Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Laurin & Klement

Domyślnie Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Laurin & Klement

Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Laurin & Klement - Czeska salonka

"Mało kto wie, że Skoda, poza przebojową Octavią, małą Fabią, czy ekstremalnie przestronnym Superbem, produkuje jeszcze zupełnie inne pojazdy. W ofercie Czesi maja autobusy, trolejbusy, tramwaje czy... lokomotywy. Dlatego my właśnie zajmiemy się czymś zupełnie innym" - Marcin Napieraj

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Mnie ten samochód niczym nie przekonuje. Jest najmniej urodziwą Skodą z całej gamy, takie z lekka pudełko. Wersja Laurin & Klement nie rzuca na kolana niczym, a cena za to auto jak dla mnie kosmiczna(zapewne dlatego, że w ogóle mi się design nie podoba).

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez damian17
    Jest najmniej urodziwą Skodą z całej gamy, takie z lekka pudełko.
    Cóż zatem powiedzieć o Citigo?

Ale spoko, mnie też nie przekonuje wygląd tego samochodu. Sam pudełkowaty kształt, kanciastość nie są jeszcze złe (Merc GL też jest kanciasty, a prezentuje się znakomicie), ale tutaj to wszystko rozwiązano albo dziwacznie (przednie lampy), albo nadzwyczaj prostacko (tył). Używając innej terminologii - rozwiązano to funkcjonalnie I właśnie, to jest samochód po prostu funkcjonalny: dość przestronny, dość praktyczny, nieco podwyższony, z AWD, mocnym silnikiem. Dobra propozycja do poruszania się po naszym kraju.

Rozbawił mnie tylko trochę komentarz pod zdjęciem felg: "siedemnastocalowe felgi o specjalnym wzorze". Ja oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że "specjalne" ma parę znaczeń i wiem Marcinie, co miałeś na myśli, ale jakoś określenie tego jakże banalnie prostego wzoru "specjalnym" wydało mi się kuriozalne, komiczne (nie żeby felgi same w sobie były brzydkie)

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Auto samo w sobie interesujące, bo odpowiada na konkurencje w segmencie małych crossoverów jak i kompaktowych SUVów. Estetyka z zewnątrz ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Wg mnie nie jest żle. Np. Juke nie rodzi takich negatywnych emocji a przecież jest ohydny w porównaniu do Yeti.
    Yeti brakuje jednak tego czegoś. Auto nie jest wystarczająco charyzmatyczne, o ile można użyć takiego terminu w stosunku do samochodu.
    Kiedy jest tanie, nie wyróżnia się dosłownie niczym (sorry Dj) i na dobra sprawę ma funkcjonalność podobną, jeśli nawet nie mniejszą niż Skoda Roomster.
    W wersji drogiej z napędem na 4 koła, mocnym silnikiem przegrywa z konkurencją nie tylko dlatego, ze jest nudna ale przede wszystkim z racji jednego mankamentu nie nadaje się na pojemne auto rodzinne.
    Wg mnie to przede wszystkim przez bagażnik, coś co w Skodzie zawsze uchodziło za priorytet Yeti nie może znależc wielu zwolenników. Z kołem zapasowym jest dramat.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Moim zdaniem największą wadą jest wygląd, w tej klasie kupuje się samochód jak się domyślam głównie po to, żeby zgrabnie udawał terenówkę i budzi respekt, coś co wygląda jak gdyby jego najbliższą konkurencją było Berlingo XTR tych założeń nie spełnia.
    Poza tym jego pech polega na tym, że wszedł w podobnym czasie co Duster, auto może i bardziej spartańskie ale pojemniejsze, ładniejsze i nieco tańsze

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    nie wyróżnia się dosłownie niczym (sorry Dj)
    Skoda nie jest marką do wyróżniania się. a Yeti ma elegancję i styl kiosku ruchu (a w białym kolorze - lodówki). Za to mój "Zwierzak" wyróżnia się, bo ma białe felgi.

A tak serio - Yeti zestarzało się dość szybko i nie mu tu cudów. Wady to faktycznie niedorobiony 1.2 TSI (który szybko "umarł"...) i niewielki bagażnik, zalety do przestronne i funkcjonalne wnętrze, dobra cena (sprzedawcy Skody czekają ) i dość duży wybór odmian i silników. Czekamy na lifting. A jeśli chodzi o L&K, to zgadzam się w całej rozciągłości z Marcinem - za mało ekskluzywności w tym aucie.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

W tej wersji cena jest absurdalnie wysoka. Prawie 120 tyś. zł za niewielkiego SUVa produkcji Skody.
    Druga rzecz to wnętrze. Ciemno tam jak w grobowcu. Jakieś wstawki w jaśniejszym kolorze już by dużo dały. Rozumiem, że nie ma znaczenia jak prezentuje się środek w bida wersji z kołpakami, ale kurczę od topowej odmiany oczekuje się czegoś więcej. :damn: Człowiek czuje się stary i u kresu życia jak siedzi w takim samochodzie.
    Poza tym uważam jeśli chodzi o wygląd nadwozia wręcz odwrotnie, że dzięki swoim kanciastym kształtom, śmiesznym przednim reflektorom nadal prezentuje się aktualnie. W świecie gdzie prawie wszystko jest przesadnie obłe takie kanciaki wyróżniają się na ulicy. Zwłaszcza, że tych Yeti dużo nie ma ulicach. Dać dach w innym kolorze, resztę pomalować w jakiś jaskrawy kolor, po bokach jeszcze naklejki i mógłby służyć lepiej za reklamę jak te Trabanty, Syreny oraz Duże Fiaty. Do tego można byłoby nim jeździć.
    Chyba jedyna Skoda, którą mógłby mieć, ale niech nie przesadzają z cenami.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Druga rzecz to wnętrze. Ciemno tam jak w grobowcu. Jakieś wstawki w jaśniejszym kolorze już by dużo dały.
    Dokładnie - nie rozumiem, dlaczego L&K występuje tylko w ciemnej tonacji wnętrza. Wystarczy wybrać wersję Elegance i już można mieć dwie konfiguracje kremowego wnętrza (dół deski, boczki i fotele).

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Moglibyście zrobić sobie redakcyjne szkolenie z różnic między haldexem 3 i 4 albo przestać próbować tłumaczyć na czym polega działanie AWD w tym wydaniu bo tylko wprowadzacie w błąd.

Auto
    Renault Megane Scenic I 1.6 8V LPG

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    W tej wersji cena jest absurdalnie wysoka. Prawie 120 tyś. zł za niewielkiego SUVa produkcji Skody.
    Popieram - chociaż obracam się w innych widełkach cenowych to nie wyobrażam sobie, żebym przy jakichkolwiek pieniądzach kupił Yeti za taką grubą kasę... Za 20 tys. mniej można mieć kilkanaście ciekawszych modeli.
    www.i-moto.pl - moje spojrzenie na motoryzację

"Pojawił się wujek (albo dziadek) z Niemiec i widząc utrapienie młodego mężczyzny podarował mu swojego Golfa (nie bity, jeżdżony tylko w parzyste dni słoneczne). Młodzieniec nie potrafił powstrzymać łez, w końcu wygrał życie. Dziś dumnie spogląda na świat i pewnym krokiem codzienne zmierza do parkingu."

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów