Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 Laurin & Klement

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Tak, wiem Dlatego też byłem przekonany, że zobaczę innego autora ;-) Wrażenia z jazdy byłyby na pewno dużo bardzo rozbudowane (1kkm < kilka(naście/dziesiąt) kkm :-) )

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ta Skoda w środku to Tarpan, i nie mówię tutaj o japońskiej surowości, tam jest po prostu tragedia. Szkoda bardzo fajnego auta.

Domyślnie

Co znaczy "Skoda to Tarpan"? W jakim sensie?

Auto
    -

Domyślnie

Faktycznie w tym Yeti mogłoby być jaśniej, zwłaszcza że to wersja L&K. Chociaż te listwy mogli dać srebrne.

Jednak pod względem jakości wykończenia jest dobrze, aczkolwiek wg mnie zauważalnie gorzej niż w Octavii II.

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

no DJ brabus znajdz róznice:

http://www.autogaleria.pl/fotografie...63089&test=790 skodas

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...%C4%99trze.jpg tarpanus

wyszło ze jezdzisz Skodą Tarpan
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Domyślnie

Jak mogłem wcześniej nie zauważyć podobieństw - dzięki!

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez se7en Zobacz posta
    no DJ brabus znajdz róznice:

http://www.autogaleria.pl/fotografie...63089&test=790 skodas

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...%C4%99trze.jpg tarpanus

wyszło ze jezdzisz Skodą Tarpan
    Dwadzieścia lat temu miałem służbowe Yeti! Wow

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Wady to faktycznie niedorobiony 1.2 TSI (który szybko "umarł"...)
    TSI rozlatują w takich ilościach i w takiej częstotliwości, że Łada z czasów radzieckich jest przy tej niemieckiej technologii cudem niezawodności. W gazetach głównie mówi się o 1.2 i 1.4 ale z 1.8 TSI nie jest lepiej a jednostki te rozpadają się chyba w najbardziej spektakularny sposób. Sądzę, że gdyby 1.8 był kupowany w takich ilościach jak 1.2 i 1.4 to byłby uznany za najbardziej awaryjny w stosunku do wyprodukowanych sztuk.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Tak ale moze sie to okazac zamknietym i niebylym rozdzialem i dotyczyc jedynie serii aut na lancuchu produkowanej do 2012.

Zreszta inwestujac do ok max 3 kafli w wymiane na poprawiony lancuch i napinacz powinno sie juz miec wzgledny spokoj na jakis czas. Najgorsze to przypadkowo kupic obecnie uzywany tsi na lancuszku..ale taki, w ktorym wczesniejszy lancuch juz strzelil tuz po gwarancji i silnik zostal naprawiony tanim kosztem "aby jezdzil" i sie sprzedal.

Jest spora szansa, ze modele rodziny ea211 od 2013 beda znacznie lepsze, wkrotce sie dowiemy W koncu jezeli nie maja lancucha to co jeszcze moze sie psuc, turbina ewentualnie sprzegla a z tym tragedii zadnej zdaje sie nie bylo.

Za kilka lat ogloszenia sprzedazy aut z tsi wyprodukowanym po 2012 beda mialy w naglowkach 'z tsi na PASKU' aby odciac lancuch niechlubnej przeszlosci i znalezc chetnego na auto.

Domyślnie

1.2 TSI był projektowany jako prosty (8 zaworów) i bezawaryjny (łańcuch) - wyszło jednak zupełnie inaczej, do problemu napinacza łańcucha dołożyła się turbosprężarkę. U mnie, odpukać, nie dzieje się w Yeti nic.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów