Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pierwsza jazda: Jeep Grand Cherokee

Domyślnie Pierwsza jazda: Jeep Grand Cherokee

Zapraszam do komentowania relacji z pierwszej jazdy Jeepem Grand Cherokee.

Fotogaleria: 15 zdjęć

Awatar Ketos

Domyślnie

Zawsze bardzo mi się Grand Cherokee podobało, i z tym jest tak samo.
    Wygląda super, typowy amerykaniec, małe zastrzeżenie do reflektorów. Są jakby o rozmiar za małe, ale
    ponoć na żywo wyglądają lepiej.
    Wnętrze jest ok, na szczęście bardziej włoskie niż amerykańskie, no i w końcu 8 biegowy automat.
    Według mnie jedna z najlepszych propozycji w swojej klasie jak za te pieniądze, chociaż tanio nie jest.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

To jest auto, którego nie powstydziłby się przedstawiciel dowolnej grupy społecznej, dowolnej grupy zawodowej i tak naprawdę jest to kwintesencja SUVa. Może być bulwarówką, ale nie zapominamy, ze w terenie też da sobie radę. To taki tańszy odpowiednik Range Rovera. O dziwo nowa estetyka i rzeczywistość ekonomiczna wcale nie zepsuła legendy. Trochę inaczej jest z mniejszym bratem :/ Mimo początkowych obiekcji na temat FL to chyba się przyzwyczajam do nowych lamp.

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    To taki tańszy odpowiednik Range Rovera.
    Duster też? Bez przesady. Cennik JGC na swoim rodzimym rynku zaczyna się tam, gdzie hmm Nissana Murano czy Toyoty Highlander. Podstawowy Range kosztuje prawie 3x więcej. Ot fajny SUV, z niezłymi nadal właściwościami terenowymi i nieco szalonymi silnikami (w topowych wersjach). Ale daleko mu do (bardzo) premium Range'a.
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Nie pisałem nic o Dusterze kolego więc nie za bardzo rozumiem, o co Ci chodzi.
    Nie chodzi o bycie premium, tylko o uniwersalność podparta legendą.
    Jeep GC, Range Rover czy LandCruiser (o którym tez warto wspomnieć) to auta, które mają odpowiedni rodowód by uchodzić za legendę, jednocześnie ich nowe wersje nie przestają być autem terenowym, bądź uterenowionym, którym można pokazac się np. na polu golfowym. Oczywiście na pole golfowe można pojechać czymkolwiek, ale chodzi tu o aspekt snobistyczny, pewną etykietę np. biznesową i niepisane zasady
    Range poszedł w stronę luksusu, Land Cruiser chyba też, aczkolwiek nie umiałbym tego auta nazwać premium mimo iż spokojnie spełnia kryteria. Jeep jest tańszym odpowiednikiem tego typu legendy

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Nie do końca mnie przekonują te nowe światła, ale ujdą w tłoku. Ogólnie jest świetnie. Wreszcie z 8-stopniowym ZFem, jest to samochód kompletny. Czekam na test, zarówno 3.0 CRD, jak i szalonej, lecz jakże kuszącej wersji SRT8!

Czy to jest tańsza namiastka Range'a? W jakimś tam sensie - tak. Oba samochody są bulwaro-terenówkami z nowoczesną techniką, chociaż rozumiem, że ktoś może się na takie porównanie nieco burzyć. Ja sentymentem RR nie darzę, prowadziłem raz Range'a z 510-konną benzyną, raz wersję z dieslem i parokrotnie siedziałem w różnych konfiguracjach i jakoś nigdy nie czułem się naprawdę dobrze w żadnej z nich (mowa o poprzedniej generacji), choć ta pierwsza ładnie wgniatała w fotel. Ale doceniam. Zresztą, co kto lubi...

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Nie pisałem nic o Dusterze kolego więc nie za bardzo rozumiem, o co Ci chodzi.
    Nie chodzi o bycie premium, tylko o uniwersalność podparta legendą.
    Może ja mam jakieś spaczone podejście do tematu, ale dla mnie JGC na tyle daleko odszedł od legendy, że został już spory czas temu po prostu fajnym wyborem dla "soccer moms" lub jedną z możliwości, gdy prosisz o "standard SUV" w wypożyczalni samochodów i jedziesz sobie z lotniska na narty z dzieciakami. (oczywiście nie dotyczy to wersji SRT) Wrangler jest legendą. Defender jest legendą. JGC? Średnio, moim zdaniem.

No ale EOT z mojej strony. Pewnie zazdrość przeze mnie przemawia, bo tak w głębi serca też chcę takiego
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Auto
    -

Domyślnie

Widziałem na żywo ostatnio. Te przednie lampy faktycznie jakieś małe. Tak czy siak wzroku nie mogłem spuścić. Wg mnie to chyba najładniejszy SUV na rynku (poza Infiniti FX , no i to 5.7 V8 ...

Auto
    Duże

Domyślnie

Po tych wszystkich zachwytach należałoby napisać jaki ten "grand" ma bagażnik.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Widziałem nowego summita na żywo. Na zdjęciach fl mi nie podchodził, ale na żywo jest świetnie, robi wrażenie, a przede wszystkim gniecie wyglądem Tuarega.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów