Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Auto z ikrą ...

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie Auto z ikrą ...

Panie i Panowie - plan był zakupić samochód dopiero w przyszłym roku na wiosnę, ale właśnie - był. Sprawy się trochę pokomplikowały i do połowy września coś musi zaparkować u mnie pod domem, więc do rzeczy ...

Szukam samochodu z ikrą, który zarówno latem jak i zimą będzie cieszył (nie tylko) moje oczy oraz będzie potrafił dostarczyć mi choć odrobiny frajdy z jazdy, jednym słowem - musi być czym przycisnąć, ale w granicach rozsądku. Moje absolutne maksimum to na daną chwilę 15 tysia, choć nie ukrywam, że dobrze by było znaleźć coś za 13 lub 14. Uporządkujmy zatem wymagania:

- samochód 3-drzwiowy (5-drzwiowy nie jest mi potrzebny);
    - stosunkowo nieduży;
    - oszczędny na tyle ile da radę (nie szukam wielkich silników V;
    - coupe lub hothatch (z naciskiem raczej na to drugie);
    - z wyposażenia tzw. "must have": klimatyzacja, elektryczne szyby i bardzo mi zależy na ksenonowych reflektorach, aczkolwiek ten ostatni element mogę odpuścić;
    - mile widziany rocznik 2000 i wzwyż;
    - silnik oczywiście benzynowy (eksploatacja głównie w mieście, choć szykują się dojazdy do pracy - około 120 km dziennie);
    - skrzynia manualna;
    - jak najmniej problemowe;
    - to tyle co mi przychodzi na daną chwilę do głowy.

Nie ukrywam, że na daną chwilę moim faworytem jest Renault Clio II Sport (zależy mi na wersji poliftingowej, choć obawiam się, że mam trochę za mało sałaty na taki wóz). Auto spełnia tak naprawdę większość (jeżeli nie wszystkie) moich wymagań - dosyć niepozorne, acz wystarczająco mocne, silnik wolnossący i dodatkowo podoba mi się jego design. Co myślicie na dany temat? Macie propozycje innych, godnych uwagi modeli czy lepiej skupić się na tej Renówce? Za każdy komentarz (na temat mam nadzieję), sugestię tudzież poradę będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Chyba szukasz Pan skarbonki bez dna. Nie opłaca się kupować samochodu typu francuski hothecz za tą cenę... Jeśli to beznamiętne toczydełko to Lanos i jest ok, a jeśli coś fajnego to musisz przygotować się na poważne inwestycje (względem wartości auta). Skoro jesteś na to gotowy to ja poszukałbym Golfa VR6.

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Ja naciągnąłbym bym budżet do ~19k i wybrał grande punto 1.4 turbo 120hp. Silnik ten jest w GP od 2007 roku. Zalety można: a) wzmocnić gdy za mało mocy b) zagazować (gdy za drogo)
    http://www.mobile.de/pl/kategoria/sa...z:etrol,pwn:87

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sprytny Zobacz posta
    Ja naciągnąłbym bym budżet do ~19k i wybrał grande punto 1.4 turbo 120hp. Silnik ten jest w GP od 2007 roku. Zalety można: a) wzmocnić gdy za mało mocy b) zagazować (gdy za drogo)
    http://www.mobile.de/pl/kategoria/sa...z:etrol,pwn:87

Grande Punto 1.4 Tjet za 19 tysięcy?? Półtora roku temu szukałem takiego dla siebie i egzemplarze za 25 tysięcy złotych były złomami totalnymi. Za mało pieniędzy na dobre GP z tym silnikiem.

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

a Pug 106 Rallye/S16 lub Saxo VTS?

Awatar Razer

Domyślnie

Może Opel Astra OPC, Ford Focus ST170? w sumie trochę tego jest.

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Peugeot 306 S16, Honda Prelude BB5/BB9 (sam bym taką przygarnął)?

Atlis, zlituj się i nie spamuj...
    http://pl.wiktionary.org/wiki/ikra

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

no ok

st170 to dobra opcja, s16 tez

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Grande Punto 1.4 Tjet za 19 tysięcy?? Półtora roku temu szukałem takiego dla siebie i egzemplarze za 25 tysięcy złotych były złomami totalnymi. Za mało pieniędzy na dobre GP z tym silnikiem.
    Ustawilem na mobile.de (nie allegro od sprowadzaczy zlomu -przepraszam, nielicznych, uczciwych handlarzy). Rocznik: 2007, 120km, benzyna, sprzedawca prywatny. Jest 11 samochodow od 19tys. do 38tys. Srednia cena to 25tys.

Czyli 25tys + oplaty + wyjazd = 30tys. za przyzwoity samochod. Czyli jednak sporo wiecej niz napisalem.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Chyba szukasz Pan skarbonki bez dna. Nie opłaca się kupować samochodu typu francuski hothecz za tą cenę...
    Właściwie dlaczego?

Focusa też brałem pod uwagę, tylko (nie wiedzieć dlaczego) nie przekonuje mnie zupełnie jego wnętrze, a poza tym źle mi się ten samochód kojarzy ... . Propozycje Peugeotów i Saxo VTS ciekawe (muszę obadać nieco bliżej), natomiast nad Hondą Prelude nawet się nie zastanawiałem.

Mówiąc tak absolutnie szczerze i biorąc pod uwagę dojazdy, które stają się coraz bardziej realne - włączył mi się kalkulator w głowie i zacząłem mocniej patrzyć też na spalanie.

PS. Golf VR6 - prędzej bym powiedział Corrado VR6, ale ta jednostka mnie przeraża ...
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów