Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Ambition

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Połączenie DSG z napędem na 4 łapy (takim samym) i 1.8 TSI będzie też w Octavii i to dostępne za dobre 30 000 mniej. Więc to też nie uzasadnia zakupu Audi. Mimo wszystko płaci się za znaczek (80% ceny ) i za lepsze wykończenie.

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

"Połączenie DSG z napędem na 4 łapy (takim samym) i 1.8 TSI będzie też w Octavii" - ciekawe tylko kiedy...
    Mimo wszystko, jak ktoś kupuje auto na dłużej i zależy mu na "nie rzucaniu" się w oczy, to w.w.Audi 1.8 jest doskonałym wyborem. Poza tym nikt mi nie wmówi, że jakość skody i audi to to samo i dlatego zamiast kupować audi wystarczy skoda. Niedawno miałem okazję porównać 7 letnią Octavię i A4 w tym samym wieku (oba u 1 wł.). U Skody widać już zużycie a Audi -jak nówka! Poza tym ta wrona na masce..dla mnie ohyctwo!
    były: almera 1.4 1998, corolla 1.4 htb 2003, rav4 2.2 D4d 2008, Auris 1.6 TS 2014
    obecnie: Subaru Forester XT 2014

https://www.youtube.com/watch?v=gC43i7Xlqqw

https://www.youtube.com/watch?v=cBaUCHiJxxs

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

To jak utrzymany jest samochód zależy od właściciela, nie od marki. Moja Skoda na pewno prezentuje się lepiej wizualnie i mechanicznie niż 90% Audi w tym samym wieku. A większość części i tak pochodzi od producentów zewnętrznych, gdzie dostawca jest ten sam i produkuje to samo do Audi, Vw, Skody i pewnie również Seata (choćby zawieszenia oparte na częściach Monroe i Sachs, układy hamulcowe ATE). Różnica będzie tylko w zastosowaniu lżejszych stopów metali w zawieszeniu i lepszych materiałów we wnętrzu.

Cytat Zamieszczone przez vadeRR Zobacz posta
    Poza tym ta wrona na masce..dla mnie ohyctwo!
    Nie wrona tylko kura, i nie ohyctwo a ohydztwo Ale to nie argument na forum motoryzacyjne. Pan Józek spod sklepu monopolowego też wie, że Skoda to badziew a Audi jest ho ho! Zresztą o gustach to można sobie dyskutować w nieskończoność. Dla mnie paskudny to jest nowy Rav i co z tego?

Rzecz w tym, że klasa Audi widoczna jest w wyższych modelach. Poziom dobrze wyposażonej A6 czy A8 jest nieosiągalny dla pozostałych marek w koncernie (może nie licząc Phaetona). Ale w przypadku tych niższych modeli różnice są mniej widoczne.

Podsumowując: porównując auto testowane i Golfa lepszym zakupem jest Golf. Ale szukając czegoś w specyfikacji 1.8 TSi DSG 4x4 brałbym Skodę. A mając dużo pieniądzorów brałbym pewnie Mercedesa A-Classe Audi jest nijakie jak Golf czy Octa a kosztuje sporo więcej.

Awatar okol
    Auto
    mjenki i konfotofy

Domyślnie

Lubie minimalistyczne wnetrza... ale to jest nie minimalistyczne, a mdle. Wizualnie bez porownania wole golfa pod tym wzgledem.

Auto
    Golfik

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta

Podsumowując: porównując auto testowane i Golfa lepszym zakupem jest Golf. Ale szukając czegoś w specyfikacji 1.8 TSi DSG 4x4 brałbym Skodę. A mając dużo pieniądzorów brałbym pewnie Mercedesa A-Classe Audi jest nijakie jak Golf czy Octa a kosztuje sporo więcej.
    Właśnie, marek do wyboru do koloru. A przecież przez długi czas Mercedes/BMW/Audi nie produkowali aut segmentu C, dopiero od bodajże 15 lat to robią. Wcześniej nie widzieli sensu się pchać w ten segment? Pan Prezes w S-Klasse poczułby się urażony? Ciekaw jestem o ile więcej sztuk A3/klasy A sprzedają w porównaniu do A4/C-klasy, o ile w ogóle.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Mrzafka Zobacz posta
    Ciekaw jestem o ile więcej sztuk A3/klasy A sprzedają w porównaniu do A4/C-klasy, o ile w ogóle.
    A3 się sprzedaje mniej niż A4 czy też A6. Dane dla Audi http://en.wikipedia.org/wiki/Audi#Production_figures

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Z tych danych wynika, że w latach 2005 (wycofano A2), 2006, 2008 i 2009 sprzedano więcej A3 niż A6. W 2010 wprowadzono A1 i wynik A3 spadał, a A1 rósł. W każdym razie sprzedaż A3 jest imponująca.

Auto
    Duże

Domyślnie

Niemniej, w życiu bym nie kupił tego samochodu mając za podobne albo mniejsze pieniądze Mercedesa A i Volvo V40.[/QUOTE]

Po czasie ale nie bez przyczyny - siostra konfiguruje i ogląda - A3 i V40. I niestety, Volvo wychodzi drożej. I to sporo. Dlaczego - otóż firma "ze Szwecji" postanowiła, że automat do "benzyny" można kupić tylko z najmocniejszym silnikiem. Ot, cwany zabieg. Tylko, że wersję 180kM od 120kM dzieli... 20tys złotych. Audi proponuje DSG już do silnika 122kM. Bez łaski. Sytuacja jest jeszcze dziwniejsza gdy dowiemy się, że wersja 120 i 180 to ten sam silnik z innym ustawieniem komputera. 20 tysięcy za program komputerowy!
    Poza tym - Volvo trochę skrzypiąco-trzeszczące. Ale podgrzewana szyba zimą to jest coś...
    Audi za to ma inny kwiatek - żeby słuchac muzyki z płyt CD trzeba kupić zmieniarkę do schowka. Standardowe radio nie ma kieszeni CD Jeszcze pięć lat temu nie można się było doprosić o złącze USB w standardzie, teraz jest złącze bez CD Vorsprung durch technik
    Trudny wybór.

Domyślnie

Pytanie skierowane do redakcji
    Czy możemy się spodziewać testu kolejnych A3? Co do jednej mam pewność - [PO 182WY, sedan 1.8 na ślicznych 19" felgach] widziany na #RDR na ERGO Arenie. Redaktor Marcin Bochenek widziany na 95% w czerwonej A3, jeszcze mokrej po myciu na Grunwaldzkiej w Gdańsku dziś chwilę przed 11 Rej prawdopodobnie [PO xxxXE], ale tutaj pewności nie mam. Jeśli informacje się potwiedzą będziemy mieli wysyp A3 na aG
    Pozdrawiam

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów