Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 158

Wątek: Długi Dystans: Skoda Superb Combi 2.0 TDI 140KM 4x4 DSG Platinum

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

micrus a wejdź w konfigurator i doposaż 3.6 platinium do poziomu z testu.
    wychodzi mniejsza roznica.
    albo jest błąd w tescie albo w konfiguratorze

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez damian17 Zobacz posta
    Cena 180 tys. zł za dwulitrową jednostkę diesla i mocy 140 koni to śmiech na sali
    Zacznijmy w ogóle od tego, że to model sprzed liftingu i bardzo mocno doposażony - na pokładzie jest m.in. navi Columbus (6000 zł), dach panoramiczny (4500 zł), ogrzewanie postojowe (4000 zł) czy też Pakiet serwisowy ŠKODA Life Plus do 120 000 km (3200 zł). Nie wspominając o tym, że 20k to 4x4 + DSG.

W kwestii Superba po liftingu, to możemy wybrać wspomniane 2.0 TDI 170 Platinum (129 800 zł), do tego 6-biegowe DSG (10 600 zł) i napęd 4x4 (9000 zł). Tak skonfigurowane auto wyjdzie 149 400 zł, podczas gdy Skoda testowy egzemplarz w konfiguracji 140 + DSG + 4x4 wycenia na 153 400 zł. Bezsens. Dlatego nie bierzcie dosłownie cen - mam nadzieję, że Bochenek wspomni o tym w którymś odcinku.

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Niech ma cuda-wianki, cena kosmiczna. Kiedyś moja Superb 2.5 V6 z Tiptroniciem w 2002 roku w wersji Elegance z praktycznie wszystkimi bajerami kosztowała 160 tys. zł, a za samego diesla V6 dopłacało się 20 czy 30 tys. już nie pamiętam. Teraz 140 konny pomimo napędu na cztery łapki i z paroma więcej bajerami kosztuje 180. Poza tym wychodzę z założenia, że to tylko Skoda i trzeba być naprawdę odosobnioną jednostką, aby kupić za tyle pieniędzy czeską markę, która jest o klasę niżej niż VW. Jednak oczywiście to już inny całkowicie temat.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Wydaje mi się, że w przypadku najbogatszych wersji samochód klasy średniej zwykłych marek jak Skoda, Ford czy Opel nie jest wcale gorszym wyborem niż Mercedes C-Klasa czy BMW serii 3 w biedniejszych odmianach. Nie trzeba być jakimś odosobnionym przypadkiem, ale orientować co jest na rynku. Superb w full opcji i z mocnym silnikiem diesla to jakaś opcja dla tych co nie stać na pełnoprawne premium.

Cieszę się, że wróciliście do testów długodystansowych bo myślałem, że to zarzuciliście po tym jak ciągle Focusa widziałem na stronie.
    Szkoda jedynie, że to znowu Skoda. Jednak lepszy rydz niż nic.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

3 uwagi.

1. Test nietrafiony czasowo bo wchodzi już nowa wersja.
    2. Mimo że na tylnej kanapie jest rekordowo przestronnie to jest niewygodnie. Jako że bardzo często podróżuję taksówkami o niebo lepiej jeździ mi się w np. w Mondeo. Generalnie w kilku innych autach.
    3. 2.0 TDI ? Rozumiem oszczędność ale ... https://www.youtube.com/watch?v=aYCNSZUV5vI

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez damian17 Zobacz posta
    Poza tym wychodzę z założenia, że to tylko Skoda i trzeba być naprawdę odosobnioną jednostką, aby kupić za tyle pieniędzy czeską markę, która jest o klasę niżej niż VW.
    Jedni kupuja znaczek na masce a inni kupuja to co im pasuje.

----- Poprzedni post napisany o 23:00 -----

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Superb w full opcji i z mocnym silnikiem diesla to jakaś opcja dla tych co nie stać na pełnoprawne premium.
    Od razu nie stać. Sa na przykład tacy którzy nie lubia się rzucać w oczy albo słono płacić za znaczek na masce.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ta nowa wersja różni się lampami i kierownicą. To praktycznie identyczne auta.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Cieszę się, że wróciliście do testów długodystansowych bo myślałem, że to zarzuciliście po tym jak ciągle Focusa widziałem na stronie.
    Szkoda jedynie, że to znowu Skoda
    Nie przejmuj się, niedługo będzie i Ford (cóż ja poradzę, że nikt więcej nie chce nam dawać aut na długi dystans...).

Cytat Zamieszczone przez Kubus Zobacz posta
    1. Test nietrafiony czasowo bo wchodzi już nowa wersja.
    A moim zdaniem bardzo dobrze trafiony, bo model sprzed FL wciąż jest dostępny i cieszy się dużym powodzeniem, a rabaty na to auto sięgają nawet 15 tys. zł. Przykład pierwszy z brzegu:
    http://otomoto.pl/skoda-superb-promo...C28512826.html

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Różni ludzie kupują Superby. I tacy, którzy planowali zakup Octavii ale po wizycie w salonie wysupłali kilka złotych więcej na słabo wyposażone S2, ludzie którzy chcą rozsądny dupowóz za rozsądne pieniądze i wolą dać 120-130 za wypasioną Skodę niż golasa Audi czy BMW i tacy, którzy mają dość kasy żeby kupić "premium" za 250-300 000 ale albo szkoda im pieniędzy bo za połowę mniej mają coś niewiele gorszego albo wizerunkowo by im to zaszkodziło (i oni pewnie z reguły kupują wersję 3.6 FSI). Znam notariusza, który kosi sporą kasę ale w stosunkowo niewielkiej miejscowości (około 60 000 mieszkańców) i sam mi powiedział, że jakby kupił Audi to ludzie nie przyszliby do niego albo z zawiści albo z przekonania, że skoro ma wypasioną furę to pewnie jego usługi są bardzo drogie.

Na większości znacznie większe wrażenie zrobi fura Rydzyka (o której ostatnio głośno), mająca minimum 5 lat (wersja produkowana do 2008 r.) i warta przy pomyślnych wiatrach jakieś 70 000 - 80 000 (a modele z 2004 roku są już do kupienia za okolice 35 000), niż nowe wypasione S2 za 150 000. Ma to swoje wady i zalety

Na pewno nie jest to auto dla ludzi, dla których samochochód jest elementem samooceny.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Odnośnie 3.6 FSi to z opinii użytkowników wynika, że palą zaskakująco mało. W mieście wyrabiają się w 14-15 a mój TSi w 12-13. W trasie różnica jeszcze mniejsza. Dodatkowo Vtech wgrywa program z passata i "odblokowuje" moc bo 3.6 FSI są identyczne w S2 i Vw. Szkoda, że na rynku wtórnym krajowych kombi z tym silnikiem prawie nie ma.
    Ostatnio edytowane przez micrus ; 17-07-2013 o 22:58 Powód: Po interwencji moda, żeby nie wyglądało że gadam sam ze sobą ;)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów