Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Jakie cabrio?

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

No i z tyłu jaki złowrogi wyraz ma
    http://otomoto.pl/volkswagen-new-bee...C25005383.html

Domyślnie

Witaj

Zauważyłem, że w Twoich typach znajdują się bardzo różne auta, które łączy tylko to że są bez dachu
    Po pierwsze - czy miałeś okazję przejechać się jakimkolwiek autem bez dachu? Jeżeli nie zrób to - sprawdź czy Ci pasuje "wiatr we włosach", głośno, świeci słońce, w mieście ludzie zaglądają Ci do auta itp.
    Samo cabrio bawi ale jako kierowca sam wiesz, że inaczej jeździ się FWD z silnikiem 1,6 a inaczej RWD i 180 KM więc patrz też pod tym kątem. Z tego co widzę w stopce masz już "dupowóz", a cabrio ma być autem dla zabawy - wiec niech takim będzie - szukaj takiego auta które nie biorąc pod uwagę cabrio daje radość z jazdy.
    Megane z twardym dachem jest po prostu nudne, a powyżej 90 km/h pasażerów z tyłu wywiewa podobnie w Peugeocie.
    Kolejne pytanie to ma być roadstar czy tylko cabrio? Twardy dach też ma swoje minusy - skomplikowana konstrukcja, zwłaszcza w ok 10 letnim aucie może być kłopotliwa i kosztowna. Dodatkowo znacząco zmniejsza objętość bagażnika. Dach materiałowy - zwykle sonnenland - to klasyczne "przykrycie" dla cabrio - przy minimalnej konserwacji nie sprawia żadnych problemów.

SLK wydaje się z tej listy najlepszym wyborem aczkolwiek zaskoczony jestem niskimi cenami - jest w cenie mazdy mx5 w podobnych rocznikach.

pozdrawiam
    p.s. apropo's klimy - sytuacja "z ulicy": 25 st. C, słońce - czyli idealne warunki dla cabrio - i pytanie do kierowcy w cabrio "dlaczego jeździ top up?" odpowiedź: bo mam klimę

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Nigdy nie miałem okazji jeździć cabrio. To znaczy raz jeździłem jako dzieciak, więc z automatu miałem banana na twarzy, mimo że z tyłu urywało mi głowę
    Przejechać bym się z chęcią przejechał tylko nie bardzo mam okazję takie auto potestować. Na jeździe próbnej i tak człowiek raczej podekscytowany nowymi doświadczeniami i pewnie na ten szum nawet nie zwróci uwagi.
    Co do tego, że jazda cabrio może nie przypaść do gustu to zdaję sobie sprawę. Dlatego zakup ten traktuję jako 'eksperyment'.
    Sportowych cabrio/roadsterów nie chcę bo auta w takim wydaniu to zwykle twarde dechy (w moim odczuciu nie nadające się na nasze drogi), vide właśnie starsze mx-5 czy BMW Z3. Zresztą bmw, mercedesa i tak odrzuciłem. Uważam, ze w tym budżecie nie znajdę nic rozsądnego. Kolejna rzecz to auto musi mieć porządny dach, ale taki na serio porządny. Będzie cały rok stało na dworze (garaż się niestety nie rozciągnie) oraz użytkowane również będzie cały rok (najczęściej będzie nim śmigał student) więc 'szmaty' rodem z mx-5 również średnio pasują. Tutaj na prowadzenie wychodzą auta z twardym dachem, ale dobry materiałowy dach także zda egzamin.
    Klima w cabrio się przydaje jak jest np. gorąco a pada deszcz No i lepiej mieć, niż nie mieć
    Póki co po wstępnej selekcji na podstawie for internetowych, portali aukcyjnych itp. najrozsądniejsze wydają mi się:
    -307CC
    -Megane CC (ale tu jednak są o wiele częstsze głosy o szwankującej elektronice)
    -Astra Bertone (wizualnie najładniejsza bez dwóch zdań a i opinie ma niezgorsze)

Domyślnie

IMO odrzuciłeś najfajniejsze auta - tym bardziej, że jeździć ma ktoś młody - cabrio nie kupuje się głową tylko sercem
    Ale odnosząc się do tego co piszesz: roadstary jak MX5, Fiat barchetta, Honda s2000 czy Z3 są bardziej miękkie niż np. Audi S3 (oryginalne S) i spokojnie nadają się na codzienną jazdę po mieście, a dodatkowo dają duuużo większą przyjemność z jazdy niż opel czy renault.
    Miękki dach - bez obaw - to nie jest rozwiązanie zaprojektowane tylko na Kalifornię Nie ma znaczenia pora roku - w deszczu nie leci na głowę woda, a w zimie śnieg. Podczas dużych mrozów różnica jest tyko taka, że auto szybciej się wychładza po wyłączeniu silnika. Twardy dach lepiej tłumi hałas podczas jazdy ale zmniejsza bagażnik, a skomplikowana konstrukcja może przysporzyć dodatkowych kosztów. Miękkie dach mają dwa rodzaje materiałów - oba równie dobre - sonnenland i vinyl. Niektóre modele oferują dodatkowo tzw hard top - twardy stały dach zakładany np. na okres zimy.

pozdrawiam

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Z aut w sensownym stanie da radę chyba jedynie kupić Peugeota 206 CC. Inne typy (jeżeli odrzucasz Mazdę MX5) nie będą chyba w zadowalającym stanie technicznym. Poza tym jeżeli auto ma parkować pod chmurą to lepiej niech ma metalowy dach a nie szmaciany.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Posiadałem C70 II - polecam - ogromna frajda i komfort - generalnie cabrio daje frajdę ale kupując je trzeba wiedzieć na co się decydujesz - auto sezonowe, z dodatkowymi kilogramami (czasem niebagatelnymi !) i przede wszystkim w przypadku hardroof'u skomplikowanym mechanizmem (wszystkie auta powypadkowe wykluczone - same kłopoty). z praktycznych rzeczy - duża ilość dodatkowych uszczelek gumowych o które trzeba dbać (zwłaszcza jeśli auto ma być użytkowane całorocznie). W przypadku cabrio posiadanie krytego miejsca garażowego uznałbym za konieczność (chyba że to ma być fun na 1 sezon...). to tak na szybko...
    a z rad osoby już raz kupującej cabrio - wybrałem C70 bo było mu najbliżej do pojazdu całorocznego (i cisza we wnętrzu). dziś gdybym miał taką możliwość pewnie znów rozważałbym Volvo (tylko tym razem na pewno benzyna T5 ) ale ex-aequo z MX5... (zwłaszcza że masz ofertę z hardtopem...) - mimo że to zupełnie dwa różne samochody. Idź do salonu Mazdy i poproś o jazdę testową - będziesz miał frajdę.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów