Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Wątek: Volkswagen Golf 1.4 TSI 140 KM BlueMotion Highline

Auto
    Lexus

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Na papierze bo silniki GDi nie jadą dopóki pedał gazu nie znajdzie się w podłodze....................
    A co za roznica?Gdy chcesz szybko wyprzedzic to redukujesz i cisniesz w podloge bez wzgledu czy to turbo czy wolnossak.140koni to 140koni a nie 300 i inaczej tego nie zrobisz.Na 1.8 Civika tez wylano kupe atramentu ze szlifierka,ze nie elastyczny a...szybszy od Tsi(link zamiescilem)

I ogromna turbodziura. I to Cee'da trzeba doposażać do poziomu Golfa z testu. Bardzie zbliżona wyposażeniowo wersja kosztuje 96 tys. zł.
    Turbodziura???A gdzie Ty czytales test tego silnika???265nm od 1750obr.-gdzie ta turbodziura?
    Klima 2strefowa-1390zl
    dodatkowe 36mies.gwarancji-4100zl
    kier.multifunkcyjna-610
    swiatla przeciwmgielne-680.
    To to co odrazu sie rzuca w oczy a sprzawia ze Golf 1.4Tsi 140km z75 600zl wersji Comfortline robi sie 82tys zl.
    A gdzie felgi 18tki(golf 16tki),fotele Recaro,polskora w Kii,czujniki parkowania ze wymienie to co zauwazylem?
    Kia tez na pewno nie ma paru rzeczy ktore ma Golf-ale chcesz pobaw sie dokladnie.Dla mnie nie ulega watpliwosci ze cena 140konnego Golfa bedzie podobna do 200konnej Kii w zblizonym wyposazeniu.

210Nm dostępne przy 4 tys. obr/min. Niezbyt nisko, rzekłbym nawet wysoko jak na niewysilony silnik. Trwałość silnika pewnie będzie niezła, niestety co roku OC o dwie stawki wyżej. I Mazda zrzuca wagę nie tam gdzie trzeba - oszczędzają na lakierze (miękki) i blachach (cienkie, łatwo się gną).

Wkleiłeś to też w innym wątku więc ja przekleję swoją odpowiedź: wszystko się zgadza. Obie wersje silnika 2.0 mają identyczny moment obrotowy przy identycznych obrotach to oznacza, że do ok. 5 tys. obr/min jadą tak samo. Silnik 1.5 ma mniejsze zarówno moc, jak i moment, dlatego różnica jest bardziej wyraźna.
    Mam jakis problem z pisanie-dlatego tak wyszlo

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez SEN Zobacz posta
    Jak dla mnie sie zgadza.
    Wkleiłeś to też w innym wątku więc ja przekleję swoją odpowiedź: wszystko się zgadza.
    A mi się właśnie nie do końca zgadza.

Przyśpieszenie auta jest mniej więcej wprost proporcjonalne do mocy. Nie bardzo jestem sobie w stanie wytłumaczyć dlaczego istnieje tak duża różnica między wersją 100-konną a wesją 120-konną i tak mała między 120 a 165 koni. Na mój chłopski rozum wersja 165 konna powinna zejść w okolice 7,6-7,8 do setki. Nie bardzo widzę powód dlaczego na przykład skrzynia biegów w wersji 165-konnej miała być na tyle "długa", że nie dałoby się w pełni wykorzystać tych 165 koni przy przyśpieszaniu do setki. To jest mało logiczne.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

tog_vw - jeszcze może się okazać, że na hamowni wersja 120 wypluje 132 KM, a wersja 165- 153 KM.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tog_vw Zobacz posta

Przyśpieszenie auta jest mniej więcej wprost proporcjonalne do mocy. Nie bardzo jestem sobie w stanie wytłumaczyć dlaczego istnieje tak duża różnica między wersją 100-konną a wesją 120-konną i tak mała między 120 a 165 koni.
    Za owo "mniej więcej" odpowiada moment obrotowy. Jeśli wersja 120KM miałaby również moment pomiędzy wersjami 100 i 165KM to przyspieszenie byłoby w granicach 9,5s. Ale tak nie jest bo dzięki dodatkowym niutonometrom przy starcie i po zmianie biegu (dopóki roboty nie przejmie wyższa moc) ciągnie jak wersja 165, nie 100KM. Na tym zyskuje te dodatkowe 0,5s.

Auto
    Corolla E12, mazda 323f bj, Mazda 6 GJ 2012

Domyślnie

Przyśpieszenie auta jest mniej więcej wprost proporcjonalne do mocy. Nie bardzo jestem sobie w stanie wytłumaczyć dlaczego istnieje tak duża różnica między wersją 100-konną a wesją 120-konną i tak mała między 120 a 165 koni. Na mój chłopski rozum wersja 165 konna powinna zejść w okolice 7,6-7,8 do setki. Nie bardzo widzę powód dlaczego na przykład skrzynia biegów w wersji 165-konnej miała być na tyle "długa", że nie dałoby się w pełni wykorzystać tych 165 koni przy przyśpieszaniu do setki. To jest mało logiczne.
    Widocznie jeszcze mało wiesz o motoryzacji, a może jesteś już zmęczony więc lepiej idź spać i się wyśpij. Na dodatek pomyliłeś wątki, tu piszemi o golfie!

A ja w salonie vw słyszałem że ten pasek jest na 300 tys. km, czyli w sumie dożywotnio

Auto
    OOOO

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pyra666 Zobacz posta
    @dżony, to że łańcuchy przeżywają samochody to wiem, ale chodzi mi właśnie o paski. Coś gdzieś mi się obiło o uszy, że w jakiś silnikach wymienia się paski co 180tyś, ale nie pamiętam gdzie to było. Ale i tak dożywotni pasek to wg mnie mocne naciąganie.
    W audi a4b8 tdi , tak mam napisane w instrukcji obsługi co 180 tys

Auto
    FIAT BRAVO

Domyślnie

[QUOTE=SEN;569169]"Agresywna koreanska konkurencja(czyzby autorowi byla sola w oku? )nie za bardzo ma czym powalczyc w rozwazanej klasie mocy..."Czy aby na pewno?Po pierwsze;1.6GDi w Hyundaiu i Kia jest faktycznie wolniejszy ale nie tak znowu wiele.I mam tu na mysli faktyczne osiagi a nie to co koreanczycy wypisuja w tabelach.Juz wersja 1.4 w Ceedzie i I30 jest o 2s szybsza niz podaje fabryka;
    http://www.magazynauto.pl/testy/test...est,nId,950651
    Za to Ceed jest duzo tanszy bo 1.6GDi startuje od 62tys zl czyli tyle co...85konny Golf
    Nastepna sprawa ze ten sam 1.4Tsi w klonie Golfa czyli Octavii okazal sie wolniejszy niz zapowiadane 8.4s;
    http://www.magazynauto.pl/testy/test...est,nId,952516
    czyli wolniejsza od wolnossacej Hondy Civic
    http://www.magazynauto.pl/testy/test...est,nId,937729

Rzeczywiście całe 0,4 s różnicy (w Octavii -pomijając fakt,że na oponach zimowych i mokrej nawierzchni oraz na felgach 18 calowych jak na zdjęciu). Problem jest taki,że wyniku Hondy z Twojego linku nikt nie powótrzył : częściej podaje się 8,7 - 9,1 s/100 km
    np:http://autokult.pl/2012/07/18/honda-...techniczne/top
    Przewaga elastyczności w magazyn auto też jest zaskakująca :
    http://autosalonpomorski.pl/index.ph...=423&Itemid=50
    Wersja Executive jest jeszcze wolniejsza, a Golf też ma wypasażenie na plecach. Zresztą krótka przejażdżka dwoma samochodami daje odpowiedź co komu odpowiada. Jeśli ktoś lubi dobry sprint do setki i niezłą elastyczność to nie ma co u Hondy szukać. Wyprzedanie bez redukcji o minimum 2 biegi nie istnieje, leniwiec w Golfie jest w stanie to zrobić i tyle. Pytanie do autora testu - w którym miejscu jest lepsze wykonianie u Hondy? Na pewno nie jest to deska rozdzielcza, plastiki we wnętrzu ani fotele.

Auto
    Golf VII 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez wojcian Zobacz posta
    Faith2 tam jest pasek , vw chyba powoli odchodzi od rozrzadu na łancuch, po znanych wszystkim problemach z napinaczami
    Wiem, że tam jest pasek. Miałem na myśli to, że poprzednie silniki tsi miały choroby wieku dziecięcego (np. z łańcuchem poprzednie generacje). W kontekście zdania chodziło mi o to czy te silniki nie będą miały jakiejś innej przypadłości (abstrahując: pękające głowice, spadające paski czy jeszcze coś innego). Osobiści życzę producentowi jak najlepiej, bo naprawdę jest to ciekawa jednostka zapewniające dobre osiągi i niskie spalanie. BTW słyszałem, że producent przewiduję tzw modułowe naprawy tj padnie chłodnica klimy wymienia się wszystkie chłodnice w aucie.

Awatar patinito
    Auto
    Fiat 500, Megane III

Domyślnie

Za owo "mniej więcej" odpowiada moment obrotowy. Jeśli wersja 120KM miałaby również moment pomiędzy wersjami 100 i 165KM to przyspieszenie byłoby w granicach 9,5s. Ale tak nie jest bo dzięki dodatkowym niutonometrom przy starcie i po zmianie biegu (dopóki roboty nie przejmie wyższa moc) ciągnie jak wersja 165, nie 100KM. Na tym zyskuje te dodatkowe 0,5s.
    Za przyspieszenie do 100 km/h nie tyle odpowiadają szczytowe osiągi silnika ale bardziej charakterystyka mocy i momentu w funkcji obrotów. Decydujące tu jest czy silnik jest tak samo mocny w całym zakresie obrotowym. Nie widziałem wykresów dla wariantów silnika 2.0 Mazdy ale względnie mała różnica w sprincie do 100 może wynikać, że w dużym zakresie obrotów krzywe mogą wyglądać bardzo podobnie, dopiero przy dużych obrotach wariant 165 KM zaczyna być znacząco mocniejszy i na pewno da się go rozkręcić do kilkuset obr./min więcej, stąd ta większa moc szczytowa i nieduża różnica w sprincie. Po prostu wariant 165 KM jest mocniejszy tylko przez chwilę w wąskim zakresie obrotów. A gdyby ta różnica w mocy brała się z turbo które podniosłoby moc w szerszym zakresie obrotów to różnica w sprincie byłaby bardziej znacząca.

Kończąc OT z Mazdą i wracając do Golfa to czy ktoś orientuje się czy wszystkie wersje mają czarne ramki wokół szyb bocznych? może chromowane dodają od którejś wersji wyposażenia, tak jak np. w Astrze i Focusie (w focusie pojawiają się chyba w trend sport). Niby to detal ale znacząco poprawia wygląd auta z boku, szczególnie przy ciemnych lakierach. Takie całe czarne ramki są smutne i takie mniej premium

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

A na serio. W moim Punto rocznik 1999 trzeba było wymieniać pasek bodajże co 120 tys. km albo co 5 lat. Myślę, że teraz da się wyprodukować paski może nie dożywotnie, ale te 10 lat pewnie bez problemu wytrzymujace.
    Pasek się pewnie nie zerwie, ale rolki, napinacze itp?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów