Witam serdecznie,

Poszukuję taniego, w miarę trwałego oraz ekonomicznego autka typowo miejskiego (segment B, w ostateczności A). Samochód ma być dla mojej mamy, która obecnie posiada VW Golfa IV 1.9 TDI 90KM, lecz uznała, że jest on zbyt drogi w utrzymaniu (chodzi tutaj głównie o polisę OC oraz części m.in. zawieszenie itd.). Ogółem zdaję sobie sprawę z tego, że w tej cenie nie można się spodziewać cudów, ale poszukuję czegoś tańszego i raczej nieco mniejszego. Właśnie wpadła mi w oko Toyota Yaris I z silnikiem 1.0 (wiem, że to przepaść w porównaniu z 1.9 TDI, ale dla mamy wystarczy, a 1.4 D4-D ciężko znaleźć w tej cenie).

Jak jest z trwałością tego auta? Z tego co wyczytałem to właściciele bardzo chwalą Yariskę ogółem za niezawodność i właśnie spalanie w silniku 1.0 (ponoć średnio 5,5l/100km). Wydaje mi się, że to byłaby najlepsza propozycja w tej cenie. Ogółem wymagania są następujące:

-Niskie spalanie,
-5 drzwiowy,
-Nieduży silnik (zniżki OC obecnie 40%, ale zależy nam na jak najniższych opłatach, także 1.5 to max),
-W miarę wysoki prześwit (drogi w naszej okolicy są fatalnej jakości),
-Rocznik raczej powyżej 1999,

I to chyba tyle. Co do silnika w Yarisie... Faktycznie, jest jeszcze 1.3, ale tutaj spalanie chyba wychodzi nieco większe niż w 1.0, ale za to większa dynamika... Sam nie wiem, więc zwracam się o poradę. Znalazłem jeszcze coś takiego: http://tablica.pl/oferta/toyota-yari...tml#a3ce8d6aee Lecz cena wydaje się podejrzanie niska, więc nie wiem czy nawet warto oglądać ten egzemplarz. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.