Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Kombi klasa średnia, jakie polecacie?

Auto
    Peugeot 406 2003r

Domyślnie Kombi klasa średnia, jakie polecacie?

Witam.
    Jestem jak widać nowy na forum, więc witam wszystkich
    Planuję kupić używany samochód ma być to kombi, benzyna z zamiarem gazowania go (LPG) mam parę samchodów na oku, ale nie moge się zdecydować może są tacy którzy mają jakieś pojęcie i potrafią wskazać plusy bądź minusy poszcególnych samochodów, tak więc na oku mam:

- MAzda 6
    - Volvo 70
    - Toyota Avensis
    - Ford Mondeo
    - Opel Vectra
    - Mercedes C

Samochód do 30.000 tysięcy, choć w zasadzie lepiej jakby było odrobinę tanie.

Moje boje z samym sobą dotyczą przestrzeni dla kierowcy jak i pasażerów, wygody, przestrzeni po złożeniu tylnych kanap i wygody załadunku, awaryjności, spalania (nie pytam o katalogowe...), słabych punktów, kosztów utrzymania czyli servisowania i zakupu części, mankamentów = słabych punktów np. Mazda 6 rdzewienie przy zakolach itd.

Teraz jeżdżę Peugeotem 406 Sedan.

Myślałem też o Subaru Legacy ale w sumie przeszło mi ze względu na opinie dotyczące drogich częśći, drogiego i skomplikowanego servisu.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

jezeli 6tka to masz na forum.mazdaspeed.pl mnostwo informacji, jest tam tez co najmniej jeden goraco przez wszystkich polecany gazownik. moj (malo oryginalny) wniosek po lekturze to: 1.8 , 2.0 spokojnie mozna zagazowac.

problemem bedzie natomiast kupienie takiej niebitej 6tki, wszystkie w podanej cenie beda jeszcze z zachodu, jezeli ktos specjalnie dla Ciebie jej osobiscie nie sprowadzi, to proponuje odpuscic, komisowa pewnie bedzie bita i pokrecona, stereotyp niestety sie pewnie potwierdzi

teraz widze, ze mazda 6 jest wymieniona wyzej wsrod problematycznych silnikow, mondek tez. Jezeli tak..to moze po prostu zadnego auta nie da sie do konca bezproblemowo zagazowac ? ech.

Auto
    Peugeot 406 2003r

Domyślnie

@micrus
    Dzięki za linkę. Czyli teoretycznie odpada spora część modeli które wymieniłem.

@Kedirak
    No właśnie też najbardziej zastanawiałem się nad Mazdą i nad silnikiem 2.0 lub 2.3, ewentualnie avensis lub V70 z tym, że to ostatnie to drogie jest, ale za to dobrze znosi gaz.
    Niechciałem pytać na forach poszczególnych marek, bo wiadomo, że każda pliszka swój ogonek chwali

Tak czy inaczej jakieś sugestie, opinie odpowiedzi na pytania zawarte w poście numer jeden?

Ewentualnie może jakie propozycje inne?

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Jechalem krotko jako pasazer Vectra C, wyglad i wykonczenie wnetrza taka sobie (kwestia gustu, jak dla mnie w miare ok)- za to auto uznawane jest za bardzo trwale i czesci sa ponoc tanie. Mozna wzglednie latwo znalezc zadabny egzemplarz z polski, nie warto jednak przeplacac na pewno bo to autko powinno byc nieco tansze skoro jest ich tak wiele. Szukajac wad: przedni fotel pasazera dla mnie wyjatkowo niewygodny, mialem wrazenie, ze gorna czesc plecow wisiala mi w powietrzu sporo sie meczac, z tylu nad glowa moze tez komus ewentualnie zabraknac miejsca. ale maszyna solidna.

Auto
    Peugeot 406 2003r

Domyślnie

Muszę popytać kogoś kto tym jeździ, bo jak solidny i gaz by ogarnęła to czemu nie, nawet mimo to, że w środku wygląda tragicznie.
    Japońce w zasadzie odpadły, choć podobno z lubykatorami, czy jak im tam, jeżdżą i nie kwękają Volvo chyba znosi gaz całkiem owszem i peugeoty 407, ale w sumie mam doś pugów...

257 odsłon i aż 3 odpowiedzi? Ludzieeee...
    Ostatnio edytowane przez Barmanix ; 16-07-2013 o 16:11

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Barmanix Zobacz posta
    257 odsłon i aż 3 odpowiedzi? Ludzieeee...
    Chyba lepiej 3 na temat niz 50 nie na temat
    Moge Ci napisac, ze mi sie podoba Mazda 6, a Vectra jest ble, ale to chyba za duzo nie wnosi do dyskusji

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Ja bym brał Avensisa ale raczej w dizlu bo nie wiem czy VVT-i można gazowac.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

Ave + D to chyba jednak najgorsza kombinacja obawiam sie

Auto
    Peugeot 406 2003r

Domyślnie

Wlasnie juz doczytalem na forum avensisa, ze gazowanie tej fury to, delikatnie mowiac, marny mysl.
    A co do dizelka to boje sie tak mocno uzywanego, igdy nie mialem co prawda, ale czasem sie slyszy jak ktos kupil mocno przechodzonego i na dzien dobry 4k za silnik musial wylozyc, wiec raczej benzyna i zalozenie gazu, bo zagazowanej fury kupowac nie chce.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów