Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Chevrolet Malibu 2.0D LTZ

Domyślnie Chevrolet Malibu 2.0D LTZ

Chevrolet Malibu 2.0D LTZ - Blisko, bliżej, najbliżej Europy

"Chevrolet, jeszcze niedawno wyraźnie rozdzielany na amerykańskiego oraz 'tego drugiego, gorszego', cały czas zaciera ślady, budując sobie pozytywną opinię. Stara się udowodnić, że Aveo czy Spark nieprzypadkowo występują w jednej reklamie wraz ze współczesnym Camaro" - Dominik Kopyciński

Awatar Ketos

Domyślnie

Zawsze Malibu mi się podobało ale było gdzieś w cieniu.
    Od kiedy pokazano zdjęcia modelu po liftingu to auto bardzo zaczęło mi się podobać, uważam, że ten lifting wniósł dużo dobrego.
    Przede wszystkim auto wygląda rewelacyjnie, lepiej niż przed liftingiem, dobrze, że skupili się nie tylko na wyglądzie ale również zawieszeniu, mechanice itp.
    Dziwi mnie brak nawiewów dla pasażerów tylnej kanapy, w takim aucie to powinien być standard.
    Generalnie test czyta się dość dobrze, prosty, rzeczowy i konkretny.

Auto
    cee'd

Domyślnie

Problem w tym, że jak chcą powalczyć w Europie to muszą dostosować ofertę do naszego rynku. W takim aucie pewne rzeczy powinny być w standardzie, a bardziej zaawansowane w standardzie lub jako opcja. Trudno powalczyć o klienta jak taki stary wyjadacz (Passata) ma bogatsze standardowe wyposażenie. Trzeba siąść i zweryfikować ofertę.

Auto
    Lexus

Domyślnie

Tez mi sie Malibu podoba.W ofercie aut na rynku jest oryginalny.Niemniej...
    Mazda 6 tu w tescie Autogalerii ze 165konnym benzyniakiem i to w automacie i kombi spalila(choc wiem ze test testowi nie rowny) Wam mniej...I wcale nie chodzi o to ze Chevrolet jest paliwozerny.Tylko o to jak zoltki potrafili zrobic oszczednego benzyniaka.Do tego wyraznie szybszego.
    To wole benzyne.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Patrząc z boku przypomina mi Toyotę Camry z 2001-2006. Camry się w Europie nie sprzedała, to też ma małe szanse. Tak samo jak twór o nazwie Epica, którego już nikt nie pamięta.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Epica zostanie zapamiętana jako jeden z ostatnich bastionów benzynowych R6.

Pytanie jest jedno-czy to benzyna jest śmiesznie tania, czy diesel potwornie drogi, bo dopłata do klekota to bodaj 7 kawałków ale przeskakuje się z 18.6 na 3.1% akcyzy więc w rzeczywistości chevrolet dostaje ze 20 000 więcej za malibu na ropę.

Auto
    Volvo

Domyślnie

SEN, weź pod uwagę, że Mazda jest prawie 400kg lżejsza! Z jednej strony to fajnie, ale przy zderzeniu lepiej być w Malibu.

Auto
    Lexus

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pabby Zobacz posta
    SEN, weź pod uwagę, że Mazda jest prawie 400kg lżejsza! Z jednej strony to fajnie, ale przy zderzeniu lepiej być w Malibu.
    Czy aby na pewno?
    Czy gdybys biegl(np.10km/h)i przywalil przypadkiem przez nieuwage w drzewo to wolalbys wazyc 75kg czy 90kg? Przyklad moze i karkolomny ale ...masa tez jest zabojcza.Gdybym przywalil w drzewo to wolalbym siedziec w aucie o 400kg lzejszym.Tym bardziej ze pewnie Mazda standardy dzisiejsze odn.bezpieczenstwa zachowuje,
    Tu jest link do extremalnego zderzenia aut o masie zupelnie nieporownywalnej a Fiacik dal rade.A na zdrowy chlopski rozum Audi powinno go zlikwidowac.

www.youtube.com/watch?v=58zqJCtUjSI

Auto
    Volvo

Domyślnie

Tak tylko, że konstrukcje są dostosowane do masy samochodu, bo są robione pod testy z nieruchomą przeszkodą (myślę że i Mazda i Malibu będą miały jednakowo dobre wyniki NCAP - podobnie jak Q7 i 500 jak zderzają się z nieruchomą przeszkodą). Tutaj zgoda, że przy uderzeniu w drzewo pewnie różnica jest niewielka. Na tym linku, który podałeś jest komentarz, że obrażenia odniesione w 500 zagrażają życiu, więc nie jestem pewien co to znaczy, że "Fiacik dał radę".

Auto
    Lexus

Domyślnie

Prawda.Ale tez przyklad podalem extremalny.
    Inna sprawa ze takich crash testow auto vs auto powinno byc wiecej.A nie tylko w przeszkody stale.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów