Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Fajne sutko / autko - co kupic?

Domyślnie

a czy 206 ka jest w ocynku tak jak te stare peugeoty byly? bo ojciec mial kiedys dawno temu 309 i to bylo auto... 1,4 75km a blacha to byla taka ze jak przypier... w schody to bez malowania dwa lata i nic sie nie dzialo.
    Co do tych mondkow to owszem widzialem tez mnostwo pognitych i przypuszczam ze ojca za rok tez tak bedzie wygladal bo pewnie ktos go na sztuke tylko podmalowal zeby nie bylo widac.
    W takim razie chyba bede sie rozgladal za 206 tylko teraz pytanie czy benzyna czy diesel? nie chodzi tu o cene paliwa oraz o spalanie tylko raczej o awaryjnosc silnika...

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

ode mnie chyba ostani post - to audi moze i warto zobaczyc z miernikiem lakieru, kims kto umie rozpoznac czy nie bylo w przeszlosci dwoma innymi autami, bo tego sie mozna spodziewac.

Teraz kolega z pracy sprzedal a4 z 1.9 tdi z 97r za rowne 10 tysia bodajze, auto bylo owszem troche zmeczone w srodku, z prawdopodobnie już wkrótce dwumasą do zrobienia i troche do wlozenia w zawieszenie i rozne pierdoly (tak do pare tys maks gdyby wszystko zrobić bo tam są wszędzie wielowahacze dosyć kosztowne w wymianie) ale ogólnie .. się trzymało, klimatyzacja byla sprawna, łożyska w takim aucie kosztują 80 zł a nie 300 zł do nowszych aut. A tutaj masz benzyne 1.8 która jednak lepiej pojedzie niż 1.6, widzialem, że kolega autentycznie lubił to auto i z lekkim żalem się go pozbywał. Z tymi wielowahaczami trzeba by jednak sprawdzić czy ich wymiana nie zrujnuje budżetu.

Niech ktoś o 206 napisze ..

Domyślnie

Dzieki Kedirak.
    Sorry ze ta aukcje usunalem ale dopiero pozniej zauwazylem ze to sprowadzone i do oplat jeszcze...
    Ogolnie najchetniej to bym po auto pojechal z jakims dobrym mechanikiem albo podjechal danym autem na stacje diagnostyczna zeby sprawdzic.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kedirak Zobacz posta
    to audi moze
    Tu bym się zgodził - takie A4 (B6) w kombi z 1.9 TDI (101 KM) to bardzo dobry wybór. Blachy pancerne, jeśli chodzi o zabezpieczenie korozyjne, a silnik bezawaryjny (jeszcze ze "starej gwardii" TDI). Fakt faktem, że ładny egzemplarz kosztuje już ok. 10-12 tysięcy, a eksploatacja też nie należy do najtańszych (jak Kedirak wspomniał - zawieszenie), ale samochód godny polecenia.

Za 5-6 tys. zł można też wyhaczyć fajnego Peugeota 306, przy odrobinie szczęścia w wersji S16. Ponad 160 KM, 8,5 sekundy do setki, blachy takie, że "jak przypier... w schody to bez malowania dwa lata". Tylko trzeba się dobrze przyjrzeć, bo ze względu na mocny silnik autko może być dość mocno skatowane. A jak S16 zbyt ryzykowna, to i "cywilna" wersja podejdzie. Ewentualnie tak jak koledzy wcześniej pisali - 206. Jeździ tego jak psów, więc nie będzie problemu z dostępem do części.

Awatar vako
    Auto
    z turbo, bo daje ludziom nadzieję;)

Domyślnie

Nie wiem czy jesteś na tyle niesztampowo myślącym obywatelem tego kraju, ale za 8k kupisz sobie chryslera/dodga neona II z pełnym wyposażeniem w bardzo dobrym stanie i najmłodszy ze stawki. Jeśli kupisz egzemplarz bezwypadkowy to nie ma problemu z rodzą. Czyli klima/eps/abs/jasna lub ciemna skóra/manual lub automat. Z manualem jest wersja europejska. Ja miałem wersję sportową czyli srt-4, ale byłem mocno zaangażowany w środowisko fascynatów amerykańskiej motoryzacji Podczas jednego ze zlotów miałem też okazję pojeździć zwykła wersją i powiem tyle, 1100kg i 133KM, 8,5s do setki, bardzo przyzwoite spalanie. Prosta konstrukcja, dobra dostępność części.
    Gazu tu też się nie boi, silnik z kooperacji z mitsubishi.

Miałem ten samochód ponad 3 lata i bardzo dobrze go wspominam. Skoro szukasz czegoś fajnego to podrzucam pomysł.
    Z twoich typów ALFA.

Tu masz coś na początek --> https://pl.wikipedia.org/wiki/Dodge_Neon

Domyślnie

No to Audi raczej odpada chyba ze na prawde bedzie blisko za dobra kase a na stacji diagnostycznej stwierdzaq ze zawieszenie jeszcze pozyje.
    Nie kupuje auta na nastepne 5 lat - mam nadzieje ze za rok jesli fundusze pozwola to doloze kolejne 5 - 10 tys i kupie cos mlodszego, ale to tylko plany...
    W takim razie dzieki za poswiecony czas - szukam 206 i 306 :-) ta wersje 160 km juz gdzies widzialem na otomoto a nawet znajomy kiedys mial to pamietam jak wlecial na osiedle to masakra...

Vako jesli chodzi a amerykance to powiem szczerze ze rzucilem okiem wczoraj na chryslery Sebring i bylem w szoku jak zobaczylem te ceny... nie myslalem ze to jest takie tanie i wydalo mi sie to zbyt podejrzane - pomyslalem ze pewnie czesci ciezko dostac i sa bardzo drogie dlatego zrezygnowalem. sasiad mial chryslera Voyagera i ciagle klnal na to auto az wkoncu sie go pozbyl.
    jesli chodzi o dodge'a to nie myslalem nawet o tym ale wezme pod uwage.
    Jesli chodzi o neona to do 8tys zl sa trzy sztuki na otomoto...

W takim razie jesli chodzi o alfe 156 to ktos jeszcze jest w stanie ja polecic lub odradzic?

Awatar vako
    Auto

Domyślnie

Voyagera z niskim budżetem też bym nie kupił Ale to powie Ci każdy, kto siedzi/siedział w temacie amerykanów.
    Sebringa tylko z motorem 2.0, bo 2.7 ma wadę fabryczną z interesujących Cię roczników. W tym budżecie też bym odradzał.
    Myślałem o Chryslerze Neonie mk2 i nie znalazłem żadnego powyżej 9 tysięcy Dodge są młodsze i z USA.
    Dlatego podałem Ci neona bo jego nie trapią nagminne usterki, jeśli byłbyś zainteresowany to sklepy w których się zaopatrywałem nadal istnieją. Czysta eksploatacja. W intercarsie też jest pełna dostępność. Poza tym neon dzieli zawieszenie z PT Cruiserem. Z ciekawości przejrzałem sobie ceny części w ALFIE i Włoszka jest droższa. Na szybko sprawdziłem, w neonie najdroższe jest sprzęgło - 700-800zł i amortyzatory tył - 300zł/szt., rozrząd z pompą wody to 440zł

Szukasz niesztampowego samochodu to podałem przykład. Nie namawiam, ale tych samochodów nie ma się co bać. Cena wynika ze strachu przed obcym
    Gdybyś był zainteresowany to chętnie pomogę, a decyzję i tak podejmiesz ty. Co do Alfy to musi być zadbana i bardzo polecam forum alfaholicy, tam Ci powiedzą czy z tym budżetem można cokolwiek sensownego kupić, dowiesz się też wszystkiego o kosztach.

Domyślnie

Wieeelkie dzieki Vako.
    Moj blad bo nie wiedzialem ze chrysler tez mial model neon i dlatego sprawdzalem dodge neon bo takowy tez istnieje...
    Skoro jestesmy juz przy chryslerach i wspomniales o PT to widzialem ze ten model tez mozna dostac w moim budzecie a skoro np. zawieszenie jest podobne jak w neonie to moze i inne czesci eksploatacyjne sa rownie tanie i warto byloby rozejrzec sie za tym modelem? nie ukrywam ze mojej zonie na pewno bardzo by sie spodobal taki Chrysler PT.

Jesli chodzi o alfy to nie pobaja mi sie ich materialy na fotelach - wygladaja na bardzo stare i czesto zniszczone... Na pewno zajrze na forum alfaholicy - dzieki za dobre porady...

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Dżony posiada PT Cruisera, może uderz do niego. TUTAJ możesz prześledzić jego temat.

Awatar vako
    Auto

Domyślnie

Ja należę do tej grupy osób u których PT wzbudza sympatię

Pamiętaj unikać motorów 1.6 ( z ciekawostek początkowo montowane również w MINI od BMW) bo są problematyczne.
    Motor 2.0 również był montowany w Neonie, ale to jest wersja dohc - ma dwa wałki rozrządu - większa moc (w neonach w większości montowane były wersje sohc - jeden wałek rozrządu, ale były też wersje dohc - szczególnie w dodgu). Nie mam wiedzy na temat różnic w awaryjności. PT już sporo waży, ponad 300kg więcej niż neon, więc optymalnym motorem byłby dobrze znany z całej grupy mopar 2.4, montowany w zasadzie we wszystkich modelach chryslera/dodge. Takie 2.4 ma też zresztą dżony. Jest jeszcze diesel z Mercedesa, bo chrysler na początku milenium był w kooperacji z Mercedesm. Nawet powinna być tabliczka pod maską z nazwą Chrysler - Daimler
    W tym budżecie musiałbyś bardzo uważać, bo awarie w każdym dieslu generują spore koszty. Motor ma oznaczenie OM 611 i OM 612 i montowany był w202/w203 czyli C-klasie, w210 - czyli okularniku, ale także w VITO. Tutaj lepiej pytać ludzi od gwiazdy

Automat jeśli zadbany jest bardzo prosty w konstrukcji, ale zabiera trochę osiągów i zwiększa spalanie. Montowany w wielu modelach Mopara.
    Sprawny nie może szarpać. Manual daje zdecydowanie większą frajdę, ale to zależy od własnych preferencji.

Mam taką radę od serca dla Ciebie, pamiętaj kieruj się stanem. Motory 2.4 robią spokojnie 350-400 tysięcy km. Wydaje mi się, że aby być zadowolonym delikatnie będziesz musiał nagiąć budżet. Nawet najfajniejszy samochód w kiepskim stanie obrzydzi Ci każdą markę i podzielisz los sąsiada, czego przecież nikt Ci nie życzy

Podejdź do tematu realnie, wytypuj typowe części z każdego samochodu i sprawdź sobie ceny oceniając przez pryzmat budżetu.
    Od siebie mogę dać namiary na sklepy z częściami bo pamiętam, że intercars potrafił niemiło zaskoczyć. Powodzenia

Jeszcze ciekawostka, która bardzo ułatwia sprawdzenie każdego samochodu Chrysler/Dodge, istnieje test błędów z kluczyka. Pozwala to bardzo prosto odkodować ewentualne błędy jakie pokazuje komputer, na descy wyświetlają się błędy w formacie Pxxxx, tym samym możesz już na starcie wyeliminować najgorsze egzemplarze bez zaciągania do mechanika.
    Ostatnio edytowane przez vako ; 24-07-2013 o 00:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów