Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Jakie cabrio?

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie Jakie cabrio?

Witam,
    Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł kupna auta typu cabrio. Ze względu na to, że sam nie wiem czy w takim aucie będę się dobrze czuć, czy mi się to spodoba, czy jazda głównie w obrębie aglomeracji miejskiej takim autem ma sens chciałem zacząć od przeznaczenia na ten cel koło 15-18 tys. zł (góra 20 tys. jeżeli auto będzie tego warte i jest to granica nieprzekraczalna – tak sobie założyłem). Zdaję sobie sprawę, że nie jest to kwota, w której można spodziewać się cudów lecz zakup pierwszego auta tego typu traktuję jak eksperyment.
    Czy jesteście w stanie doradzić mi jakieś modele warte zainteresowania?
    Jeżeli chodzi o wymagania to nie jestem zbyt wybredny:
    - KLIMATYZACJA – mimo że cabrio to klima musi być, koniec kropka. Brak klimy – dyskwalifikacja.
    - porządny dach –auto do garażu już się nie zmieści więc będzie stało pod chmurką (tutaj duży plus dla aut z twardym dachem, jednak myślę, że porządna konserwacja materiałowych dachów także da radę).
    - zdecydowanie preferowany silnik benzynowy
    - odpadają ‘wydmuszki’ typu mx-5 czy MG.
    Reszta jest mi raczej obojętna.
    Poczyniłem już pierwsze kroki i moja wstępna selekcja wygląda następująco:
    - Renault Megane CC 1.6 lub 2.0 – duży plus za twardy dach (do tego przeszkolny), wizualnie również mi się podoba. Dobre wyposażenie w serii. Na minus niezbyt pozytywne opinie o elektryce (zwłaszcza problemy z kartą/kluczykiem).
    - Peugeot 307 CC 2.0 – zalety jak w Megane, wizualnie trochę gorzej. Obawy co elektroniki. Jak jest naprawdę?
    Megane i 307 to najmłodsze auta w zestawieniu, pytanie czy ich względnie niska cena nie bierze się z większej usterkowości?
    - BMW e36 – taki już youngtimer, w tym budżecie chyba już można szukać zadbanych, pewnych aut z końca produkcji?
    - Mercedes SLK pierwszej generacji – mój faworyt. Wizualnie bardzo mi pasuje, twardy dach, w zakładanym budżecie mieści się dużo egzemplarzy na rynku.
    Na autach używanych raczej słabo się znam, na ich cenach rynkowych również, dlatego gorąco liczę na wasze rady i sugestie. Jeżeli macie jakieś swoje typy, których nie wymieniłem to jestem otwarty na propozycje
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Fiat Barchetta lub Alfa Romeo GTV Sprider.
    Ten pierwszy, to przede wszystkim cena i koszty eksploatacji na bardzo niskim poziomie, łatwa dostępność zarówno soft topów jak i hard topów, sportowy silnik z Punto HGT.
    Ten drugi to Alfa, najlepiej z V6 pod maską :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Peugeot 206 CC, Astra Bertone.

Dlaczego dyskwalifikujesz MX-5?

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

No właśnie. To pierwsze auto jakie mi przychodzi na myśl gdy chodzi o małe tanie cabrio.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Fiat Barchetta lub Alfa Romeo GTV Sprider.
    Ten pierwszy, to przede wszystkim cena i koszty eksploatacji na bardzo niskim poziomie, łatwa dostępność zarówno soft topów jak i hard topów, sportowy silnik z Punto HGT.
    Ten drugi to Alfa, najlepiej z V6 pod maską :-)
    Fiat zupełnie mi się nie podoba. Do tego nie bardzo mam zaufanie do włoskiej motoryzacji, a nie należę do osób, które lubią grzebać przy aucie. Alfa odpada z podobnego powodu. Tym autom należy poświęcić trochę czasu, grzebać w nich samemu. Ja nie bardzo mam na to ochotę. Potrzebuję auta w miarę bezobsługowego.

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Peugeot 206 CC, Astra Bertone.

Dlaczego dyskwalifikujesz MX-5?
    MX-5 to taki gokart, twardy jak deska, strasznie niski, w moim odczuciu niewygodny. Nie szukam cabrio dla sportowych doznań a dla samej przyjemności jazdy bez dachu
    Co do 206 CC, to trochę słabo wygląda, no i w zakładanym budżecie są chyba szanse na upolowanie jednak 307CC, które wolałbym bardziej. Zwłaszcza, że wyposażenie oprócz klimy nie gra roli więc szukanie super 206CC na wypasie (bo w przedziale do 20 tys. to już najdroższe, 'wszystkomające' egzemplarze 206CC stoją) w moim przypadku nie ma sensu.
    Dzięki jednak za Astrę Bertone! Zupełnie o tym aucie zapomniałem. Na pewno jedno z najładniejszych cabrio Będzie brane pod uwagę .

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

Może Saab 9-3 ? :susp:

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

CLK W208 cabrio, Chryslery Sebring i PT Cabrio, Volvo C70.
    Z punktu widzenia ekonomii na bank Megane CC i 307 CC będą najtańsze, bazują w końcu na bardzo popularnych nieskomplikowanych w budowie kompaktach.

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Chryslera bym odpuścił - nawet jako nowe trzeszczało jak teściowa.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    CLK W208 cabrio, Chryslery Sebring i PT Cabrio, Volvo C70.
    Z punktu widzenia ekonomii na bank Megane CC i 307 CC będą najtańsze, bazują w końcu na bardzo popularnych nieskomplikowanych w budowie kompaktach.
    Chryslery odpadają. Nie podobają mi się a i jakość wykończenia jest typowo amerykańska (zwłaszcza Sebringa). CLK jak i C70 w tym przedziale cenowym to niestety trupy do kwadratu.

Póki co podejrzewam, że bliżej zainteresuję się Megane/307, chociaż nie wiem co z tą elektroniką (zwłaszcza w megane problemy z kartą/kluczykiem, które dosyć mocno doskwierały), Astrą Bertone i SLK.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Znasz wiekowe cabrio ze szmacianym dachem które nie trzeszczy? miałem okazję jechać kiedyś 15 letnim 80 B4 cabrio gdzie karoseria miała taką sztywnoś,że na łukach nic nie było widać w lusterkach albo widzieć w Hiszpanii CLK W208 gdzie stojąc jednym kołem na krawężniku przed sklepem między szybą w drzwiach a dachem było parę centymetrów odstępu z drugiej strony jednak lepiej szukać z twardym dachem właśnie ze względu na sztywność, mam w rodzinie 206 CC 1.6 ze sporym przebiegiem bo blisko 150 000 km i mimo, że jak wiadomo 206 do wzorów jakości wykończenia nie należy tak pewniej to auto jeździło niż to Audi.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów