Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Pierwsza jazda: Peugeot 2008

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Też widziałem na żywo. Wygląda bardzo dobrze, ponad to gabarytami sprawia wrażenie auta z segmentu C, a nie B.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Taaa, jak stoi obok 208 to sprawia drobniejsze wrażenie.
    SUV musi być duży tak od GC, ML, X5 w górę.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

SUV? To tylko podwyższony mikrovan i nic więcej.

Wśród mikrovanów faktycznie to tylko jeszcze Meriva oprócz 2008 wygląda świetnie.

Auto
    Renault Megane Scenic I 1.6 8V LPG

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Dokładnie - to po prostu 208 w przebraniu. Nie jestem przekonany do wszelkich tego typu aut bez praktycznej wartości w postaci 4x4. Chwała, że jest chociaż Opel Mokka / Chevrolet Trax, gdzie ten napęd można dostać (cena to inna kwestia).
    www.i-moto.pl - moje spojrzenie na motoryzację

"Pojawił się wujek (albo dziadek) z Niemiec i widząc utrapienie młodego mężczyzny podarował mu swojego Golfa (nie bity, jeżdżony tylko w parzyste dni słoneczne). Młodzieniec nie potrafił powstrzymać łez, w końcu wygrał życie. Dziś dumnie spogląda na świat i pewnym krokiem codzienne zmierza do parkingu."

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta

Wśród mikrovanów faktycznie to tylko jeszcze Meriva oprócz 2008 wygląda świetnie.
    Jaki mikrovan i jaka Meriva? To jest miejski SUV o czym mowa jest od początku, faktyczną konkurencję, czyli Renault Captura, Chevroleta Traxa, Opla Mokkę albo Nissana Juke też nazwiesz mikrovanami?

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Lay'S ale zobacz. Renault nie ukrywa że Captur to następca Modusa. Duże to w środku jak zwykły kompakt typu Golf czy Auris, silniki dychawiczne i dodatkowo ich mały wybór. O napędzie 4x4 to można tylko pomarzyć.

Dla mnie auta mają bliżej do cross-vana niż SUV. Bo ani to terenowe, ani sportowe, ani zbytnio użytkowe bo bardziej użytkowy to jest kombi klasy kompaktowej typu Octavia.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Jak tam sobie uwazasz Lay's Dla mnie podwyzszony przeswit to jeszcze nie powod aby cos nazwac SUVem, a w zwiazku z tym gdzie indziej troche widze konkurencje. Chociaz twoje przyklady w wiekszosci tez sa dobre bo to umownie SUVy jak ten 2008

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Panowie nie każdy crossover to od razu SUV. Tutaj mamy do czynienia z miejskim crossoverem. 2008 to konkurent tak Chevroleta Traxa (tu już można zaryzykować termin SUV)jak i Kii Soul. Miejskim minivanem to raczej ten samochód nie jest, ale na upartego z Merivą czy C3 Picasso może konkurować z uwagi na target do jakiego te auta sa adresowane

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

O właśnie, crossover, pogubić się już można w tych pojęciach - o ile SUV to faktycznie dyskusyjne pojęcie, to chodziło mi o crossovera - podwyższony prześwit, sylwetka SUV-a i więcej miejsca, niż w klasycznym aucie segmentu B. Mi pasuje do tej definicji chociażby Captur czy właśnie 2008

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Crossover to dokładnie połączenie kilku typów nadwozi, więc może być nim właśnie takie małe podwyższone kombi segmentu B, ale i połączenie minivana z SUVem (np. Chevrolet Orlando). Z tymże SUV jako taki to także połączenie np. auta rodzinnego-osobowego z terenowym czyli inaczej ucywilizowana terenówka. W związku z tym, że trudno teraz jednoznacznie stwierdzić czym jest rodzinne, to tych terminów używa sie zamiennie w przypadku połaczenia np. minivana czy kombi z terenówką, minivana czy kombi z SUVem. Generalnie namieszali.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów