Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Miejskie auto z automatem do 16tys.

Domyślnie Miejskie auto z automatem do 16tys.

Witam,

Szukam drugie auto do jeżdżenia tylko po mieście.
    Celuje w:

1. Honda Jazz 1.4 z skrzynią CVT awaryjna?? rocznik około 2002-2005
    2. Toyota Yaris mk1 1.3 z normalnym automatem 4 biegowym - nie żaden MMT. Rocznik około 2002-2004
    ..
    i może VW Polo 1.2/1.4

Honda Jazz trochę bardziej nowocześnie wygląda aniżeli Yaris mk1, ale z kolei martwi mnie skrzynia CVT.
    Innych samochodów np. Fiat/Opel maja skrzynie półautomatyczne. Zakup będzie prawdopodobnie w Niemczech - spróbuję sam sprowadzić go do Polski

Auto
    Opel Astra H

Domyślnie

Z samochodów które wymieniłeś, dwa z nich były w moim posiadaniu, niestety wyłącznie w wersji manualnej. Niemniej coś może pomoge.
    Honda Jazz - zdecydowanie polecam ten samochód, właściwie bezawaryjny. Ja miałem egzemplarz z końca 2004 roku (produkcja w Japoni). Na rynku wtórnym to auto można już kupić od 14 tys. zwróć uwagę na perforacje nadwozia. Mechanicznie bez zarzutów.

Volkswagen Polo - radzę omijać wersje 1,2. Serio - to ma 3 cylindry i kultura pracy tego silnika jest mierna. Szczerze doradzam wersje z silnikiem 4-cylindrowym i mocy od 75 km. Spala równie mało a w niektórych okolicznościach nawet mniej niż 1,2.

Co do automatu - to po prostu trochę więcej elektroniki, która ma prawo się zepsuć. O skrzyni CVT Jazza również słyszałem różne opinie - poza tym naprawa moze byc naprawdę droga.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów