Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Wątek: auto dla studenta

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Seat Altea zawsze spoko. 1.6 mpi demonem prędkości nie jest, ale na gazie będzie tanio, no i w miarę pancerny silnik. Podrzucę jeszcze Seata Toledo III, prawie to samo, a bagażnik większy. Wejdzie butla i bagaże dla 5 pasażerów. Ze starszych - Toledo II. Sedan, ale też autko niezłe. Jeśli nie przeszkadza Ci dziadkowatość Octavii -Octavia I Tour Kombi. łatwo znaleźć egzemplarze z benzyną 1.6 i klimą z polskiego salonu (przynajmniej ja nie miałem problemu).

Edit: Jeszcze jedno, po pierwsze nie patrz na przebieg. W swoim krótkim życiu widziałem już samochody z przebiegami rzędu 300 tys., które były w stanie o wiele lepszym niż nie jeden z przelotem 100 tys. Patrz przede wszystkim na stan pojazdu, zużycie itp. Po tym można poznać, czy auto było intensywnie używane czy nie.

Domyślnie

No Octavia to byłby ideał, jeszcze do tego w kombi, ale raczej chciałbym Octavie II bo I juz troche za bardzo wiekowa i kanciasta, II nie kupie za 20 tys z rozsadnym przebiegiem wiec ogolnie Octavia odpada Nie musi ten samochod latac, jak mowie jestem studentem i zalezy mi na oszczedzaniu kasy, tym bardzie ze za 1,5 roku skoncze studia, przejde na wlasne utrzymanie wiec kazdy grosz sie bedzie liczyl, bo przeciez trzeba brac kredyt mieszkaniowy na 100 lat jesli rodzice nie pomoga w kupnie Ta Altea wlasnie bardzo wizualnie mi sie podoba, tylko wlasnie niewiele chyba jest tych samochodow wiec mniej opinii, ale to raczej sprawdzona konstrukcja VW z nadwoziem Seata A Astra III to w jakim silniku? moze jeszcze jakis model?

Auto
    2003 Mitsubishi Carisma 1.9 DID Comfort / 2003 Mazda 6 1.8

Domyślnie

A ja będe bronił Mazdy Faktycznie jedynym minusem jest rdza. Moja ma przejechane ponad 160 tys i juz w nadkolach widać drobne ogniska. Ale pod względem mechaniczym wg mnie jest to bardzo przyzwoity samochód. Benzynowe silniki są bardzo dobre. Jedynie naprawa zawieszenia wychodzi drogo, przód i tył wielowachacz...

Mi 1.8 w mieście przy dość spokojnej jeździe nie pali więcej niż 9 litrów. Na spokojnej trasie (do 100km/h) można zejśc ze spalaniem do 6,5 litra.
    Przynajmniej w przypadku mojego egzemplarza koszty utrzymania nie są wysokie.

Domyślnie

a jesli moja obecna astra '96, nigdy nie bita, cały zywot pod dachem zaczyna sie sypac to juz normalne? glownie progi i nadkola

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Normalne. Mówimy o 17-letnim samochodzie.

Domyślnie

no właśnie więc tym chciałem podkreślic rozmowe o korozji, bylo wiele opinii ze ople z tamtych lat strasznie sie sypia, ten ma juz 17 lat i tylko troche ma ubytkow, wiekszosc zalezy od tego jak dba sie o samochod, wiadomo ze filnalnie jeden posypie sie szybciej niz drugi, bo sa roznie zabezpieczone przez producentow

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez doman57 Zobacz posta
    A Astra III to w jakim silniku? moze jeszcze jakis model?
    Ideałem do gazu jest przedliftowy 1.8 (125KM, Z18XE) ale dość ciężko go wyrwać, dużo łatwiej kupić 1.6 twinport(105KM, Z16XEP), niestety nie ma on hydraulicznej kompensacji luzów zaworowych, więc trzeba co jakiś czas robić kontrole i ewentualnie wymieniać szklanki
    http://www.astra.auto.pl/dzial-techn...silniku-z16xep

Domyślnie

a jesli daloby rade znalezc Octavie II to jaki silnik benzynowy polecacie, zeby dobrze znosil LPG?

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Tylko dwa nie mają bezpośredniego wtrysku (1.4 80KM i 1.6 102KM), pierwszy odpada bo jest mułem aż do przesady więc zostaje 1.6 MPI-nawet skoda do niego instalacje zakładała, silnik ośmiozaworowy, dość pancerny i pamiętający czasy golfa trójki

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

1.6 mpi 102 km. 1.4 jest zdecydowanie za słabe. 1.6 fsi daje radę, ale do gazu się za bardzo nie nadaje.

http://otomoto.pl/skoda-octavia-salo...C29078794.html

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów