Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: 2014 Nissan ZEOD RC

Domyślnie

No wiem, tak jak wspomniałeś. Ubzdurało mi sie ;P
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

Nissan pokazał serducho swojego prototypu na Le Mans. To 1,5-litrowa, 4-cylindrowa jednostka z turbodoładowaniem, która waży 40 kilogramów i da się schować do walizki (500x400x200 mm). Motor produkuje 400 KM oraz 380 Nm i wraz z silnikiem elektrycznym współpracuje z 5-stopniową skrzynią biegów. Nissan przy okazji zdradził, że zapowiadana wcześniej, wyścigowa maszyna klasy LMP1 na bazie ZEOD RC pojawi się już w przyszłym roku i weźmie udział w serii WEC.

Źródło: Nissan

Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 29-01-2014 o 10:42

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

News pisany na kolanie i wrzucany byle szybko i byle był? Nawet nie wiem o czego zacząć wypisywanie literówek i innych błędów językowych. Już sam lead woła o pomstę do nieba. I jakie zdanie o AutoGalerii wyrobi sobie nowy użytkownik, widząc coś takiego?

Domyślnie

Lepiej wypisz, może się autor przebudzi z letargu...

Domyślnie

to ja powiem cos nawiazujac do powyzszych wypowiedzi o literowkach (az specjalnie sie zarejestrowalem i od razu przepraszam za brak polskich znakow, nie mam komputera i pisze z telefonu i to jest dla mnie klopotliwe..)
    1. "beda rywalizowac w tegorocznym Le Mans"-moze raczej w tegorocznej edycji wyscigu 24 Le Mans? samo Le Mans to miasto.. wiem, czepiam sie, ale autogaleria to za dobry portal (przynajmniej w moim mniemaniu) na takie "cosie"
    2. "ale poki pozostawali powsciagliwi"-moze to wina tego, ze korzystam z telefonu, a moze ucieklo slowko "co" i chyba powinno byc "ale poki co..."
    3. "Przed Wami nowymi"-tylko do nowych uzytkownikow (czyt. mnie ) kierowany nius? :P

to tak na poczatek

to zdanie jest dla mnie niezrozumiale: " Nasz bohater będzie pierwszy autem w
    wyścigu Le Mans, który będzie pokonywał jedno okrążenie toru używając tylko energii elektrycznej."-cztli jedno "kolko" na elektryku, potem az do naladowania na benzynie i znow elektryk? serio nie zrozumialem sensu zdania moze za mlody albo za glupi (jedno i drugie?) jestem..

dobra a teraz cos o samym bolidzie-jesli ma zalety Delta Wing'a i pozbyto sie jego wad to wg mnie bedzie wspaniala rywalizacja i prztyczek w nos dla wielkich koncernow.wydajacych miliardy dolarow na zespoly wyscigowe, bo Nissan pokazuje, ze mozna sie pgraniczyc do milionow
    pozdrawiam

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Lepiej wypisz, może się autor przebudzi z letargu...
    Ja to myślałem, że DJ'u żartujesz z tym, a tu widzę, że byki dalej wiszą...

Cytat Zamieszczone przez Maly_Ksiaze Zobacz posta
    to zdanie jest dla mnie niezrozumiale: " Nasz bohater będzie pierwszy autem w
    wyścigu Le Mans, który będzie pokonywał jedno okrążenie toru używając tylko energii elektrycznej."-cztli jedno "kolko" na elektryku, potem az do naladowania na benzynie i znow elektryk? serio nie zrozumialem sensu zdania
    Niezrozumiałe, bo autor zachował większy sens dla siebie... Chodzi o to, że w każdym stincie (w tym przypadku około godziny ścigania) ZEOD RC ma pokonywać po jednym okrążeniu wyłącznie o napędzie elektrycznym. Będzie to pierwszy taki wyczyn w historii 24-godzinnego Le Mans.

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

ZEOD RC odpadł z 24-godzinnego wyścigu Le Mans już po 23 minutach, ale zespół wypełnił w dużej mierze swoją misję: w sobotę rano pokonał całe okrążenie bez spalenia kropli paliwa, a wcześniej rozpędził się do prawie 312 km/h. Za rok Nissan pojawi się oczywiście w klasie LMP1-H z zupełnie nowym GT-R Nismo LM.

Źródło: Nissan

- - - Aktualizacja - - - -

Fragment o występie ZEOD RC w newsie o Le Mans jest z lekka niedorobiony:

Warto również wspomnieć tutaj o eksperymentalnym samochodzie Nissana, bowiem ZEOD RC zakończył wyścig jako pierwszy, przejeżdżając zaledwie pięć okrążeń. Wielka szkoda, tym bardziej, że za kierownicą tego radykalnie wyglądającego samochodu hybrydowego, oprócz 50-letniego Brazylijczyka Thomasa Erdosa, miało zasiąść dwóch zwycięzców Nissan GT Academy (LINK) - Lucas Ordonez oraz Wolfgang Reip.

Z tych pięciu przejechanych okrążeń najważniejsze było pierwsze - które samochód pokonał przy użyciu wyłącznie energii elektrycznej. Taki postawiono przed nim cel. Turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i mocy 400 KM wkroczył do akcji dopiero na drugim okrążeniu.
    1. Skąd się wziął Erdos? Załogę Nissana, poza Ordonezem i Reipem, tworzył Satoshi Motoyama.
    2. To Ordonez i Motoyama nie mieli okazji poprowadzić samochodu w wyścigu, a prowadził go Reip.
    3. LINK?
    4. Samochód zrobił elektryczne okrążenie podczas porannej rozgrzewki przed wyścigiem.

Nie mówiąc już o tym, że staty news dalej wisi z bykami: http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=6326

Niechęć do tego projektu można wyrazić na tyle innych sposobów...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ecnelis Zobacz posta
    Nie mówiąc już o tym, że staty news dalej wisi z bykami: http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=6326
    Jak widać, że jak ja się czymś nie zajmę, to reszta ma to w poważaniu...

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Poprawione. News ukazał się w czasach, gdy ktoś inny był za to odpowiedzialny. Doprecyzowałem i poprawiłem również fragment o ZEOD RC z newsa o 24h Le Mans. Dzięki za wszystkie uwagi i przepraszam za błędy. Będzie ich coraz mniej.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów