Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: Volkswagen Golf 1.4 TSI 140 KM BlueMotion Highline

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Ale jak juz sie zepsuje to do warsztatu ze spora suma z reguly trzeba jechac. Mam doswiadczenie z 10 letnia Corolla, zamiennikow malo, na uzywane czesci tez wielkich szans nie ma. Wiec jest sie skazanym na oryginalne klamoty, a te do tanich nie naleza.

Auto
    Corolla E12, mazda 323f bj, Mazda 6 GJ 2012

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez miki2 Zobacz posta
    Ale jak juz sie zepsuje to do warsztatu ze spora suma z reguly trzeba jechac. Mam doswiadczenie z 10 letnia Corolla, zamiennikow malo, na uzywane czesci tez wielkich szans nie ma. Wiec jest sie skazanym na oryginalne klamoty, a te do tanich nie naleza.
    nie przesadzaj, w porównaniu do fiata może jest odczuwalnie drożej ale nie ma tragedii. Mam 7 letnią corollę i przez 100 tys. km jedyne co się posypało to diody w alternatorze, niestety wsadzają badziew straszny teraz, elektryk wsasził zaminnik chyba za 200zł który wyglądał o niebo solidniej, pozatym to żarówki, raz klocki z tyłu i przodu wymienione i to by było na tyle reszta fabryka. Do mazdy cięzko dostać jakies tanie zamienniki, ale można w normalnych cenach kupić amory, klocki czy tarcze świetniej jakości, dobrego producenta a nie jakies chińskie gówno.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Do 100 tysiecy to sie malo co psuje, chyba, ze sie ma pecha. Nasza firmowa Corolla ma przebieg 250.000 wiec logiczne, ze juz kilka grubszych rzeczy sie wysypalo. A zamienniki to nie tylko chinskie gowna. Sa tez zamienniki o jakosci czesci na pierwszy montaz.

Auto
    Lexus

Domyślnie

Trzeba tez liczyc mechanika.Koszt robocizny sa coraz znaczniejsze.
    Jesli w jakiejs jednostce czasu auto A zepsuje sie 5razy a auto B 3 razy to nawet jak to auto A ma tansze czesci to roznice zje(pewnie znawiazka) mechanik.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Reliabilityindex podaje przecietne koszty napraw, a wiec uwzgledniaja calosc bez rozbicia na robocizne i czesci.

Auto
    Corolla E12, mazda 323f bj, Mazda 6 GJ 2012

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez SEN Zobacz posta
    Trzeba tez liczyc mechanika.Koszt robocizny sa coraz znaczniejsze.
    Jesli w jakiejs jednostce czasu auto A zepsuje sie 5razy a auto B 3 razy to nawet jak to auto A ma tansze czesci to roznice zje(pewnie znawiazka) mechanik.
    Na dodatek, jesli auto pracuje dużo w firmie i codziennie zarbia na siebie, to im więcej stoi w warsztacie tym mniej przychodu da firmie. Ale znowu odbiegamy od tematu.

Ps. Widziałem Sceniki które z przebiegiem 120-140tys. km są strasznymi szrotami, tam w naprawy trzeba bardzo inwestować, oczywiście auta krajowe pierwszy właściciel.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pyra666 Zobacz posta
    @dżony, to że łańcuchy przeżywają samochody to wiem, ale chodzi mi właśnie o paski. Coś gdzieś mi się obiło o uszy, że w jakiś silnikach wymienia się paski co 180tyś, ale nie pamiętam gdzie to było. Ale i tak dożywotni pasek to wg mnie mocne naciąganie.
    W 1.4 HDi i 2.0 HDi nowych od PSA wymiana rozrządu jest co 180-240tyś. km.

Auto
    Mazda 3, BMW E36 Custom

Domyślnie

Czy ktoś może testował dodatek "Dynaudio Excite sound system (400 Watt)" - czy to coś porównywalnego do lepszego audio oferowanego w Octavii (w Octavii dochodzi subwoofer i głośnik centralny, w VW chyba tylko subwoofer).
    Czy ten dodatek wyklucza posiadanie koła zapasowego? Czy może subwoofer zamontowany jest tak: http://data.motor-talk.de/data/galle...37377-w988.jpg ?

Konfigurator VW nie wyklucza tych dwóch opcji, ale on generalnie nie jest chyba zbyt dobrze zaimplementowany...

I jeszcze jedna kwestia - czy nawigacja jest coś warta (przez co rozumiem: dokładna i aktualna)? czy warto w nią inwestować?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów