Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Pierwsze auto

Awatar qoompel

Domyślnie Pierwsze auto

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy. Bez owijania w bawełnę: jakie auto mi radzicie, żebym sobie kupił (a raczej rodzice mi kupili...) ?

"Wymagania":
    * napędzana oś obojętnie
    * pojemność do 1,6 l
    * rodzaj paliwa j.w. (najlepiej benzyna)
    * nadwozie j.w.
    * cena j.w.-ekhem do 4.000 PLN (wiem, że marnie)

P.S. Acha, Maluch nie wchodzi w gre...

Ja myślałem nad VW II, Fordem Fiestą i Oplem Kadettem.
    Ale jest pewne "ale":
    VW i Opel sie juz w tych starszych rocznikach "rozlatują" (tak samo zreszta jak i w nowszych...), a Fiesta z młodszego rocznika jest stosunkowo droga-stosunkowo do mojej kieszeni.

Awatar wojtekwielkiew
    Auto
    Honda Civic Sport 2005

Domyślnie

Oj ciężko coś powiedzieć....
    Jest polonez, ale to tylkonapędowiec, zatem troche niebezpieczny, no i do tego zabytkowa konstrukcja.
    A z czegoś bardziej nowoczesnego to może jakieś stare VW Polo, Opel Corsa albo Seat Ibiza (kanciak straszny, ale porządny samochód)?

Ale zdania zdecydowanego nie mam, ciężko coś znaleźć, polecam allegro i ograniczenie wyników szukania ceną.
    Civic Sport '05 - nie rakieta, ale mój

Domyślnie

WOJTEKWIELKIEWniech łączy posty,
    A może to: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=88207287 cie zainteresuje-czy nie.
    MB W123- Najpiękniejszy (no może tylko SLR jest śliczniejszy;p)

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Ja polecam kupić male miejskie i ekonomiczne autko, żeby bylo jak najmlodsze. Za 4 k to już można nabyć sensowne Cinquecento w dobrym stanie. Zrobisz jak zechcesz, ale ja bym nie kupował jakichś dużych gablot, bo po co powietrze wozić i wydawać krocie na wache? Pierwszy pojazd powinien być tani w eksploatacji i ekonomiczny. Sensownie było by coś kupić w Niemczech, ale te 4 k musisz podzielić na 2 : połowa na zakup auta, połowa na zarejestrowanie :/
    Moj typ to np:
    -> http://www.trader.pl/details,131,100332256.asp W miarę maly przebieg, 97 rocznik
    -> http://www.trader.pl/details,131,100120974.asp Jeszcze mniejszy przebieg
    Albo Puga 106:
    http://www.trader.pl/details,131,100369016.asp
    Daewoo Tico też jest rozsądne:
    http://www.trader.pl/details,131,100367263.asp
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez PONTIAC.007
    Cytat Zamieszczone przez AGENT
    Daewoo Tico też jest rozsądne
    .
    niepolecam gniecie sie jak puszka
    Skąd wiesz? Widziałeś?

Ja osobiście odradzam Kadetta - dość spora usterkowość, a i części są drogie. Mogę polecić Ci np. VW Polo FOX z rocznika ok. 93. Naprawdę dobre i ekonomiczne auto. Wiele znajomych sobie go ceni.

Awatar JaCie

Domyślnie

W tej cienie jest dość dużo ofert Hondy Civic, np. to
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C746034
    Nie znam tego samochodu, więc niedużo mogę o nim powiedzieć, ale kolega chciał kupić podobny.

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez fischer777
    Daewoo Tico też jest rozsądne
    .
    niepolecam gniecie sie jak puszka
    Skąd wiesz? Widziałeś?

Ja osobiście odradzam Kadetta - dość spora usterkowość, a i części są drogie. Mogę polecić Ci np. VW Polo FOX z rocznika ok. 93. Naprawdę dobre i ekonomiczne auto. Wiele znajomych sobie go ceni.
    a wlasnie ze widzialem jest spartansko wyposazony i sie jak mowilem gniecie sie jak puszka
    sam sie gnieciesz jak puszka.

tico jest calkiem ok i co najwazniejsze jest samochodem trwalym, prostym w naprawie. prawda jest, ze nie jest samochodem bezpiecznym, nie ma chociazby lamanej kolumny kierowniczej, ale mysle, ze poziom bezpieczenstwa samochodow w jego klasie, za male pieniadze, nie odbiega az tak od niego, zeby go skreslac od razu. ma duzo plusow, szczegolnie waznych dla pierwszego samochodu.

jasnym jest, ze za cene tico mozna wybrac jakis wiekszy, bezpieczniejszy samochod i do tego starszy. wtedy koszty utrzymania w wiekszosci przypadkow sa troche wyzsze, czesci i spalanie...

moj sasiad od ladnych paru lat jezdzi tico. zostalo kupione jako nowe. cisnie ten samochod ile moze i spokojnie wytrzymuje jego jazde (jest mlodym czlowiekiem ). jeszcze raz powtorze: tico jest dosc trwale jak na swoja cene.

There's more to liv
    ing than only surviving

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Popieram w 100% zdanie ilovebmw. Mam znajomego, ktory mial w rodzinie 2 DU Tico, ktorymi zapewne nadal by jeździl, ale jednego mu ukradli, a drugiego skasował w stłuczce :/
    Każdy z nich mial LPG i przejechane ponad 120 tys. km bez poważniejszych napraw. To male i solidne auto, ktore pali znikome ilości benzyny, a na LPG jest krolem w oszczędzaniu, max 7 litrow gazu.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar PONTIAC.007

Domyślnie

Popieram w 100% zdanie ilovebmw. Mam znajomego, ktory mial w rodzinie 2 DU Tico, ktorymi zapewne nadal by jeździl, ale jednego mu ukradli, a drugiego skasował w stłuczce :/
    Każdy z nich mial LPG i przejechane ponad 120 tys. km bez poważniejszych napraw. To male i solidne auto, ktore pali znikome ilości benzyny, a na LPG jest krolem w oszczędzaniu, max 7 litrow gazu.
    ale opel corsa bije go na glowe w bezpieczenstwie(3gwizdki )szybkosci,ma podobne spalanie i cene i jest wiekszy,lepiej wyposazony...macie jeszcze jakies argumenty :susp:
    www.sportauto.fora.pl zapraszam na forum

Uprawnienia umieszczania postów