot 508SW, Mazda 6 kombi czy Skoda Octavia.

Domyślnie Nowe auto rodzinne - Peugeot 508SW, Mazda 6 kombi czy Skoda Octavia.

Witam. Pod koniec roku przymierzam się do zakupu nowego rodzinnego auta.
    Moim faworytem jest Peugeot 508 SW - benzyna 1,6 155KM lub diesel 2,0 140KM. Biorąc pod uwagę rabat w Peugeocie 12-15% na nowe auto cennik wygląda już ciekawiej niż ten standardowy.
    O Mazdzie troszkę czytałem i większych uwag nie mam, chodź spalanie niższe w Peugeocie i blachy też na korzyść francuza.
    Nowa Skoda Octavia kombi............jej wygląd w ogóle mi nie pasi, ale skoro jest tak dobra, niepsująca się i długotrwała to też biorę ją pod uwagę.
    Proszę o wasze uwagi opinie - chciałbym zamknąć się w kwocie 90-100tys.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Przede wszystkim nie kupuj czegos, co Ci sie nie podoba. Po co masz sie meczyc za wlasne pieniadze? I przede wszystkim umow sie na jazdy probne. I kup to w czym najlepiej bedziesz sie czul. Moze to banalne rady, ale najwazniejsza jest jazda, w koncu do tego sluzy samochod.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Octavia to mimo wszystko tylko nadmuchany kompakt. A z niezawodności znane były wersje 1.6 Mpi oraz 1.9 Tdi (2.0 Tdi od 2008 roku też zbierał dobre oceny). 1.8 Tsi jest bezproblemowy, reszta raczej też ale nie stawiałbym tego w czołówce niezawodności. Przy czym gorsze od 1.6 THP też nie są. W każdym razie nie jest to tak samo trwałe jak 1.6 MPi czy 1.9 TDi, co nie znaczy że jest nietrwałe. Tamte były po prostu nie do zatłuczenia przy w miarę prawidłowej eksploatacji.

Jak masz garaż to mazda nie zardzewieje i można ją brać pod uwagę. Choć mam uraz do tego auta bo na razie widuję w nim samych idiotów wyprzedzających buspasem w mieście i wymuszających pierwszeństwo w taki sposób, że długo się oryginalnym lakierem nie nacieszą. Ale to tylko w czerwonym kolorze. Spotkałem jedną czarną i kierowca był normalny

508 ładne na zewnątrz i w środku. Chyba najlepszy wybór z tych trzech. Diesle sprawdzone, benzyna problemy z rozrządem ma już chyba za sobą.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Choć mam uraz do tego auta bo na razie widuję w nim samych idiotów wyprzedzających buspasem w mieście i wymuszających pierwszeństwo w taki sposób, że długo się oryginalnym lakierem nie nacieszą.
    Jestem prawie pewien, że są to przedstawiciele handlowi/sprzedawcy/inni pracownicy. Zwłaszcza, że Mazda reklamuje "szóstkę" w tym kolorze.

Domyślnie

Niedawno testowałem 508 2.0 HDi - bardzo komfortowy (fantastyczne zagłówki), wygodny, choć sprawia wrażenie auta bardzo dopasowanego. Silnik cichy i bardzo ekonomiczny. Bardzo dobre materiały i stylizacja - największa wada auta to zerowa funkcjonalność kokpitu w kwestii schowków.

Co do Skody - brałeś pod uwagę nowego Superba Combi? Za ok. 100 tys. zł kupisz wersję Ambition z 2-litrowym dieslem 140 KM (108 100 zł minus obecnie obowiązuje rabat 7700 zł; do tego to, co jeszcze utargujesz w salonie). Standard bogaty - dwustrefowy klimatronik, tempomat, biksenony, radio z 8 głośnikami i 16-calowe alufelgi.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Niedawno testowałem 508 2.0 HDi - bardzo komfortowy (fantastyczne zagłówki), wygodny, choć sprawia wrażenie auta bardzo dopasowanego. Silnik cichy i bardzo ekonomiczny. Bardzo dobre materiały i stylizacja - największa wada auta to zerowa funkcjonalność kokpitu w kwestii schowków.

Co do Skody - brałeś pod uwagę nowego Superba Combi? Za ok. 100 tys. zł kupisz wersję Ambition z 2-litrowym dieslem 140 KM (108 100 zł minus obecnie obowiązuje rabat 7700 zł; do tego to, co jeszcze utargujesz w salonie). Standard bogaty - dwustrefowy klimatronik, tempomat, biksenony, radio z 8 głośnikami i 16-calowe alufelgi.
    No właśnie te schowki w 508 - a raczej ich brak. Nie ukrywam, że bardzo mi się podoba to auto, ciche, ekonomiczne, tylko koledzy co jakiś czas szepczą, że to francuz........Myślę, że era wadliwych samochodów francuskich już minęła a stereotyp wciąż się ciągnie. Jak sobie wyliczyłem to benzynę ze skórami, nawigacją i ksenonami z rabatem kupiłbym za 96-98 tys. Mazdę można mieć za 90-94 tys....

A Skoda Superb? Interesowałem się jedynie Oktawią.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Stereotypem się nie przejmuj. Najwięcej do powiedzenia w przedmiocie awaryjności nowych samochodów (Francuskich, Koreańskich, Czeskich) mają zawsze właściciele 10+ letnich Opli, Audi czy BMW. Superba mogę polecić ze swojego doświadczenia (świetne auto), ale jego wygląd po faceliftingu pewnie Ci się nie spodoba.

Dzisiaj wszyscy producenci produkują auta zbliżonej jakości. A największą awaryjność mają paradoksalnie te marki, które nowinki techniczne dostają w pierwszej kolejności, a więc tzw. segment premium.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

micrus, dokladnie jak mowisz, najwiecej o innych markach, mowia Ci ktorzy nimi nie jezdza i nie jezdzili. Poza tym co innego nowy samochod z salonu, a co innego uzywka na ktorej stan mial wplyw poprzedni wlasciciel (wlasciciele).
    Nie przejmowal bym sie jakimikolwiek stereotypami, ani o utracie wartosci, ani o awaryjnosci. Bo utrate wartosci wiekszosc oblicza od ceny katalogowej, a nie od faktycznej kwoty zakupu - i dlatego francuskie marki wypadaja niezbyt ciekawie na pierwszy rzut oka, bo maja tak a nie inaczej skonstruowane cenniki. A co do awaryjnosci to zadne z tych aut nie powinno sprawiac problemow wiekszych niz konkurencja. Dlatego, wawerek, ogladaj, jezdzij i targuj sie.

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

Nowe auto rodzinne - Peugeot 508SW, Mazda 6 kombi czy Skoda Octavia - TYLKO mazda ! tu się nie ma nad czym zastanawiać. we wszelakich testach bije konkurentów na łeb.
    były: almera 1.4 1998, corolla 1.4 htb 2003, rav4 2.2 D4d 2008, Auris 1.6 TS 2014
    obecnie: Subaru Forester XT 2014

https://www.youtube.com/watch?v=gC43i7Xlqqw

https://www.youtube.com/watch?v=cBaUCHiJxxs

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

W testach może bije ale najważniejsze sa osobiste odczucia, prowadzenia komfortu obsługi i jakości. Każdy człowiek widzi to inaczej i nie ma co sugerować się testami bo wszyscy by musieli jeździć samochodami grupy VAG vel Toyota. Oczywiście bez obrazy i osobistych wycieczek mówie tylko o tym jak wyglądają testy. Które ja czytam całkiem inaczej i dla mnie wychodzą całkiem inne wyniki.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów