Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Ekonomiczne auto

Domyślnie Ekonomiczne auto

Witam! Potrzebny mi jest samochód do codziennych dojazdów do pracy, bezawaryjny ekonomiczny, dobrze aby koszt przejechania 100km zamykał się w 20zł, stad w grę wchodzi mały benzyniak z gazem albo diesel. Miesięcznie będę robił minimum 2 tys km. Chciałbym żeby nie był zbyt leciwy, w miarę fajnie wyposażony. Mój budżet to 7-8tysięcy, z naciskiem na 7 proszę o propozycje

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

http://otomoto.pl/fiat-panda-C30004285.html

Taniej się nie da jeździć

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Mitsubishi Carisma DID. Silniczek 115 koni, nieco ponad 10 do setki, klime manualną ma każdy z tym silnikiem, cicha praca, zużycie 5,5 na setke lub mniejsze w zależności od ciężaru nogi ale nawet jak zapier. na trasie to mi wyszło 6,3 także jak za darmo a autko dosyc duże i wygodne. Polecam znaleźc w miare zadbany egzemplarz, silnik ma jedną wade- niestety pochodzi od Renault. A to nie jest dobry znak niestety. Mimo to sprawdź koło zamachowe i turbine oraz po zakupie koniecznie od razu wymień rozrząd (z porządnej firmy bo kumplowi od tak walnął w S40 z tym samym silnikiem) i powinno byc dobrze.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Omaley Zobacz posta
    zużycie 5,5 na setke
    To już wychodzą trzy dyszki, do wymagań autora bardziej pasuje vw lupo 1.4 tdi. Ale ja zgadzam się z jokerem, panda + gaz to świetna opcja, ale raczej silnik 1.2-pali tyle samo a zauważalnie lepiej ciągnie

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Mając 8 tysia na samochód pchać się w jakąś starą Carisme?? No proszę Cię Omaley... Toż to będzie totalnie rozjechany rzęch do kapitalnego remontu. Małe autko z butlą sprawdzi się tu najlepiej.

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami. Panda to naprawdę proste i niezawodne auto. Do tego duża podaż tych samochodów na rynku wtórnym ułatwia wybór. Silnik diesla przy tych założeniach to proszenie się o bardzo duże kłopoty.

Domyślnie

Ta panda to dość ciekawa opcja. Przeglądałem lupo/arosy 1,2TDI na allegro bo nawet podobają mi się te autka, ale chyba ciężko będzie znaleźć jakiś ciekawy egzemplarz w moim budżecie zwłaszcza, że nie ma ich za dużo na rynku.

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Seicento lub Panda, oczywiście w gazie.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

wez Pande, mialem seicento i bardzo je lubilem, jednak to sie sie dzieje tutaj -> to istna masakra.

Edit - a tutaj proponuje inne, doskonale autko z tansza, bardziej niezawodna odmiana klimatyzacji = szyberdachem: colcik
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 26-07-2013 o 15:02

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Sejek w dużej części bazuje na cieniasie, konstrukcja żałosna pod względem wytrzymałościowym, ale panda już sobie poradziła z ncap sensownie
    http://www.euroncap.com//carimages/198.jpg

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów