Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wóz dla kierowcy(może kurier)

Domyślnie Wóz dla kierowcy(może kurier)

Witam na razie jestem młody tak mi się wydaje (16 lat) ale chcę zapytać jaki wóz najlepiej wziąć dwa lata miną a potem można spróbować jako kierowca może kurier po podoba mi się to i tu pytanie czy lepiej wziąć jakieś t4 z około 1999/2000 czy może mastera około 2003 a co z mniejszymi wozami typu kangoo ? Szukałem na forach ale co do wieku wozu to nie wiem bo jak wchodzę na strony firm kurierski to w ogłoszeniu nie ma wieku auta co to znaczy i wielkości wozu ?

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Podsumowując:
    1) masz 16 lat
    2) za dwa lata może bedziesz mógł prowadzić (o ile zdasz prawo jazdy)
    3) już dzisiaj chcesz kupić samochód (albo przeprowadzasz wywiad 2 lata do przodu)
    4) wydaje Ci się, że praca kuriera jest fajna więc chcesz kupić taki samochód, który będzie nadawał się do pracy w firmie kurierskiej...

Moja propozycja - spróbuj jeszcze zdobyć jakieś wykształcenie i robić w życiu coś rozsądnego. Jak Ci nie wyjdzie to zawsze zdążysz zostać kurierem.

Domyślnie

do szkoły idę ale chodzi o to że czytałem że w wakacje można dorabiać albo w sobote a na polibudę kasa się przyda to co by warto było ?

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Powiem Ci tak (popierając micrusa): jeśli chcesz kupić dostawczaka tylko po to, żeby "dorabiać albo w sobotę", to szkoda pieniędzy. Samochody użytkowe nie należą do najtańszych. Już lepiej sobie kupić zwykłą, oszczędną osobówkę i iść na dostawcę pizzy (jeśli koniecznie chcesz jeździć samochodem). A najlepiej znaleźć stacjonarną pracę, bo z doświadczenia wiem, że praktycznie wszędzie płacą śmieszne pieniądze, czy to na kurierce, czy na dostawcy żarcia.

Domyślnie

To może coś typu kangoo to dobry wybór ? Wiesz wiem, że dwóch tysiów nie zarobie chodzi o dorobienie.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Ale spójrz w ten sposób (przykład) - kupić samochód za 10 tysięcy, żeby zarobić tysiąc? Toż to się kupy nie trzyma.

Domyślnie

ale szefie wóz i tak kupie coś pewnie od naszych okupantów więc jak kupić to coś co mogę wykorzystać w przyszłości
    na da się to na kurierkę ?

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Jeśli się upierasz przy swoim (chociaż masz 16 lat - do momentu, kiedy zrobisz prawo jazdy, możesz jeszcze milion razy zmienić zdanie), zorientuj się jakich samochodów oczekują w danej firmie. Zadzwoń na numery z ogłoszeń o pracę, popytaj jaki dostawczak jest wymagany (ładowność / objętość przestrzeni bagażowej / rodzaj przewożonego towaru) i będziesz wiedział. Chociaż w tym momencie to naprawdę bezcelowe. Za dwa lata firma kurierska może chcieć zmodernizować flotę i Twoje Kangoo czy inny wózek który kupisz przestanie być wystarczający.
    Poczekaj te dwa lata, zrób prawko i wtedy szukaj pracy w kurierce i samochodu. A do tego czasu pracuj tam, gdzie Cię chcą (a że w tym wieku będą Cię chcieli tylko na ulotkach/truskawkach, to inna sprawa).

Domyślnie

dzięki wszystkim za odpowiedzi

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów