Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pierwsza jazda: Lexus IS 250 F SPORT

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Pierwsza jazda: Lexus IS 250 F SPORT

Zapraszam do relacji z pierwszych jazd Lexusem IS pt. Japoński konkurent w 'niemieckim' segmencie.

Fotogaleria: 16 zdjęć

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Troszkę mnie rozbawiło ostatnie zdanie.

Gdyby w Polsce była oferowana wersja 350 to stwierdziłbym, że to auto wchłania konkurencję. Ubóstwiam ten model, jest na prawdę rewelacyjny.

Poprzednik miał premierę w 2005 roku, a w porównaniu z konkurencją nie postarzał się ani trochę...

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Mimo, ze lubie japonskie auta, to do tego ISa nie moge sie przekonac. Moze na zywo prezentuje sie lepiej.
    - wizualnie ten przod jest zbyt agresywny i zbyt przekombinowany
    - kokpit tez wydaje sie jakis ascetyczny

Takze pod tym wzgledem poprzedni IS byl o niebo lepszy.

Wersja IS 250 wydaje sie bardzo fajnym kompromisem.

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

Świetny pomysł Lexusa aby pójść w taki awangardowy design. Jasno komunikuje, ze mamy do czynienia z autem, które wchodzi na trudny rynek bez żadnych kompleksów. Dla mnie wygląd Lexusa właśnie taka informacje wysyła.

Pewnie dla niektórych będzie to coś dziwnego, ponieważ ten segment zdominowany jest przez bardzo nudne stylistycznie auta, przystojne, eleganckie, ale nudne. A Lexus zabiera nudę a w zamian daje szaleństwo, coś świeżego, odważnego. Świetna sprawa i bardzo mądre posunięcie, gdyby stylizacja była stonowana to auto wtopiłoby się w konkurencje. A tak to mamy do czynienia z czymś wyjątkowym.

Pewnie jeżeli idzie o wrażenia z jazdy i jakość wykonania to są na najwyższym poziome, ponieważ jaki sens miałby taki design? Zresztą... marka zobowiązuje.

Czekam teraz na wrażenia z jazdy Q50. Jak na moje oko, dla mnie są to faworyci w tym segmencie.

Aha... no i aby było jeszcze lepiej... te rewelacyjne "zegary" z LFA.

http://www.youtube.com/watch?v=82fn4mcNGJY
    Ostatnio edytowane przez POLYGON1 ; 23-07-2013 o 14:34

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Wygląda rewelacyjnie, ale tak agresywny design aż prosi się o jakąś naprawdę mocną jednostkę napędową pod maską. 2.5 V6 absolutnie wystarcza do jazdy i brzmi w porządku, ale w poprzedniej generacji taki zestaw zrobił na mnie takie sobie wrażenie. Na pewno nie jest to silnik powalający dynamiką. Może jednak zmienią zdanie i wypuszczą IS-F... A tymczasem mogliby wzbogacić ofertę o wersję 350

Auto
    firmowe

Domyślnie

...i mimo, że nie lubię Toyoty to IS naprawdę ładnie się prezentuje... Tak jak Pink wspomniał jest agresywny - zgadzam się całkowicie. Miałem okazję jeździć poprzednią wersją i tam raziła mnie... no właśnie wszechobecna Toyota. Nawet dźwigienki Kierunkowskazów były jak z Aurisa i... po 60k km padła skrzynia (wymiana). Teraz mam nadzieję, prócz wyglądu zmieniła się także jakość bo wygląd zdecydowanie na "+". Fajny jest i tyle...

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Klasyczne V6 i dobry sprawdzony automat spięty z RWD, dodatkowo opakowany świetnie skrojonym wnętrzem i atrakcyjnym nadwoziem Bardzo podoba mi się nowy język stylistyczny Lexusa, zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Aktualnie to chyba najbliższy charakterem konkurent BMW 3er
    Drive tastefully!

Awatar Luca
    Auto
    3... Anthrazit Alcantara

Domyślnie

Przejrzałem sporo prasówek ze zdjęciami IS-a, na początku te reflektory... no nieszczęśliwie to wygląda myślę sobie... poza tym ten tył... trochę przerysowany myślę sobie... ale ale im dłużej się przyglądam \, oglądam filmiki zaczynam dostrzegać charakter tego auta - i tak po prawdzie to auto ma najwięcej charakteru ze wszystkich Lexusów razem wziętych do tej pory - a ta deska - ascetyczna jak czytam komentarze, jest dla mnie zdecydowanie najlepsza ze wszystkich Lexów - w tym aucie czuć ducha i pod tym względem rzeczywiście pewne podobieństwo czuć w stosunku do 3er - tylko potrzebne są mocniejsze silniki zdecydowanie - ten wygląd znamionuje moc...
    Chyba najlepszy Lexus do tej pory, z zastrzeżeniem że póki nie przejadę się myślę "chyba"...
    Koniecznie w kolorze niebieskim z F Sport http://img2.netcarshow.com/Lexus-IS_...llpaper_52.jpg oraz z ewentualnie takim interior ... http://img2.netcarshow.com/Lexus-IS_...llpaper_7b.jpg

----- Poprzedni post napisany o 19:18 -----

Oczywista oczywistość najlepszy poza LFA...

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Oglądałem ostatnio biały f-sport w salonie. W tej klasie dla mnie bez dwóch zdań najpiękniejszy samochód. Fotki marnie oddają ten wygląd.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Hmm, musze go obejrzec na zywo, bo na fotkach ten przod jest zbyt agresywny i przyduzy, w porownaniu z reszta nadwozia.

Czy wersja IS 350 bedzie oferowana w Europie?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów