Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pomoc w wyborze modelu

Domyślnie Pomoc w wyborze modelu

Witam serdecznie. Jestem 23 letnim studentem przebywającym obecnie na wakacyjnej emigracji w celach zarobkowych z moją życiową partnerką. Na chwilę obecną jesteśmy w miarę szczęśliwymi posiadaczami Peugeota 206 z 2001 roku, który niestety przestał nas w pełni satysfakcjonować. I to przez pryzmat braku miejsca które jak najbardziej jest potrzebne w czasie naszych częstych wspólnych wyjazdów (2+2 osoby i bagaże) w góry czy wszelakiego rodzaju bezdroża, i przez brak wystarczającego poczucia bezpieczeństwa, które poczuliśmy po małej kraksie na niemieckiej autostradzie.
    Z związku z tym, bardzo stanowczo przymierzamy się do zakupu nowego samochodu i oddania ‘w rodzinę’ naszego zasłużonego ‘peżiego’. Wiadomym jest, że wybranie właściwego modelu i odpowiedniego do niego silnika padło na mnie, dlatego zwracam się do Was, drodzy forumowicze o małą pomoc i porady. Uwierzcie, że każdy konstruktywny komentarz w mojej sprawie będzie mi bardzo pomocny i za każdą sugestię bądź poradę serdecznie dziękuję.
    Finansowo, po powrocie do kraju przy końcu sierpnia będziemy dysponować kwotą około 17 a 20 tysięcy złotych. Poszukujemy samochodu przede wszystkim większego od naszej 206stki. I w związku z podróżami i w związku z planami powiększenia naszej rodziny w przyszłości. Nie kuszą nas jednak nudne kombiaki Bardzo liczy się dla nas bezpieczeństwo, 6 poduszek i ESP to warunek dla przyszłego auta. Samochód nie musi być demonem prędkości, jednak fajnie by było przestać czuć adrenalinę przy wszelakim wyprzedaniu do czego przyzwyczaiła mnie 206stka. Mimo tego, że robimy rocznie około 20 tyś – po prostu wolelibyśmy diesla. Kategorycznie bez FAP’u. Wyposażenie? Osobiście marzę o szklanym dachu (haha). Mówiąc serio nie wymagam dużo w tej kwestii, a na pewno nie pociągają mnie wszelakiego typu fabryczne nawigacje czy inne bajery. Auto musi być minimalnie z 2003 roku, a większość modeli z tamtych roczników ma już wystarczające nam wyposażenie. Mimo tego, na allegro ustawiam minimalną datę produkcji na 2005 
    To by było na tyle z listy życzeń, teraz pozwolę sobie wymienić kilka modeli które zwróciły moją uwagę. Nie ukrywam, że w chwili pisania tego postu jestem w potrzasku między Renault Scenic II a Peugeot 307SW. Dodam jeszcze tylko, że bardzo ważnym elementem jest niezawodność przyszłego samochodu, dlatego z pewną obawą patrzę na Scenica. Tak jak pisałem na początku postu, oboje studiujemy i każda wizyta w serwisie byłaby ogromnym bólem dla nas i naszych szczupłych portfeli.

Renault Scenic II
    Peugeot 307 SW
    Peugeot 206 SW
    Ford Focus C-Max I
    Opel Meriva bądź Zafira
    Seat Altea
    Toyota Corolla Verso
    Honda Jazz
    Fiat Croma II

Serdecznie proszę o Wasze propozycje jak i modelowe, jak i silnikowe. Jak już wcześniej wspominałem, na ten moment najbardziej kusi mnie Peugeot 307 SW 1.6 HDI 90KM swoim niskim spalaniem, brakiem FAP’u i względnej bezawaryjności połączonej z dobrym rocznikiem za rozsądną cenę i przebiegu do prawdzenia po numerze VIN. Czyżby ideał?
    Czekam na komentarze!

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

17-20k to mało jak na zafirę II z dieslem, jedynka wypadła dużo gorzej w ncap i rdzewieje. Brałeś pod uwagę multiplę II z 1.9 jtd? Silnik świetny, wnętrze bardzo pojemne(tylko deska rozdzielcza wygląda jak kupa) a i z zewnątrz już tak nie straszy, przy tym dość tanio idzie ją wyrwać

Domyślnie

Nie ma opcji, moja kobieta nigdy nie zgodzi się na taką stylistykę.. Co do silnika Multipli - rzeczywiście słyszałem same superlatywy.

Awatar kamillo.net
    Auto
    Laguna III 2.0 dci GT/Saab 9-3 Vector 1.9 Tid 150KM Nocturne Blue

Domyślnie

A braliście pod uwagę Lgunę II z 2.0 dci? Ja właśnie sprzedałem swoją tylko 1.9 dci i byłem z niej bardzo zadowolony przestronna ,bezpieczna,dobrze wyposażona i przede wszystkim tania w utrzymaniu .Tutaj macie przykładowy model http://otomoto.pl/renault-laguna-2-0...C29494408.html
    "A ja kocham się bać, ale nie jestem szaleńcem..." O.S.T.R.-Strach

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

tylko po cholere diesel jak sie robi 20 tys rocznie? Przy pierwszej naprawie cala oszczednosc wezmie w leb. Laguna to rzeczywiscie fajny pomysl z 2.0 PB 140km a nie dieslem

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jazza sobie odpuście. 207SW ma miejsca w kabinie niewiele więcej niż 206, tyle że bagażnik większy.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    -

Domyślnie

"po prostu wolelibyśmy diesla" + "każda wizyta w serwisie byłaby ogromnym bólem dla nas i naszych szczupłych portfeli" się ze sobą gryzie ... W każdym razie, 1.6 HDi 90KM to dobry wybór, tylko trzeba się przygotować na "niespodziewane" wydatki. Z tego co wiem, to siedzi tam osprzęt Boscha, więc jak na diesla CR naprawy w przypadku awarii i tak są "tanie"

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów