Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Wątek: Peugeot 508 2.0 HDi 160 Allure

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

0-100 jest mylące ale producenci nie są łaskawi podawać tego, co byłoby najbardziej wartościowe, jak np. czasy przyspieszeń na poszczególnych biegach.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Ale czasy przyspieszeń na poszczególnych biegach również byłyby mylące bo każde auto ma inaczej zestopniowaną skrzynię biegów.

A co do 508 - solidne auto, dobrze wyposażone, ale w korzystnej cenie, dobrej jakości materiały, znakomity napęd, ale ma kilka smaczków które nie pozwalają mu szerzej wypłynąć. Dwa dotyczą stylistyki - wnętrze jest nudne, a z zewnątrz albo wieje nudą (linia boczna), albo ma swoje smaczki: dziwne proporcje tyłu bez zderzaka, opadający, cienki nos jakby ktoś na niego nadepnął. No i jednak niezbyt dopracowane zawieszenie - ostatnio całemu koncernowi nie idzie pod tym względem.

Auto
    Peugeot 508 THP

Domyślnie

Sedan z THP jedynie ze zautomatyzowaną skrzynia? Pierwsze słyszę, sam posiadam manual.
    Brak schowków - mam wersję bez navi, nie rozumiem sensu wykładania 5k zł na navi która wprowadza w błędy, aktualizacja jest droga, a zwykła automapa po prostu lepsza - i w miejscu do sterowania navi jest idealne miejsce na telefon.
    Świetne fotele - to fakt ale jak ktoś ma szeroki tyłek to boczki podpierające uda po 1,5h zaczną go uwierać - ja nie mam tego problemu, idealnie są dopasowane

2.0 HDI vs 1.6 THP. Jeździłem jednym i drugim. Nie wiem czemu ale w testach często piszą że THP się 'męczy'. Przecież to auto z tym silnikiem waży 1400 kg i ma turbo, więc niech mi ktoś odpowie jak auto mające 8,6s do 100 może się męczyć. Wersja 140 km jest wystarczająca, ale 160 bardziej wciska w fotel. Mocniejsza wersja jest porównywalna do THP, przy czym benzyniak jest łagodniejszy, bardziej płynnie się rozpędza, no i oczywiście wrażenia akurstyczne nieporównywalne, mimo że HDI jest kulturalny.
    Spalanie - bardzo różnie. Różnica między dieslem a benzyną z obserwacji wyników użytkowników w danych warunkach wynosi średnio 1,5l.
    1.6 THP najmniej pokazuje 3,8l przy 80, przy 140 na autostardzie 6,8-7,2. Można zejść do katalogowych wartości ale nie bawię się w to.
    Różnica w zakupie podajże 14.000, różnica w spalniu 1,5l. Ja sensu diesla nie widzę robiąc do 25k rocznie. Wszystko byłoby oczywiste gdyby nie jego trwałość. Miałem już okazje korzystać z gwarancji...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rav119 Zobacz posta
    Sedan z THP jedynie ze zautomatyzowaną skrzynia? Pierwsze słyszę, sam posiadam manual.
    Jak już piszesz o czymś, to warto byłoby dopisać, do czyjej wypowiedzi się odnosisz. Bo jeśli do tej...
    Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Pińcet łosiem w porównaniu do niemców ma bardzo ubogą ofertę benzyniaków - oprócz thp 155KM jest tylko 1.6 120KM, tylko jako sedan i tylko ze skrzynią zautomatyzowaną.
    ...to 1.6 VTI 120 jest tylko ze skrzynią zautomatyzowaną, a 1.6 THP z manualną lub automatyczną.

ale jak ktoś ma szeroki tyłek to boczki podpierające uda po 1,5h zaczną go uwierać - ja nie mam tego problemu, idealnie są dopasowane
    Jak nie masz szerokiego tyłka, to skąd wiesz? Ja nie narzekałem...

1.6 THP najmniej pokazuje 3,8l przy 80
    Spalanie chwilowe, to wiesz, między które bajki sobie można wsadzić?

Auto
    Peugeot 508 THP

Domyślnie

Z opinii użytkowników. Jak będziesz jechał te 80 ciągle to tyle wyjdzie. Średnie najniższe miałem 4,8 na lokalnych drogach do 90, która zawierała skrzyżowania itp że trzeba było się zatrzymywać. Po 1300 km na autostradzie przy prędkościach 140-170 wyszło 7,5l. Generalnie na polskich drogach w trasie 6,5-7,5 z wyprzedzaniem i do 140.

Co do ubogiej palety silników. W ofercie są te najbardziej sensowne. To że w C5 są 3.0 HDI czy poprzednie 2.7 nie ma większego znaczenia bo ok 70-80% C5 to 2.0 HDI.
    Z 1.6 THP 156 można wycisnąć 200 przez chiptuning za nieco ponad 1000zł i po sprawie, ja jednak nie widzę takiej potrzeby bo zbiera się dobrze.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów