Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Średnia półka do 25 tyś.. co wybrać?

Auto
    Brak

Domyślnie Średnia półka do 25 tyś.. co wybrać?

Witam,

Od jakiegoś czasu jestem w trakcie poszukiwań autka w granicach 20-25 tyś zł. Przygodę z motoryzacją zaczynałem od swifta 1.3, później miałem astrę 1.4, A3 1.6 - wszystko w benzynie której mam już troszkę dość. W szczególności Audi piło trochę za dużo względem osiągów. Po trzech benzynowych autach mam ochotę na diesla (komfort podróżowania w trasie, moment obrotowy, nie trzeba kręcić silnika żeby jechał, co za tym idzie pali mniej, do tego jest ciszej przy przyspieszaniu bo silnik nie "wyje", wirus kosztuje "parę zł" i autko nabiera tchu. Przebiegi roczne w granicach 15 tyś. Pewnie zaraz zostanę zlinczowany, że z tym przebiegiem raczej benzyne, albo benzyne z gazem ale po porównianiu spalania/dynamiki/kosztów eksploatacji nawet podobnych mocowo silników wybieram diesla (100 konnym Golfem 1.9 PD jeździło mi się dużo lepiej niż 100 konną A3 1.6 w benzynie)

Wymagania na dzień dzisiejszy:
    - oszczędne ale dynamiczne, minimum te 100hp, max 2 litry pojemności.
    - koniecznie 4-5 drzwiowe
    - najchętniej sedan/liftback/hb
    - co do gabarytów to raczej klasa średnia (wszelkie miejskie taczki jak i mini suvy, mini vany itp odpadają)
    - części zamienne w wmiare rozsądnych pieniądzach
    - rocznikowo powyżej 2000 ale nie jest to wyznacznik (młodsze nie znaczy lepsze)
    - zwracam uwagę na wnętrze, ma być ładne;D, wynalazki typu licznik na środku, czy inne dziwadła odpadają

Moje typy na dzień dzisiejszy:
    - Audi A4 B6 1.9 130ps (wiem wiem, oklepane)
    - Volvo S40 2.0D 136ps

Aaa i jeszcze jedno, zależy mi na tym żeby autko było komfortowe, z dobrze wykonanymi materiałami wewnątrz (jakość plastików np. w Focusie z 2007 roku była gorsza niż w moim Audi z 99). Wszelkie trzeszczenia, stukania i materiały rodem z fabryki kubeczków jednorazowych odpadają z miejsca.

Proszę zatem o jakieś opinie na temat wybranych przeze mnie modeli, ewentualnie jakieś inne sugestie mile widziane
    Pozdrawiam

Auto
    2005 BMW 330d Touring E46 2006 Toyota Corolla E12 1,4 D4-D Luna

Domyślnie

Co powiesz na Avensisa 2,0 D4-D lub 2,2 D4-D? Trwały, japoński no i nudny.

Auto
    D-4D

Domyślnie

2.0 D-4D? Trzymaj się z daleka! To najgorszy silnik Toyoty od kilkudziesięciu lat. A4 1.9 TDI będzie strasznie zajeżdżone (a takie to skarbonka). Może Accord VII? Jak ciut dołożysz to załapiesz się na A3 Sportback (8P) z silnikiem 1.9 TDI.

Auto
    Brak

Domyślnie

Avensis to taki wieloryb na kołach środek pamięta lata 90.. Accord VII to jednak cenowo troszkę droższe auto, mój budżet osiągnął limit maksymalny A3 Sportback mnie przekonuje tylko z ładny trzeba dać koło 30 tysi...

Auto
    D-4D

Domyślnie

Accord droższy? Od czego? Za 25 tys. śmiało kupisz rocznik 2004 czyli tak jak A4, ale Audi będzie starym modelem (nowy z tego samego rocznika nie schodzi poniżej 30 tys.). Jest też dużo mniejsza szansa, że trafisz na "ideał z Niemiec" (czytaj: zajeżdżonego rozbitka).

Auto
    2005 BMW 330d Touring E46 2006 Toyota Corolla E12 1,4 D4-D Luna

Domyślnie

Na ładnego accorda w dieselu trzeba dać około 30 k.
    A może BMW 330d e46 ( mało awaryjne, szybkie, oszczędne )niestety trochę ciasniejsze i starsze

Auto
    D-4D

Domyślnie

Za ładne A4 trzeba sprzedać duszę diabłu bo niebite i niezajeżdżone do igła w stogu siana (stara trójka też). 330d jeszcze mocniej przekracza warunek "max 2l pojemności", dobrze jedzie ale sporo pali, mało awaryjne jest nie tyle całe auto co silnik, a tu też nie tyle "mało", co po prostu mniej niż wersja 320d. W aucie w tym wieku i przy takim przebiegu inwestycje są pewne, a w 330d bez problemu można wydać wartość połowy samochodu.

Może Mazda 6? Jako, że jesteśmy już dwie generacje do przodu to ceny spadły. Do 25 tys. śmiało można kupić rocznik 2006-2007 (ostatnie dwa lata produkcji).

Auto
    Brak

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Accord droższy? Od czego? Za 25 tys. śmiało kupisz rocznik 2004 czyli tak jak A4, ale Audi będzie starym modelem (nowy z tego samego rocznika nie schodzi poniżej 30 tys.). Jest też dużo mniejsza szansa, że trafisz na "ideał z Niemiec" (czytaj: zajeżdżonego rozbitka).
    No za 25 tysi to kupie Accorda ale jakiegoś ulepa.. Poza tym ilość tych aut jest znikoma, i wcale nie tak łatwo znaleźć ładny egz. (np. w podkarpackim jest tylko 7 sztuk tego auta)

Auto
    D-4D

Domyślnie

Nie ulepa, tyle normalnie kosztują egzemplarze sprzed liftingu (początek produkcji 2002, lifting 2005) czyli rocznikowo podobne do A4. Łudzisz się, że łatwo znajdziesz niebite A4? Do tego 1.9 TDI z przebiegiem poniżej 300-400 tys. km? Z aut tu wymienionych jak nie chcesz Accorda to łatwiej znajdziesz niezajezdżone S40 lub szóstkę.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Jeżeli chcesz zakupić Hondę na Podkarpaciuę, szukaj używek od pierwszego właściciela sprzedawanych przy salonie. Szansa trafienia na minę jest dużo mniejsza niż szukanie po ciemku na allegro itd. Za 25 tys nie ma szans kupić Accorda VII, prędzej już Avensisa(koniecznie benzyna, diesla omijaj baaardzo szerokim łukiem).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów