Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Pierwsza jazda: Fiat 500L Trekking

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Nie przekonuje mnie to, Qashqaia i Yeti porównuje się z ix35 i Sportage, a gdzie Mokce do tych modeli? Tym bardziej, że 4x4 ma jedynie w najmocniejszych wersjach silnikowych. Z resztą magazyny zrobiły trochę testów i zawsze było vs Juke, 2008, ASX, Ecosport, Mini Countryman nawet, ale nigdy do Qashqaia czy Yeti, a nawet Dustera.

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Jak spadnie sporo śniegu na wsi to niezbędny bywa napęd na 4 koła. Te systemy ESP to tylko półśrodki. Ważne o ile nie najważniejsze w takich warunkach są prześwity i tutaj: Treking 145 mm przegrywa zarówno z 2008 - 160 mm, jak i Capturem - 200mm.
    Nie wiem gdzie znalazłeś prześwit Captura ale w testach które czytałem podawali 17 cm i w to jestem jeszcze w stanie uwierzyć. Nie wierzę natomiast żeby 2 cm prześwitu były ważniejsze od samego systemu który symuluje pracę napędu na 4 koła.
    Mówię tu oczywiście o jeździe po normalnych drogach gdzie spadło więcej śniegu niż zwykle lub o dziurawej i nie utwardzonej nawierzchni gdzie zwykłym samochodem trzeba by było jechać bardzo wolno i ostrożnie. W takim samochodzie nie biorę pod uwagę możliwości jazdy w terenie bo nie po to zostały one stworzone a głównie tam przydaje się wysoki prześwit.
    Do pokonywania miejskich krawężników Captur wystarczy ale bardziej uniwersalne wydają się 500tka i 2008. Tyle ze system wspierający jazdę po gorszych nawierzchniach w Peugeot jest dostępny tylko w mocniejszych wersjach silnikowych, w najwyższych wersjach wyposażeniowych i jeszcze za dopłatą. Oznacza to że niewielu sobie na niego pozwoli bo cena mocno przekroczy 70 tys. W 500L trekking jest już w podstawie i z każdym silnikiem.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

http://www.auto.cz/nissan-qashqai-vs...el-mokka-75459

Są tez porównania Captura z Mokką, ale czy to jest fair? Najmocniejszy silnik w Renault jest słabszy od najsłabszego w Oplu. Napęd na 4 koła w Yeti też jest dostępny tylko z mocniejszymi jednostkami. W Quashqayu też. W ASX tylko z dieslem.

----- Poprzedni post napisany o 16:57 -----

Cytat Zamieszczone przez Żuczek Zobacz posta
    systemu który symuluje pracę napędu na 4 koła.
    Nie wiem skąd ty wytrzasnąłeś, że ten system ma symulować napęd na 4 koła Przecież napędzane sa tylko dwa. ESP może co najwyżej je przyhamować i tyle.
    Przeswit Captura: "Renault Captur prezentuje najnowszą linię marki, z masywnym, agresywnym przodem i umieszczonym na nim, wielkim logo firmy. Podobnie, jak koncept, Captur może mieć duże 17-calowe koła (standardowo 16"), i spory prześwit: 200 mm. Napęd? Tylko na przednią oś. " http://moto.wp.pl/kat,125,title,Rena...?ticaid=110f18

Awatar Żuczek
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MAir

Domyślnie

"Jego kompaktowe wymiary (4,12 m X 1,77 m, 1,57 m), zwiększony prześwit (170 mm), duże koła (657 mm) i osłony dolnej części nadwozia pozwolą Ci na odkrywanie ukrytych dotąd uroków codzienności."

To cytat ze strony Renault http://www.renault.pl/samochody-nowe...lna/index2.jsp
    Także chyba wiedzą co piszą o swoich samochodach.
    Co do systemu elektronicznego to chodziło mi oczywiście o symulację blokady mechanizmu różnicowego, który często występuje w samochodach z napędem na 4 koła ale tutaj oczywiście działa tylko na przednia oś. Przy wyjeździe z grząskiej kałuży czy mokrego śniegu może być to jednak bardziej przydatne niż wyższy prześwit. Mam mały posmak tego w Alfie - w systemie "Allweather" w DNA kiedy spadnie śnieg i inne samochody mają problemy z ruszeniem po błocie pośniegowym to moja Giulietta idzie jak burza ustępując jedynie pola rasowym czterokołowcom. To wszystko tylko dzięki elektronice.

Awatar Robert Pietryka
    where the sound of exploding petrol comes from
    Auto
    Italian (one's a small hoon, the other's wonderfully weird)

Domyślnie

500L. Hmm. Powinno być raczej "500L(itrówSmalcu)". Pięćsetka upokraczniona i przepuszczona przez maszynkę do mięsa, zwykły Frankenstein. W zasadzie bardziej to przypomina Mini Countrymana niż Fiata 500. Mogli to inaczej nazwać, nie byłoby problemu.
    Ostatnio edytowane przez Robert Pietryka ; 17-08-2013 o 01:20

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Zgadzam się, auto niewiele ma wspólnego z 500.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    A może po prostu wielu ludziom jest obojętna twardość/miękkość deski rozdzielczej, a liczy się dla nich jedynie odpowiednie spasowanie? Na tym forum wiele osób rozwodzi się na poziomami miekkości jakby mieli macać to non stop i się tym ekscytować
    Problem z twardymi tworzywami jest taki, że po kilku latach/kilkudziesięciu tys. km plastiki będą obcierać się o siebie i niemiłosiernie trzeszczeć. Im bardziej miękkie tworzywa, tym większa szansa na to, że przez długi okres czasu nie będzie żadnych świerszczy w desce rozdzielczej.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów