Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Wątek: auto dla studenta

Domyślnie auto dla studenta

Witam, jestem studentem i samochód potrzebny mi jest do dojazdu z domu do Warszawy i z powrotem (ok. 120 km, raz na dwa tygodnie), dodatkowo sporadyczne jazdy po mieście (na wydział i tak śmigam komunikacją, mam dobre połączenie buspasem) Do tej pory jeździłem wysłużoną Astrą I ojca 96', jednak auto zaczyna się sypać i strach nim jeździć (mamy go od nowości, przebieg ok. 220 tys. km) Dostałem od rodziców propozycję zakupu mi pojazdu, żebym miał czym jeździć zanim sam zacznę sobie radzić Z tego wynika moje pytanie: co kupić? budżet: ok. 20 tys. zł, zależy mi żeby nie był zbyt stary rocznikowo, z przebiegiem nie większym niż 130 tys. km, dość pojemny (jak jadę zabieram zwykle kilka osób- wiadomo z bagażem, żeby zmniejszyć koszty dojazdu), koniecznie benzyna (LPG daje sporą oszczędność) Marzeniem byłaby octavia II w kombi, jednak cenowo stoi za wysoko, myślałem też nad Fordem Focusem, młode roczniki można kupić poniżej 20 tys., co o tym myślicie? jakieś własne propozycje? A dodam jeszcze nie lubię aut francuskich (po prostu nie lubię i tyle, nie przekonujcie mnie więc do nich) Proszę o propozycje

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Ja zaproponuje od siebie Vectrę C 1.8, najlepiej bez LPG i założyć we własnym zakresem. Przebieg pewnie będzie większy niż 130 tys w tej kwocie.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

A nie myślałeś o Astrze III kombi? z sinikiem benzynowym 1.6 z początku produkcji (2004-2005) idzie wyrwać coś do 20 tyś. silnik nadaje się do gazu, ale trzeba regulować luz zaworowy co jakiś czas.

Domyślnie

a co powiecie na taka Mazde?
    http://allegro.pl/piekna-mazda-6-kom...296030330.html
    ogólnie to jak się dowiedzieć czy dany silnik można zrobić pod LPG?

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Mazdy 6, tej generacji ( i nie tylko) bardzo lubią się z Rudą Grażyną, także nie polecam. Auto samo w sobie bardzo porządne i fajne, ale blachy to tragedia. I jeszcze taka rada, szukaj aut w miarę możliwości z Polskich salonów, od 1 właściciela.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez doman57 Zobacz posta
    ogólnie to jak się dowiedzieć czy dany silnik można zrobić pod LPG?
    szukaj w necie na forach

Auto
    Corolla E12, mazda 323f bj, Mazda 6 GJ 2012

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    Mazdy 6, tej generacji ( i nie tylko) bardzo lubią się z Rudą Grażyną, także nie polecam. Auto samo w sobie bardzo porządne i fajne, ale blachy to tragedia. I jeszcze taka rada, szukaj aut w miarę możliwości z Polskich salonów, od 1 właściciela.
    nie wiem co wy macie z tą Rudą G., biła was wałkiem do ciast po głowie czy coś gorszego. Co najwyżej może coś pojawić się na błotnikach, ale jak nic nie widać i nie było to zamaskowane przed sprzedażą to naprawdę nie wiem czego się bać. Amortyzatory na pewno nie wypadną przez nadkola, a benzynowe silniki są bez wad w porównaniu do diesli które są odradzane. Świetne prawdziwe japońskie auto, więcej informacji uzyskasz na forum mazdaspeed

Domyślnie

Tak rzucam różnymi haslami ale nie chce przegapić i żałować później wyboru Co powiecie na Seata Altea? Można wyrwać niezły egzemplarz za ok 20 koła, mama jeździ Ibiza, co prawda roczna ale sprawuje się super

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Z VAGów cokolwiek z 1.6 MPi będzie dobrym wyborem. U Mazdy trzeba wystrzegać się diesli.
    http://www.zlomnik.pl/index.php/2013...-zl-pszeglont/
    http://www.zlomnik.pl/index.php/2012...chodu-sasiada/

Też słyszałem, że ruda je wpiernicza (Mazdy nie diesle) ale hamakarol ma nową 6tkę więc pewnie wie lepiej

Domyślnie

@micrus wybacz ale ten ranking parszywej 20-tki smierdzi mi na kilometr . Kolega posiada Mazde 6 od nowosci z 05', jest zadowolony z niej bardzo i świetnie mu sie sprawuje ( a to wybredny gosc, ma e klase'10, glk'12 i clk'09), moj ojciec posiada tourana '09, sporo nim jezdzilem i mam jak najlepsze odczucia, 140 tys. km i nic sie w nim nie stało, wiec wybacz ale ten ranking mozna miedzy bajki wlozyc Panowie co myslicie o tym Seacie Altea, jakiś uzytkownik? przypomne: francuskie totalnie odpadają, tylko beznyna, zalezy mi na przerobce na lpg i taniej podrozy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów