Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: KIA Rio 5d 1.4 CRDi XL

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Nigdzie nie napisałem, że 1.4 85KM w Polo/Fabii to jakiś demon prędkości i jest szybszy niż 1.4 109 KM w KII. Po prostu różnica wynikająca z mocy większej o 24 KM (a to spora różnica) w dużej mierze gdzieś ginie. Na jeździe testowej cały czas myślałem, że mnie sprzedawca w konia zrobił i wsadził do 1.2 87KM, bo naprawdę nie chciałem wierzyć, że jadę ponad stu konnym miejskim autem. Co do wrażeń, to wiadomo, że każdy może mieć inne. Jedyne co Nas w miarę może pogodzić to niezależne pomiary. AMiS podaje dla Kii Rio 1.4 11,6 sek., dla Polo 1.4 11,9 sek. Różnica ździebko mała.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    auto odpadło na korzyść VW Polo Comfortline (+pakiet Cool&Sound, alarm, podłokietnik, dywaniki, chlapacze, darmowy przegląd klimy po roku), którego kupiłem wyraźnie TANIEJ niż Kię, mimo że cena wyjściowa za Polo była wyższa.
    No właśnie i to jest dla mnie niezrozumiałe- jak Kia może byc droższa od Polo? Nie rozumiem, koreasy powinny dawac więcej i byc sporo tańsze, w życiu bym tego nie kupił. Nawet bazowej odmiany. Jak to zwykle ja wybrałbym w przypadku podstawowej odmiany albo Polo albo Yarisa, a w przypadku testowanej Golfa 7.

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

O jakich wy silnikach mówicie, jak polo z silnikiem 1,2 tsi 105 koni zaczyna się od 56 750zł. Poniżej 10s do setki.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Auto
    różne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez simon2107 Zobacz posta
    Chyba troche przesadzasz, co do mocy silnika i subiektywnych odczuć. Jeżdzę ceedem 1.4 109 KM i od czasu do czasu zdarza mi sie ujeżdżać fabię scouta moich rodziców z silnikiem 1.4 85 KM. I wyraźnie czuć róznicę na niekorzyść skody, mimo, że jest o klasę mniejsza niż ceed.
    Ale mówisz o fabii 1,4 85 KM a weź przejedź się fabią 1,2 TSI 85 KM i zobaczysz wówczas jak słaby jest ten silnik w Ceedzie.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Omaley Zobacz posta
    No właśnie i to jest dla mnie niezrozumiałe- jak Kia może byc droższa od Polo? Nie rozumiem, koreasy powinny dawac więcej i byc sporo tańsze, w życiu bym tego nie kupił. Nawet bazowej odmiany. Jak to zwykle ja wybrałbym w przypadku podstawowej odmiany albo Polo albo Yarisa, a w przypadku testowanej Golfa 7.
    Fakt jest taki, że Kia woła mniej. Oficjalnie w cenniku.
    Gdyby nie rabaty w VW to mógłbym napisać - "Nie rozumiem jak VW może być droższe od Kii Rio? Niemcy powinni dawać więcej i być sporo tańsze. W życiu bym tego nie kupił. "
    No i dają rabaty i nagle się okazuje, że oferta jest atrakcyjna. Dopiero wtedy gdy jest tańsza niż konkurencja, a przecież to VW! Marka z największą renomą w Polsce.

W każdym razie ja wybierając auto segmentu B, gdyby rabatów w ogóle nie było to wybrałbym Kię.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Każdy ma inny gust, tym niemniej nadal nie rozumiem twojego wyboru Kii. VW nie jest w waszym uznaniu marką prestiżową i OK ale wystarczy obejrzec ich produkty żeby stwierdzic, że to jest jednak wyższy poziom niż Kia czy Hyundai.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No ale w przypadku Rio i Polo nie jest. Szczególnie w Trendline z dychawicznym silnikiem. Oczywiście w wersji City Line ma Polo klimę, za która w Kii musimy dopłacić. Ale w Kii mamy: 85 KM a w VW 60KM, wg mnie lepsze wykończenie i wrażenie jest w Kii.

W wyższych wersjach wyposażenia jest tez podobnie.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

60 koni to faktycznie zdecydowanie za mało ale mi bardziej VW odpowiada.

Auto
    D-4D

Domyślnie

70 tys. i ten silnik to nieporozumienie. Auris 1.4 D-4D kosztuje prawie tyle samo, waży tyle samo, pali tyle samo, jeździ dużo lepiej (ponad 2s mniej do setki) i dojrzalej, a silnik jest najcichszym dieslem jakiego widziałem (i nie przypomina klekotu - w czasie jazdy powarkuje jak benzyniak). W tej samej cenie można też dostać Golfa w wersji Comfortline z silnikiem 1.2 TSI o mocy 105KM (a na hamowni ze 120), który jest wg mnie jedną z najlepszych jednostek na rynku o tej mocy - dobrze ciągnie, a podczas normalnej, spokojnej (żaden ecodriving) jazdy pali tyle samo co ten 1.4 crdi w Rio, tyle że benzyny.

Awatar simon2107
    Auto
    KIA Ceed 1.4 Opt

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kris Zobacz posta
    Ale mówisz o fabii 1,4 85 KM a weź przejedź się fabią 1,2 TSI 85 KM i zobaczysz wówczas jak słaby jest ten silnik w Ceedzie.
    Dzięki, tak się składa, że bardzo dobry znajomy, z wieloletnim stażem pracy jako mechanik pracuje w salonie skody. I serdecznie odradził Rodzicom 1.2 TSi-dlatego wzięli 1.4 85 KM. Może ten silnik jest fajny i dynamiczny, ale ja potrzebuję przede wszystkim auta bezawaryjnego-moi Rodzice, którzy powolutku dobiegają emerytury również.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów