Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Prośba o opinię - pierwsze auto rodzinne

Awatar atropos
    Auto
    Grand Marquis 2009

Domyślnie Prośba o opinię - pierwsze auto rodzinne

Drogie Koleżanki i Kolegi,

W związku z powiększeniem się rodziny muszę kupic nowy wóz. Wymagania są proste - "prorodzinny", w miarę oszczędny, do 18000 PLN i możliwie niezbyt popularny. Moje propozycje:

Nissan Primera P12 2.0 od 2005 ( po lifcie - podobno poprawili to co sie sypało)

Zalety: silnik na łańcuchu, skrzynia 6b, klasa średnia
    Wady: szyna CAN zapewne nie obniża kosztów serwisowania elektroniki, podobno zdarza się, że plastiki i fotele trzeszczą

Mazda Premacy 2.0 2004-2005

Zalety: przestronna, z tym silnikiem bardziej oszczędna niż z mniejszymi jednostkami, podobno najmniej awaryjny van w swojej klasie, prosta konstrukcja
    Wady: brak 6 biegu

Fiat Multipla II 1,9 jtd od 2006

Zalety: przestronna, dobrze się prowadzi, podobno trwały diesel
    Wady: mam wrażenie, że ma niezbyt rwałe wnętrze, zawsze obawa przy zakupie używanego diesla

Renault Megane II Grandtour 1,6 lub 2.0 dci od 2006

Zalety: stosunek ceny do rocznika i wyposażenia, duży bagażnik, dostępność części zamiennych
    Wady: słabe opinie co do niezawodności (po lifcie lepiej?), nieco plastikowe w środku

Honda Civic 1,6 VTEC 5d 2005

Zalety: prosta konstrukcja, niezawodność, fajne osiagi przy niedużym spalaniu
    Wady: nie wiem czy nie za mała jak na wózek i inne graty

Chrysler Sebring 2.0 2005 - 2006 europa, manual

Zalety: prosta konstrukcja, design, wyposażenie
    Wady: pewnie najmniej oszczędny z wymienionych, praktyczność sedana - bagażnik

Proszę o opinie (poza "nie podoba mi się - to mnie średnio interesuje) - może ktoś ma, miał, jeździł, Babcia ma, stryjeczny kuzyn wujka od Dziadka kiedyś raz widział. Z góry dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez atropos ; 28-06-2013 o 10:37
    The weak must kneel!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów