Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: KIA Rio 5d 1.4 CRDi XL

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie KIA Rio 5d 1.4 CRDi XL

KIA Rio 5d 1.4 CRDi XL - Można i tak

"Dysponując budżetem w wysokości 70 tys. zł i poszukując auta do miasta, możesz sobie pozwolić na wybór spośród bardzo wielu propozycji. Od sportowo nastawionych, po krzykliwie pomalowane auta na dużych felgach, które bardzo chciałyby być 'premium' i 'cool'. Rio XL najbliżej do tych drugich." - Marcin Bochenek

PS. Zapraszam do komentowania

Auto
    różne

Domyślnie

70.000 zł i 14s do setki to lekkie nieporozumienie.
    Jak bym kupował segment B za 70 tyś to wziąłbym fabie RS, bo ona jednak jeździ choć może wygląda troszke gorzej od rio, które jest ładne i ma fajną kierownicę ale silników to kia nie ma żadnych dobrych, na zapach nie zwróciłem uwagi czyli nie było najgorzej w przeciwieństwie np. do dustera gdzie po 10 s musiałem wysiąść bo zapach nie pozwalał dłużej pozostać w środku.
    Pomijam oczywiście sens wydawania 70tyś na miejski samochód, 50 tyś to wszystko co bym dał za klasę B. Za mniej niż 70 tyś to można mieć focusa 1,6 ecoboost albo 130 konne megane 1,4.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Okropny!! Brzydki, zero stylu, przyspieszenie do setki słabe a tanio wcale nie jest. Jednakże nowy Golf jest droższy- w dizlu o 2 tysiące. Auris pewnie też. Jaki z tego wniosek? Dozbierac. Albo kupic benzyne za 60 i za 10 jakieś pierdoły. Oglądałem nowego Golfa i bardzo dojrzały samochód z niego.

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio 1.4 08'

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Omaley Zobacz posta
    Okropny!! Brzydki, zero stylu, przyspieszenie do setki słabe a tanio wcale nie jest. Jednakże nowy Golf jest droższy- w dizlu o 2 tysiące. Auris pewnie też. Jaki z tego wniosek? Dozbierac. Albo kupic benzyne za 60 i za 10 jakieś pierdoły. Oglądałem nowego Golfa i bardzo dojrzały samochód z niego.
    W takiej kasie można mieć Ceeda w dieslu , z lepszą dynamiką, trochę uboższym wyposażeniem. Więc wybór prosty, lepszy kompakt niż auto miejskie
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Pomijając cenę, to auto całkiem fajne. Szkoda, że do testów nie wystawiają najbardziej popularnych wersji, bo zamiast rozmawiać o samym aucie rozmawia się o jego cenie. A przecież w tym przypadku to auto w topowej wersji i z silnikiem, którego i tak nikt nie kupi do miejskiego auta.
    Porównywanie tego auta do kompaktów nie ma sensu, bo przecież to są różne poziomy wyposażenia, różne auta itp. To tak jak porównywać kompakty z segmentem D. Po co mam kupować golfa Highline w dieslu skoro za niewiele więcej mam Passata?

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Czekałem na test Rio ale PB, dieslem zainteresują sie raczej firmy. Myślę że Kia ma problem z wyceną tego auta, za blisko mu do Cedda, a z drugiej strony jest Picanto, w tej sytuacji wiekszość zdrecyduje sie na Ceeda. Szkoda bo nie zaszkodziłaby w otwierająca oferte Rio 1.2 M za 33-34 tys.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Dziwne, ten samochód potrafi nieźle się prezentować, tymczasem w tej konfiguracji wygląda mocno niekorzystnie, zwłaszcza na pierwszym zdjęciu. Nieatrakcyjny kolor, do tego za duże i nie pasujące felgi.
    Wnętrze już lepiej, ale cóż z tego jeśli, jak przekonuje autor, śmierdzi.

Absolutnie też nie brałbym tego auta w dieslu, lecz z 1.4 109KM pod maską. Silnik prostszy, na pewno o niebo kulturalniejszy, a i żywszy. Gorszą elastyczność można zniwelować śmiałym operowaniem skrzynią, zwłaszcza że w stosunku do niej testujący nie miał zarzutów. W wersji środkowej, oznaczonej literą L, z dodatkiem metaliku, czujników, pakietu stylistycznego i alarmu wychodzi 55 tysięcy. I to już jest akceptowalna cena za ten samochód, choć nadal nie wiem, czy bym się skusił.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Auto samo w sobie jest bardzo przyzwoite, jednak całkowity brak możliwości negocjacji cenowych powoduje, że jest zwyczajnie za drogie. Swego czasu zmieniałem miejskiego pomykacza na coś nowszego i jednym z faworytów było właśnie RIO 1.4 benz. L ew. XL. Silnik 1.4 jak na 109KM oferuje bardzo przeciętne osiągi, subiektywne wrażenie jest naprawdę słabe (osiągi na papierze zresztą są zbliżone do Polo 1.4 85KM mimo dużej różnicy mocy). Przez wspomniany brak możliwości jakichkolwiek negocjacji cenowych (sorry, chcieli mi dać dywaniki i alarm) auto odpadło na korzyść VW Polo Comfortline (+pakiet Cool&Sound, alarm, podłokietnik, dywaniki, chlapacze, darmowy przegląd klimy po roku), którego kupiłem wyraźnie TANIEJ niż Kię, mimo że cena wyjściowa za Polo była wyższa.

Auto
    Porsche Cayenne

Domyślnie

Autko bardzo ladne, napewno krok naprzod, ale za drogie.
    Za ta kase jest wypasiony Yaris w dieslu, fajne wyposazone Clio z benzynka z rabantami to niecale 55 k.
    Napewno auto znajdzie wielu nabywcow, ale w podstawowej konfiguracji.
    Jak bym nie kupil napewno szukajac auta tej klasy...

Silnik bardzo slabo, spalanie przy 120 km/h w granicach mojego Lexusa , jak jade eko.

14 s. do setki tez bardzo slabo.

Awatar simon2107
    Auto
    KIA Ceed 1.4 Opt

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Auto samo w sobie jest bardzo przyzwoite, jednak całkowity brak możliwości negocjacji cenowych powoduje, że jest zwyczajnie za drogie. Swego czasu zmieniałem miejskiego pomykacza na coś nowszego i jednym z faworytów było właśnie RIO 1.4 benz. L ew. XL. Silnik 1.4 jak na 109KM oferuje bardzo przeciętne osiągi, subiektywne wrażenie jest naprawdę słabe (osiągi na papierze zresztą są zbliżone do Polo 1.4 85KM mimo dużej różnicy mocy). Przez wspomniany brak możliwości jakichkolwiek negocjacji cenowych (sorry, chcieli mi dać dywaniki i alarm) auto odpadło na korzyść VW Polo Comfortline (+pakiet Cool&Sound, alarm, podłokietnik, dywaniki, chlapacze, darmowy przegląd klimy po roku), którego kupiłem wyraźnie TANIEJ niż Kię, mimo że cena wyjściowa za Polo była wyższa.
    Chyba troche przesadzasz, co do mocy silnika i subiektywnych odczuć. Jeżdzę ceedem 1.4 109 KM i od czasu do czasu zdarza mi sie ujeżdżać fabię scouta moich rodziców z silnikiem 1.4 85 KM. I wyraźnie czuć róznicę na niekorzyść skody, mimo, że jest o klasę mniejsza niż ceed.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów