Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Ambition

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Ambition

Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Ambition - Nudziarz

"Nowe Audi A3 Sportback zapowiadało się jako kompakt, który jest 'ostatecznym ogniwem ewolucji'. Jeszcze bardziej dopracowany, jeszcze lepszy, jeszcze bardziej 'premium'. Ze świetnym wykończeniem i nieosiągalny dla rywali. Tak było w planach. W praktyce jednak... nieco mnie znudził ten samochód." - Marcin Napieraj

PS. Zapraszamy do komentowania

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Czyli można wyciągnąć wniosek, ze to własciwie auto jakości golfa VII ale dużo droższe. Ja nie omieszkam i spytam sie o bagażnik. Jeśli ten jest bardzo przeciętny to jaki jest ten w golfie? I czy jego przeciętność odnosi się do nadwozia sportback i tego, że nadwozie obiecuje coś więcej a dostajemy to samo co w normalnym hatchu? Czy może poprostu jest to niezbyt przestronny bagażnik w ogóle? Bo generalnie pojemność 380 jest ok, czy nie?
    Ostatnio edytowane przez Ryjas ; 21-06-2013 o 14:52

Auto
    Golfik

Domyślnie

Wydaje mi się, że nadwozie tego auta sugeruje coś a la kombi. W tej sytuacji 380l to niezbyt wiele. A generalnie taka pojemność w hatchbacku segmentu C jest OK, choć 4 osoby na dwutygodniowy wypad raczej się nie zmieszczą...

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

"to własciwie auto jakości golfa VII ale dużo droższe"

Z tekstu jasno wynika, że jakościowo jest lepsze od Golfa, ale nie na tyle aby usprawiedliwić cenę. Widzę, że jednak lubisz interpretować wiele rzeczy na swój sposób.

Szukam powodu dlaczego miałbym się zdecydować na to A3 zamiast nie gorszego V40. Chyba tam w Audi musieliby zaproponować mi porządny rabat. Nie chciało się stylistom to niech marketingowcy pracują.

Dopłata do lakieru jest spora, ale nie lubię białych aut. Na pewno jednak srebrny to oklepany, jeden z najpopularniejszych kolorów w naszym kraju więc też odpada. Najlepszy jak zawsze czarny z chromowanymi akcentami.
    Nie podoba mi się w nowych Audi ten wysuwany ekran. Lepiej jakby był zabudowany normalnie jak w Volvo.
    Bagażnik faktycznie porażka. :/

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Podobnie jest na tylnej kanapie. Niezależnie od przekonywań, po prostu jest tam tyle miejsca, ile się spodziewacie.
    Mogę się mylić, ale przypadkiem nie przekonań?
    No replacement for displacement

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ale dlaczego bagażnik porażka? To nie jest kombi.

Szakal, nie cytuj tylko części mojej wypowiedzi, bo spłaszczasz kontekst. To jest twierdzenie, że na dobra sprawę można wyciągnąć taki wniosek. I chyba nie jest to dalekie od prawdy.

Rozumiem, że jakościowo jest lepsze ale głównie w trudniej dostępnych miejscach. Wyposażenie jest to samo. Silnik także. Bebechy pod spodem również. W takim razie auto jest zbliżone a kosztuje dużo więcej. Co Ci jeszcze nie pasuje?

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

To nie jest też tak że te auta technicznie są takie same. Podejrzewam że część podzespołów silnika i innych drobiazgów będzie lepszej jakości, co wyjdzie dopiero po jakiś 6-8 latach eksploatacji.

Niemniej, w życiu bym nie kupił tego samochodu mając za podobne albo mniejsze pieniądze Mercedesa A i Volvo V40.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Audi odcina kupony. Auto ogólnie dość przeciętne, nie warte tych pieniędzy. Choć pewnie niektórych skusi perspektywa dołożenia 20 000 do golfa i opowiadania naokoło, że jeździ się "nowym audi".

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Wcale nie widzę w tym nic złego.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

@ Abaddon, nie sądzę żeby była różnica jakościowa na niekorzyść innych aut koncernu VAG. Wystarczy spojrzeć na statystyki awaryjności poszczególnych marek w dłuższej perspektywie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów