Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Auto z ikrą ...

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

W takim razie doloz (pytanie czy to mozliwe?) i kup t-jeta

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Renault Sport Zobacz posta
    włączył mi się kalkulator w głowie i zacząłem mocniej patrzyć też na spalanie.
    No to już sobie sam odpowiedziałeś, nie dość, że nazywasz się renault sport, to clio dwójka sport spełnia wszystkie twoje wymagania, a F4R daje radę na gazie. Tylko jak ma cię nie zajechać finansowo to raczej bym szukał niedobitego przedlifta

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Dołożenie kasy nie wchodzi (przynajmniej na razie) w rachubę, niestety. O gazie nie myślałem szczerze mówiąc (zawsze uważałem, że na gaz są kuchenki, a nie samochody), ale będąc ciekawym takiego rozwiązania - orientuje się ktoś jak to 2.0 w Clio sobie radzi na tym "zasilaczu"?
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 150 KM

Domyślnie

Nie wiem dlaczego focus źle Ci się kojarzy, imho jest to jedna z pewniejszych opcji, jedynie co może być minusem to rdza, w mało zadbanym egzemplarzu może się mocno chwytać. Ponad 2 lata temu miałem podobny dylemat, miałem do wydania około 13 tys. Kupiłem Alfę 156 z 2.4 jtd, wszyscy pukali się w głowę, a ja już 2 latka jeżdżę mega fajnym samochodem w którym diesel się nie psuję, ma ładny dźwięk, dobrze się zbiera i nie rujnuję kieszeni na stacji, również miałem daleko do pracy gdy ją kupowałem i powiem tobie, że z benzyną bym nie wyrobił, 120 km dziennie to nie tak mało. Nie to żebym polecał alfę bo ty szukasz chyba deko mniejszego auta chociaż i AR156 jest nie duża, ale jestem żywym przykładem, że nie trzeba ograniczać się do pewnych marek i mieć pewnych obiekcji.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Renault Sport Zobacz posta
    Właściwie dlaczego?
    Bo to stary i zajeżdżony przez napalonych młodzieńców Francuz? Proste, że inwestycjom nie będzie końca

Auto

Domyślnie

Takie same ryzyko jest przy polo gti czy fieście st, a clio sport jest bardzo popularne w kjsach czy wyścigach górskich nie bez powodu.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Panie, ale te auta są doinwestowywane bez końca bardzo poważnymi pieniędzmi, to zupełnie inna bajka.

Auto

Domyślnie

Ale ja nie o tym mówię.

1.Dziesięcioletnie hothatche będą mniej lub bardziej zajechane, nieważne czy francuskie czy niemieckie

2.W kategorii szybki segment B clio II sport jest najlepszą propozycją, co potwierdza duża liczba cliówek w kjs i gsmp.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pawel2910 Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego focus źle Ci się kojarzy, imho jest to jedna z pewniejszych opcji, jedynie co może być minusem to rdza, w mało zadbanym egzemplarzu może się mocno chwytać. Ponad 2 lata temu miałem podobny dylemat, miałem do wydania około 13 tys. Kupiłem Alfę 156 z 2.4 jtd, wszyscy pukali się w głowę, a ja już 2 latka jeżdżę mega fajnym samochodem w którym diesel się nie psuję, ma ładny dźwięk, dobrze się zbiera i nie rujnuję kieszeni na stacji, również miałem daleko do pracy gdy ją kupowałem i powiem tobie, że z benzyną bym nie wyrobił, 120 km dziennie to nie tak mało. Nie to żebym polecał alfę bo ty szukasz chyba deko mniejszego auta chociaż i AR156 jest nie duża, ale jestem żywym przykładem, że nie trzeba ograniczać się do pewnych marek i mieć pewnych obiekcji.
    Obiekcji absolutnie nie mam żadnych i to nie jest tak, że musi być Clio Sport i koniec, dlatego założyłem ten temat i z zaciekawieniem czytam Wasze posty. Skoro użytkujesz taki samochód - powiedz mi proszę jakie Ci wychodzi spalanie w tym 2.4 i jak z utrzymaniem tej Alfy. Samochód sam w sobie mi się podoba. Fakt - jest większy niż bym chciał, ale to może być nawet i zaleta.

Pozostając w temacie "Francuzów" - przeszło mi przez myśl bardziej ekonomiczne rozwiązanie, mianowicie rzeczone Clio, ale z silnikiem 1.6 107 KM (większość egzemplarzy jest ze świetnym wyposażeniem).
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 150 KM

Domyślnie

Powiem tak auto spisuję się przez 2 lata bez zastrzeżeń, jedynie co na minus to delikatne przednie zawieszenie, jeżeli trzeba je naprawić to jest multum zamienników, ale i tak żeby dłużej pojeździć trzeba założyć TRW, w tym przedziale cenowym już można rozglądać się za autem po fl czyli ze zmienionym przodem, i ze zmienionymi jednostkami napędowymi np. diesel 2.4 jest już z 20 zaworową głowicą i ma 175KM, ja mam starszą wersję 2.4 10V 150 KM, spalanie moim zdaniem jak na tą pojemność bardzo rozsądne, w trasie można powiedzieć przy normalnej jeździe około 6-6.5l (można i mniej ale przy spokojnej jeździe do 100 km/h) w mieście około 8l. Spalania powyżej 10l przy butowaniu nie dało się osiągnąć, przewagą nowszych jednostek jest to, że mają już 6 biegową skrzynie i ze spalaniem można zejść i niżej. Jest również jednostka 1.9 16v 140 KM podobnie się zbiera do mojej 2.4 ale jest jeszcze mniej łakoma na paliwo. Jeżeli 156 jest za duża to jest jeszcze bliźniaczej konstrukcji AR 147, nie wsadzali tam tylko 2.4 jtd. Jeszcze co do utrzymania, części są relatywnie tanie i łatwo dostępne, przez 2 lata eksploatacji wymieniłem wahacze górne i linki ręcznego, reszta to oleje i filtry, jestem takiego zdania, że jak trafi się zadbany egzemplarz to auto może cieszyć. Ale się rozpisałem

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów