Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Pierwsza jazda: Peugeot 2008

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Pierwsza jazda: Peugeot 2008

Zapraszam do relacji debiutanta na naszych łamach Damiana Goś z pierwszych jazd Peugeotem 2008 pt. Więcej niż miasto.

Fotogaleria: 22 zdjęcia

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cudo! Chyba najfajniejszy Peugeot od pokazania 206-ki.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Mozna powiedziec, ze Peugeot jest w wysokiej formie. Kolejny ladny samochod z ich stajni. Do tego jakos nie slychac od kilku lat o wpadkach jakosciowych z ich strony (byly jakis problemy z THP, ale szybko sie z nimi uporali). Niestety walka ze steroetypami latwa nie bedzie.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Trochę niepokoi ta skrzynia biegów. Naprawdę jest tak fatalnie?
    No replacement for displacement

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Skrzynie PSA po prostu sa specyficzne. Jak się już człowiek przyzwyczai trudno to uznać za wadę

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Polecam zobaczyć ten samochód na żywo, jeden z niewielu przypadków gdy wygląda gorzej niż na zdjęciach.
    W sumie to trudno się do czegoś przyczepić ale w rzeczywistości wydaje się karykaturalnie mały, za mały, coś jak małe sedany typu Thalia I niby ładne auto ale jakoś w nieodpowiednim rozmiarze.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

dżony to zależy czego się spodziewałeś. Ja się spodziewałem 208-ki SW w wersji outdoor.

Auto
    Volvo V50

Domyślnie

Miałem okazje w zeszłym tygodniu "poobmacywać" to auto.

Na plus:
    Masywny wygląd, choć faktycznie jest dość niski - bardziej jak 207 SW Outdoor niż typowy SUV/Crossover. Już na 16" felgach auto wygląda przyzwoicie. Miejsca dużo jak na seg. B, z przodu tak jak w 208. Z tyłu przy ustawionym przednim fotelu pod siebie (193 cm) nie musiałem dokonywać autotomii nóg, żeby czuć się swobodnie, a i nad głową był wystarczający zapas przestrzeni.
    Kolejne zaskoczenie duży bagażnik, wyglądał na większy niż w Clio Grandtour. Fajny akcent stylistyczny na podsufitce z wyciętym, podświetlanym wzorkiem - w dodatku wykonana jest z super materiału, coś jak alcantara.
    Na minus:
    twarde boczki drzwi - to samo tyczy się 208, a szkoda że nie dali choć trochę miękkiego tworzywa. Brak możliwości zamówienia podłokietników.
    Tyle wyłapałem

Niestety nie było żadnego egzemplarza do jazdy testowej - żadne auto nie było zarejestrowane.
    To czego będzie mi brakowało w ofercie to 155 THP i prawdziwy automat, bo zautomatyzowane skrzynie od PSA są do kitu.

PS. Dalej nie wiem dlaczego ludzie się czepiają tych zegarów.. ja przy swoim wzroście spokojnie znajduję wygodną pozycję i widzę całe zegary, moi znajomi (174 i 182 cm) też nie mieli z tym problemów.

Awatar okol
    Auto
    mjenki i konfotofy

Domyślnie

Na zywo nie widzialem, ale na podstawie zdjec stwierdzam, ze jest to JEDYNY z tych micro-suvow, ktory wyglada jak prawdziwy samochod. Design sprawia, ze nie wyglada jak miejski maluch.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Widziałem na żywo i macałem ten samochód. Stoi przy głównej drodze niedaleko Gdyni na parkingu przy salonie Peugeota.
    Niemal identyczny jak ten z aukcji:
    http://allegro.pl/peugeot-2008-allur...331913651.html
    Muszę przyznać, że to kolejny udany Peugeot. Jak wspomniał rozmówca wyżej w rzeczywistości wygląda na pierwszy rzut oka jakby był minivanem klasę wyżej, a nie mikrovanem na bazie 208-ki. Wiadomo, że jak z boku się patrzy to rozmiary go zdradzają. Odczucia siedząc w środku niemal takie samej jak w 208 czyli pozytywne. Tyle, że więcej miejsca nad głową. Naprawdę ciekawa propozycja. Francuzi są teraz w wysokiej formie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów