Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: SUV lub kombi

Auto
    Nie ma.

Domyślnie SUV lub kombi

Witam wszystkich, z reguły nie muszę zadawać takich pytań, w tym jednak wypadku zostałem poproszony o radę...i sam już nie wiem. Zacznijmy jednak od poczatku:

-Szukam auta dla koleżanki, kwota docelowa, to jakieś 12k(całość z ubezpieczeniem i ewentualnymi poprawkami czegoś ma się zamknąć w 15k)
    -Auto musi być z tych większych w związku z tym, ze posiada jedno bardzo wyrośnięte dziecko, czyli doga niemieckiego. Przerabiała już wożenie go w małym hatchbacku na tylnej kanapie...i nie, tak sie nie da .
    -docelowo chciałaby SUVa, a przynajmniej coś wyższego niż zwykłe auta(wypady poza asfalt wieksze lub mniejsze), bagażnik musi pomieścić psa.
    - chciałaby benzynę z gazem, lub do zagazowania (tak żeby się zmieścić w cenie)

Rozpatrywane wstępnie auta:

Honda HR-V
    Honda CR-V
    Opel Frontera
    Subaru Forester
    Toyota Rav-4
    Land Rover Freelander

I tak, sama "napalila" sie na Freelandera, ale z tego co wiem, mozna je tanio kupic, tyle tylko, ze zaraz potem zaczyna sie wesola zabawa z naprawami. Elektronika prawie wszystkiego lubi sie psuc i wariowac. Hondy, wiadomo raczej bezawaryjne. Opel, to tez ciekawa propozycja, tyle tylko, ze jest chyba najbardziej "surowy" z tych propozycji, podobno tez mocno rdzewieje. Moj osobisty typ to raczej Subaru, ale jako, ze sam uwielbiam ta marke(mialem legacy kiedys, mam nowego outbacka teraz) moge byc nieobiektywny, stad tez pytanie o rade innych, ktorzy moze mieli stycznosc z tymi autami. Nic poza rocznikami 2002> sie nie zdobedzie. W ostatecznosci do rozwazenia jest jakies kombi. Marki nie maja znaczenia, nie jest uprzedzona, wolalaby benzyne, ze wzg na jazde po miescie i okazyjne wypady za miasto, ale diesla sie nie boi, a ze mieszka kawalek poza Warszawa, to i tak do pracy ma dojazdy po 30km.

Takie auta jak Jimny czy Pinin odpadaja, bo sa po prostu za male, te 3-4 osoby i pies do bagaznika musza jednak wejsc, zeby mozna bylo spokojnie wyjechac za miasto.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Honda CRV ma duży kufer, HRV nie. Ale za taką kasę to bym nie polecał.
    RaV 4 pierwszej generacji to tez małe auto. Podobnie jak stare Grand Vitary Doga sobie w nim nie wyobrażam.
    Frontera? Nie jestem zwolennikiem tego auta. Pewnie da sie za te pieniądze coś wyhaczyć, ale opinie są różne na jego temat.
    Pozostałe to mogą być skarbonki.

Moze Jeep Cherokee XJ? Ceny sa raczej w okolicach 15 tys. ale już nie spadną. Generalnie to auto to klasyk. Wada? Duzo pali.
    Co mi jeszcze przychodzi do głowy to Hyundai Santa Fe. Ale tutaj trzebaby mieć raczej 18-20 tys.
    Tyle z "SUVów" za te pieniadze.

Mając takiego psa jak dog, szukałbym kombivana. Za te pieniądze pewnym kompromisem będzie Kangoo Pampa. Nie jest to terenówka, ale prześwit większy ma. Wazy niedużo i własciwie na większości polnych dróg sobie poradzi.
    http://moto.trojmiasto.pl/renault-ka...gl6506034.html (akurat drogi egzemplarz i niepolecany diesel, ale mało tego w ogłoszeniach jest)

Domyślnie

Pampa to lipa jest, a od Kangoo 4x4 uchowaj Panie...

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Lipa nie lipa, kombivan. Dog ma jakieś 80cm w kłębie. Wyobrażasz sobie takie stworzenie w normalnym samochodzie?
    Za około 12 tys. to mi jeszcze Terrano II przyszło do głowy. Kufer przyzwoity. Tyle, że to terenówa z wszystkimi wadami i zaletami tego słowa. Silnik 2,7 TD - ni to szybkie ni to oszczędne, a tylko w terenie daje radę.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów