Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Auto z ikrą ...

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Dwa nowe pomysły - co sądzicie o Astrze Bertone i Peugeocie 406 Coupe w tym przedziale cenowym (sądzę, że w miarę zadbaną Asterkę szybciej się znajdzie aniżeli Puga ...)?
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    Ale ja nie o tym mówię.

1.Dziesięcioletnie hothatche będą mniej lub bardziej zajechane, nieważne czy francuskie czy niemieckie

2.W kategorii szybki segment B clio II sport jest najlepszą propozycją, co potwierdza duża liczba cliówek w kjs i gsmp.
    1. Ale Francuzy będą bardziej problematyczne.
    2. Nieprawda. Świadczy to tylko o tym, że jak autor tematu zamierza się pobawić w kjs-y to będzie miał z kim pogadać.

Obydwa auta bardzo ciekawe, ale skłaniałbym się w stronę Bertonki- trzyma fason.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

@maciek-m
    1. Bredzisz
    2. Bredzisz

Astra Bertone jest tylko fajna, 406 coupe to legenda. Jeszcze jak trafisz na 3.0 V6 to masz cudeńko.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Też bym się rozglądał za zadbaną 406coupe.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

V6 mnie zeżre z kopytami jak zacznę dojeżdżać. :P Czyli po trzech stronach tematu sprawa na dzień dzisiejszy wygląda tak:

- Opel Astra by Bertone (chyba bym uderzał w silnik 1.8 125 KM lub ewentualnie 2.0 190 KM);
    - Peugeot 406 Coupe (tutaj chyba 2-litrowy motor - ponad 130 KM);
    - tęsknym okiem patrzę jeszcze na to Clio Sport, ale wątpię, że się uda coś znaleźć godnego uwagi;
    - bardziej ekonomiczne rozwiązanie: Clio z motorem 1.6 107 KM w dobrym wyposażeniu.

Przeglądając oferty patrzę jeszcze na propozycje typu wspomniany Peugeot 306 S16, ale tutaj jest podobny kłopot co z Clio Sport - trochę tego mało jest (przynajmniej w Polsce).

Macie jeszcze jakieś pomysły?

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta

Astra Bertone jest tylko fajna, 406 coupe to legenda.
    Też bredzisz, tylko "fajna"? Astra Bertone z odpowiednią jednostką to nie będzie w niczym gorsza od tej "legendy".

- Opel Astra by Bertone (chyba bym uderzał w silnik 1.8 125 KM lub ewentualnie 2.0 190 KM);
    Akurat wersja 125-konna to trochę za mało i szczerze mówiąc nie będziesz zadowolony. Oszczędna, ale brak mocy da ci znać nie raz. Najlepiej brać 2.0 turbo i gwarantuje, że nie powinieneś żałować. Do tego piękny wygląd coupetki. Głęboko się nad nim zastanów bo jeśli znajdziesz zadbany egzemplarz to na pewno nie zje ci portfela, a da dużo radości z jazdy.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Poza tym, że stylistyki nie ma co porównywać bo Astra Bertone to 2 drzwiowy sedan wbrew nazwie( już hatch 3D w Astrze II wygląda bardziej sportowo) to zakładam, że jest o tyle gorszy o ile Astra II jest gorsza od 406.

vs

aż żał, że bardzo urodziwą Calibrę zastąpiło takie coś.
    Ja bym się przyjrzał e46 compact, RWD, oryginalny wygląd, oszczędne silniki i solidna baza, link przykładowy:
    http://otomoto.pl/bmw-316-compact-xe...C29179989.html
    Jak nie musi być praktyczne to moża wypasiona Corsa? http://allegro.pl/opel-tigra-1-4-90k...447977944.html
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 04-08-2013 o 23:32

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Calibra to też przecież 2-drzwiowy sedan (jasne ) więc tradycja zachowana. :lol: Hatch 3D bardziej sportowy od Astry Bertone? :lol: No cóż mamy wolność słowa i każdy ma swoje zdanie.

No wiadomo, że 406 będzie wygodniejszy i lepszy w prowadzeniu bo to segment wyżej więc nie ma co porównywać. Jednak łatwiej znaleźć zadbaną Astrą Coupe niż 406 Coupe. Kiedyś kumpel mojego brata szukał i dopiero po półroku znalazł coś sensownego. Większość egzemplarzy to rozbitki albo źle utrzymywane, albo kiepsko naprawione. Serwisowanie i ewentualne też naprawy z pewnością będą mniejsze w przypadku Opla. Do 15 tyś. zł też szybciej znajdziemy młodszą rocznikowo Astrą niż 406. Poza strasznym wnętrzem (chociaż jak jest skóra i odpowiednie wyposażenie raczej nie przeszkadza) to lepsza propozycja.

Nie dziwię ci się, że nie podoba ci się Astra od Bertone skoro proponujesz mu jeden z najbrzydszych BMW (chyba mało komu podoba się ten kompakt) i babską Tigrę.
    No i z tym silnikiem BMW to nie wiem czy będzie to "auto z ikrą", a chłopak wyraźnie szuka coś co nie będzie zwykłym, mułowatym d*powozem. 90 KM w Tigrze też robi z niego co najwyżej miejskie auto, ale na plus otwierany dach.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Jeśli komuś nie podoba się Bertonka to wiedz, że coś się dzieje.

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    @maciek-m
    1. Bredzisz
    2. Bredzisz
    A Ty jak zwykle nie masz nic do powiedzenia. Dużo zapału, mało wiedzy. Typowy fanatyk drugiego motoryzacyjnego sortu, czyli Francji i Włoch.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

BMW - dziękuję za propozycję, ale jednak nie (i nie mówię o silniku - po prostu estetyka do mnie nie przemawia);
    Opel - mojej partnerce by się pewnie spodobał, ale ja chętniej bym przytulił Brerę, którą widać w tle, a na którą mnie nie stać. :/

Dziękuję jednak za propozycje i czekam na jeszcze. Tak w ogóle świeże ogłoszenie (trochę przypadek, że akurat ten samochód, bo gość do mnie napisał wiedząc, że szukam coś tego pokroju): http://allegro.pl/show_item.php?item=3448696510 . Z gościem rozmawiałem i tak na szybko: nie ma udokumentowanego przebiegu, poprzedni właściciel miał tym autem lekką stłuczkę i mimo że nie czyta się tego dobrze facet sprawiał wrażenie osoby szczerej, która nie chce niczego specjalnie ukrywać. Co o tym konkretnym egzemplarzu sądzicie (auto od początku swojej kariery w Polsce jest w posiadaniu użytkowników forum Clio, więc auto dosyć znane)?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów